Elektronická hudba trh ide globálne

Tomorrowland už 4000000 sociálnych médií nasledovníkov, a viac ako 80 miliónov ľudí sledovalo po-film koncertné on-line.
Podľa správy konzultant Kevin Watson, kto produkoval Business IMS správy, viac ako polovicu elektronickej tanečnej priemyslu hodnoty, približne 2500000000 dolárov, pochádza z živých kluboch a na festivaloch.
Hovorenie v Ibiza, povedal: “Máme reprodukovaná hudba, myslíme si, že to stojí za to 1250000000dolarů a máme pár ďalších vecí, predaj hardvéru a softvéru, značka sponzorstvo a všetko ostatné spojené s Dance je stále smiešne obľúbené . Takže si myslíme, že stojí za to prinajmenšom ďalšie tri štvrte miliardy korún. ”
Marc Geiger, vedúci hudby William Morris Endeavor, jeden z prvých agentúr, ako začať špecializované elektronické rozdelenie asi pred šiestimi rokmi, sa domnieva, rozvoj priemyslu poskytuje firmám z nových zdrojov.
Ale varuje:” Je to veľké peniaze teraz a veľké peniaze prichádza väčšia zodpovednosť vyrastal. ”
Sledujte viac: Hudobný priemysel je optimistický pre rok 2013
V júli, 180.000 hudobných fanúšikov zhromaždených na malom belgickom meste “Boom” pre Tomorrowland – jeden z najväčších svetových hudobných festivalov – ako koncert nadšenci zo 214 krajín, letel pre 3-dňový zlatý důl elektronickej tanečnej hudby.
Usporiadatelia festivalu ID & T dokonca spojila s Brussels Airlines zabezpečiť 140 rokmi zo všetkých kontinentov do Belgicka.
Prečítajte si viac: Čo robí špičkový hudobný hold?
Na 30000 ft, fanúšikovia boli liečení na in-flight DJ, čo im umožňuje bokom svoje obľúbené electro beaty v tranzite.
Tento jedinečný prístup je súčasťou stratégie spoločnosti ID & T prijímať elektronická hudba globálne. Po ôsmich úspešných rokoch, zábavné spoločnosť plánuje usporiadať prvý festival Tomorrowland mimo Belgicka v Chattahoochee Hills v Atlante.
SSpeaking na Medzinárodnom hudobnom Summit (IMS) na Ibize mája, ID & T šéf Duncan Stutterheim povedal elektronická hudba nemá “žiadne jazykové bariéry,” a dodal, že spoločnosť sa chystá “vychutnať pekný jazdu” v najbližších 10 rokoch.
“Hovoríme nakoniec do Indie, do Japonska, do Číny, do Malajzie. Urobili sme si výlet do Thajska … Všetci chcú robiť festivaly a tak sme v luxusnom mieste,” Stutterheim vo svojom prejave povedal.
Z Brazílie do Malajzie, Thajska do Kanady, elektronické hudobné festivaly ako huby po daždi po celom svete ako nahrávacie spoločnosti a organizácie usilovať o tanečné revolúciu s novým rytmom.
Hlavné hráči v elektronickej hudby – priemysel v odhadovanej hodnote 4500000000dolary – zasielate festival značiek na rozvíjajúcich sa trhoch v Ázii a Južnej Amerike, v snahe zvýšiť hudobný žáner je nasledujúci.
Hovorenie v exkluzívnom rozhovore pre CNN, superstar DJ David Guetta povedal: “Držíme, že scénu nažive a vždy vzrušujúce.”
Francúzsky hudobný producent – ktorý má 45 miliónov fanúšikov na Facebooku – dodal: “Myslím, že to bude rast ešte väčší, pretože keď sa pozriem na históriu Hip Hop … sú dva hudobné žánre, ktoré môžete porovnávať, pretože obe prišla z podzemia sa potom stala trendy. ”
Prečítajte si viac: Spotify zakladateľ: Nejsem Music záchranca
Ale pripustil, že elektronická hudba má za sebou dlhú cestu, než bude rovnako úspešná ako hip hop, urban street žánru.
Festivaly, ako je Tomorrowland a Sensation White – vedúci tanečná udalosť, ktorá navštívi 22 miest po celom svete v roku 2013 – sa vyvaliť na nové trhy dať divákom možnosť počúvať elektronickú hudbu.

EU-Asia