ES tur lēti naudas plūsmu

Mājsaimniecības finanses joprojām ir spiestas ar kuriem rīcībā esošajiem ienākumiem un valdības taupības pasākumiem, un aizdevumus uzņēmumiem un privātpersonām joprojām ir robežstāvokļa. Nemieri theeurozone saglabājas risks AK eksportētājiem.
Related: Investors dempinga obligācijas
IHS Global Insight galvenais ekonomists Howard Archer teica bankas lēmumu izdot paziņojumu deva ievērojamu pāreju uz sniedzot priekšu norādījumus par monetāro politiku.
“Amid pieaugošo pasaules finanšu tirgus satricinājumiem, monetārās politikas komiteja visticamāk juta, ka tas bija labs gājiens, lai būtu skaidrs agrīnā stadijā, ka Lielbritānijā stingrāka monetārā politika, ir ievērojams tālu,” viņš teica.
Ievērojamā pauze ar iepriekšējo praksi, Eiropas Centrālā banka un Anglijas Banka sniedza investoriem daudz vairāk ieskatu turpmākajā politikā un brīdināja par iespējamo ietekmi uz pieaugumu tirgus procentu likmes – ko izraisīja lielāku ražu uz ASV kases pēc tam, kad Federālo rezervju teica, tas varētu sākt stingrāku politiku, vēlāk šajā gadā.
“Padome sagaida, ka ECB procentu likmes saglabāsies pašreizējā vai zemāku līmeni uz ilgāku laiku,” ECB prezidents Mario Dragi sacīja preses konferencē. Banka nolēma saglabāt likmes ieraksts zemu 0,5%.
Jaunākie aptaujas dati norādīja uz stabilizāciju lejupslīdes-hit eirozonas ekonomiku un paātrinot pieaugumu Apvienotajā Karalistē, bet Dragi teica, ka riski ir lejupvērsti. Viņš pievienojās jaunas bankas EnglandGovernor Mark Carney, kas brīdina par stingrākiem pasaules naudas tirgus apstākļiem.
Dragi sacīja bankas padome pieņēma vienbalsīgu lēmumu izsniegt priekšu vadlīnijas ar mērķi signalizācijas “lejupejošu novirzi” procentu likmes tuvākajā nākotnē. ECB pielāgot savus norādījumus attiecībā uz vidēja termiņa perspektīvu inflāciju, izaugsmi un kredītu plūsmas izmaiņām, viņš teica.
“Tāpat Mark Carney Bank of England agrāk šodien, ECB vēlas signālu tirgiem, ka monetārā stingrāku ir tālāk nekā daži netieši tirgus prognozēm varētu liecināt,” teica Holger Schmieding, galvenais ekonomists Berenberg.
Investori uzmundrināja dovish runāt, nosūtot Eiropas akcijas strauji augstāk un eiro un mārciņas vērtība pret dolāru. Noskaņojumu palīdzēja arī pazīmes, ka Portugāles politiķi mēģina novērst valsts sabrukumu.
Lai gan tas var būt gaiši imitācija Fed pieeju saistot politiku ar konkrētu mērķi bezdarba vai inflāciju, tas ir lielas pārmaiņas attiecībā uz ECB, kas bija atteikusies izdot pamatnostādnes savā 15 gadus ilgajā vēsturē.
Anglijas Banka agrāk saglabājusi savas procentu likmes ieraksts zemu 0,5%, un tā aktīvu pirkšanas programma ir £ 375.000.000.000.
Ekonomisti bija spēlējis uz leju cerības par jebkurām dramatiskas izmaiņas bankā saskaņā Carney jauno vadību šomēnes, sakot, tirgi, iespējams, būs jāgaida līdz augustam, kad banka varētu sākt izdot priekšu norādījumus par procentu likmēm, kas ir saskaņā ar Fed līniju.
Nesenie biznesa aptaujas liecina Apvienotās Karalistes ekonomika var būt pieaudzis pat par 0,6% otrajā ceturksnī. Tas ir dubultā likme redzams pirmajos trīs mēnešos, kad tas ir izdevies izvairīties no triple-recesijas. Mājokļu cenas ir arī pieaug.
Taču analītiķi ir brīdinājuši, ka ekonomika joprojām ir tālu no “evakuācijas ātrumu” Carney ir pieņemts darbā, lai palīdzētu sasniegt.
Eiropas centrālās bankas centās aizsargāt savus cīnās ekonomiku no Fed izraisītas smaile aizņēmumu izmaksās ceturtdiena, parādot, ka viņi turpina nodrošināt lētu naudu tuvākajā nākotnē.

EU-Asia