Euro işsiz tıklanma rekoru

Yüksek genç işsizliği siyasetçiler ve Avrupalı ​​yetkililer için özellikle endişe verici olmuştur. Eurostat verileri 25 yaşın altındaki kişiler arasında Euro işsizlik Nisan ayında% 24,4 tepesinde göstermektedir.
Olağan şüpheliler – İspanya ve Yunanistan – işsizlik en üst düzeyde karşı karşıya. En son veriler de% 50’nin üzerinde genç işsizliği ile, her iki ülkede de yaklaşık% 27 işsizlik düzeyleri göstermektedir.
Bu arada, Avusturya ve Almanya euro para birimi kullanan 17 ülke arasında en düşük işsizlik seviyeleri var. Avusturya’nın işsizlik Nisan ayında sadece% 5 altında ve Almanya’nın işsizlik% 5.4 oldu.
Toplamda, Euro 19,4 milyon kişi Nisan ayında işsiz.
Bağlamda, Avustralya’nın nüfusu son sayıma göre biraz üzerinde 22 milyon olduğunu koymak için, kaç kişinin bir sade hatırlatma Avrupa’da mücadele.
Eurostat en son resmi verilere yaklaşık 100.000 ek kişi işsizlik% 12.1 saptanmış oldu bir önceki aya, göre Nisan ayında iş arayan dışarı edildi gösterir.
Yetkililer özellikle yaygın genç işsizliği endişe ve iş ve eğitim programlarına yer gençlik yardımcı olacak programların uygulanmasında Euro uluslar yardımcı olmak için çalışıyoruz.
Kontrol altında borç getirmek için mücadele olarak harcama kesintileri ve vergi artışları, son birkaç yıl içinde kredi krizi Euro tepkisi temel oluşturmuşlardır.
Son numaraları sadece iki gün rekabet gücünü ve istihdamı teşvik büyüme merkezli politikaları çabalarını daha fazla odaklanmak için AB üyesi ülkelerin talimat Avrupa Komisyonu’ndan üst düzey yetkililerin sonra serbest bırakıldı.
“Bu yılki öneriler ona gelince daha iddialı olmak için tüm ülkelere çağrı büyüme artırılması ekonomik reformlar,” Komisyonu Başkanı Jose Manuel Barroso.

EU-Asia