Elektroniczna muzyka idzie globalny rynek

Tomorrowland ma już 4.000.000 społecznościowych obserwuje i ponad 80 milionów ludzi oglądał po-film w Internecie koncertowej.
Według raportu przez przemysł konsultant Kevin Watson, który opracował raport biznesowy IMS, w ciągu pół przemysłu elektronicznego dance wartości około 2,5 miliarda dolarów pochodzi od żywych klubach i na festiwalach.
Przemawiając na Ibizie, powiedział: “Mamy nagrane muzykę, myślimy, że warto 1250000000 dolarów i mamy kilka innych rzeczy, sprzedaż sprzętu i oprogramowania, sponsorowanie marki i wszystko co związane taniec jest coraz śmiesznie popularne . Więc myślę, że warto jeszcze co najmniej trzy czwarte miliarda. ”
Marc Geiger, szef muzyki w William Morris Endeavor, jedną z pierwszych agencji, aby rozpocząć specjalny elektroniczny podział około sześć lat temu, uważa, że ​​rozwój branży jest zapewnienie firmom z nowych zasobów.
Ale ostrzega:” To duże pieniądze i teraz z dużych pieniędzy jest większa odpowiedzialność dorastania “.
Oglądaj więcej: przemysł muzyczny jest uparty na 2013 r.
W lipcu, 180.000 fanów muzyki zmasowane na belgijskim miasteczku ‘boom’ na Tomorrowland – jeden z największych festiwali muzycznych na świecie – jako entuzjaści gig z 214 krajów przyleciał na 3 dniowym bonanza elektronicznej muzyki tanecznej.
Festival organizatorzy ID & T, nawet współpracę z Brussels Airlines do zarządzenia 140 loty z każdego kontynentu do Belgii.
Czytaj więcej: Co sprawia, że ​​top hołd muzyczny?
Na 30.000 stóp, fani byli leczeni do lotu w DJ, pozwalając im na przyjęcie do swoich ulubionych electro beatów w tranzycie.
To unikalne podejście jest częścią strategii ID & T w celu podjęcia muzyka elektroniczna globalnym. Po ośmiu udanych latach firma rozrywki planuje zorganizować swoje pierwsze Tomorrowland festiwalu poza Belgią w Chattahoochee Hills w Atlancie.
SSpeaking podczas Międzynarodowego Szczytu Muzyka (IMS) Ibizy w maju ID & T powiedział szef Duncan Stutterheim electronic music “nie ma barier językowych”, dodając, że firma ma zamiar “pyszny jazdy” w ciągu najbliższych 10 lat.
“Mówimy w końcu do Indii, Japonii, w Chinach, w Malezji. Zrobiliśmy wycieczkę w Tajlandii … Wszyscy chcą robić festiwale więc jesteśmy w stanie luksusowym,” Stutterheim powiedział w swoim przemówieniu.
Z Brazylii do Malezji, Tajlandii do Kanady, festiwale muzyki elektronicznej są wyrastają na całym świecie jak wytwórnie płytowe i promotorów dążyć do rewolucji tanecznej z nowego rytmu.
Główni gracze w muzyce elektronicznej – przemysł wart szacuje 4500000000 dolarów – są dostarczane marki festiwal do rynków wschodzących w Azji i Ameryce Południowej w celu zwiększenia gatunku muzycznego następujące.
Mówiąc w wywiadzie dla CNN, superstar DJ David Guetta powiedział: “Trzymamy że scena żyje i zawsze ekscytujące.”
Francuski producent muzyczny – kto ma 45.000.000 fanów na Facebooku – dodaje: “Myślę, że to będzie się rozwijać jeszcze większe, bo jeśli spojrzeć na historię hip hopu … są 2 gatunki muzyczne, które można porównać, ponieważ oba pochodziły z podziemia następnie został trendy. ”
Czytaj więcej: założyciel Spotify: Nie jestem zbawcą muzycznego
Ale przyznał, że muzyka elektroniczna ma długą drogę do przebycia, zanim nie jest tak skuteczne, jak Hip Hop, urban gatunku street.
Festiwale takie jak Tomorrowland i Sensation White – wiodącym imprezy taneczne, które odwiedzi 22 miast na całym świecie w 2013 roku – toczą się do nowych rynków, aby dać widzom szansę posłuchać muzyki elektronicznej.

EU-Asia