EL pahameele üle NSA luurad nõude

Ben Rhodes, White House asetäitja riikliku julgeoleku nõunik strateegilise kommunikatsiooni, ütles, et ta ei näinud aruanne ja “ei kommentaari lubamatu avalikustamise luureandmete programmid. Luure kogukonna oleks kõige sobivam seda teha.”
Rhodes lisas, et “need on mõned meie lähim luure partnereid, nii et see on väärt märkimist, et eurooplased väga tihedat koostööd meiega. Meil ​​on väga tihe luure suhted nendega.”
Michael Hayden, endine direktor NSA ja CIA, ütles “Face the Nation” CBS pühapäeva hommikul, et ta ei tea, kas aruanne on tõsi.
Saksamaa justiitsminister Sabine LEUTHEUSSER-SCHNARRENBERGER “ütles kui süüdistused tõsi, see oli meenutab külma sõja” pressiesindaja Anders Mertzlufft ütles, lisades, et minister “palus kohe selgitust Ameerika Ühendriikides.”
Prantsuse välisminister Laurent Fabius nõudis kiiret selgitust American asutused.
“Need õigusaktid, kui need on kinnitatud, oleks täiesti vastuvõetamatu,” ütles ta oma avalduses.
Pahameele Euroopa ametnikud nädalavahetusel oli viimane Fallout alates Edward Snowden, endine National Security Agency arvuti töövõtja, hakkas kallab üksikasjad USA seireprogramme ajakirjanikele varem sel kuul.
Tsiteerides teabe saladus saadud dokumentide bySnowden Saksamaa uudiste ajakiri Der Spiegel teatas pühapäeval, et mitmed USA luurad tegevus suunatud Euroopa Liidu liidrid.
Der Spiegel ütles ta “osaliselt näinud” dokumente Snowden et kirjeldada, kuidas National Security Agency bugged ELi ametnike Washingtonis ja New Yorgis kontorite ja läbi “elektroonilise pealtkuulamise operatsioon” et kasutab ära EL-hoones Brüsselis, Belgias.
Ajakiri raport ütleb ka, et NSA luurad on suunatud telefoni-ja internetiühenduse andmed Saksamaal rohkem kui üheski teises Euroopa riigis. Keskmiselt kuni 20 miljonit telefoni ühendused ja 10000000 Internet andmesideühendust küsitletakse iga päev, Der Spiegel ütles, märkides, et intensiivsus järelevalve paneb USA liitlane par Hiina, Iraagi ja Saudi Araabia.
Teine aruanne pühapäev väitis, et järelevalve pikendada Euroopa kontorites.
Guardian ajaleht teatas, et üks NSA lekkinud poolt Snowden kirjeldab 38 saatkondade ja missioonidel “eesmärgid” ja detailid seire meetodid, mis sisaldavad istutamine vigu sideseadmete ja nõutakse ülekannetes spetsialiseerunud antennid.
Sihtmärgid ka Prantsusmaa, Itaalia, Kreeka, Jaapan, Mehhiko, Lõuna-Korea, India ja Türgi, vastavalt Guardian.
CNN ei ole iseseisvalt kinnitatud väited aruanded Der Spiegel ja The Guardian.
USA ametnikud ei ole kohe vastata Guardian aruandest. Kantselei direktor National Intelligence keeldus kommenteerimast pühapäev konkreetsete väidete avaldatud Der Spiegel.
“USA valitsus asjakohaselt reageerida Euroopa Liidu kaudu oma diplomaatiliste kanalite kaudu ning EL / USA ekspertide dialoogi luure, et USA pakutud mitu nädalat tagasi,” kontoris ütles oma avalduses. “Meil on ka neid küsimusi arutada kahepoolselt ELi liikmesriigid. Kuigi me ei kavatse kommenteerida avalikult konkreetsete väidetava luuretegevuse, küsimusena poliitika, oleme teinud selgeks, et USA kogub välisluure tüüpi kogutud kõik rahvaid. ”
“Ma olen välja valitsus umbes viis aastat, nii et ma tõesti ei tea, ja isegi kui ma tegin, ma ei kinnitada ega ümber lükata seda,” ütles ta. “Aga ma arvan, et ma võin kinnitada, mõned asjad teile siin täna hommikul. Number üks, USA teeb käitumise tekkeks. Number kaks, meie neljas muudatus, mis kaitseb ameeriklaste privaatsust, ei ole rahvusvahelise lepinguga. Ja number kolm, mis tahes Euroopa, kes tahab minna välja ja rebima nende rõivad seoses rahvusvahelise spionaaži tuleks kõigepealt vaadata ja teada saada, mida nende valitsused teevad. ”
Euroopa Liidu pressiesindaja Marlene Holzner, et e-mail, et CNN, ütles: “Me oleme kohe puutunud USA ametivõimud Washingtonis ja Brüsselis ning on silmitsi neile ajakirjanduses. Nad ütlesid meile, et nad on kontrollimiseks õigsust vabastati eile ja tulevad meile tagasi. ”
Brüsselis Der Spiegel ütleb, selts suunatud Justus Lipsiuse hoone, kus asuvad Euroopa Ülemkogu ja Euroopa Liidu Nõukogu, Euroopa Liidu peamine otsuseid tegev ja seadusandlik organ.
Ja Washingtonis, ajakirja aruanne väidab, NSA paigaldatud vigu Euroopa Liidu ehitus-ja tunginud oma arvutivõrku.
Der Spiegel aruanne tuleb läbirääkimisi trans-Atlandi vahelise kaubanduslepingu Ameerika Ühendriigid ja Euroopa Liit on sätestatud, et alustada järgmisel kuul Washingtonis.
Obama: Ei maksa tähelepanu, et inimene ei saa lüüa
Snowden näitas ennast allikas dokumente kirjeldatakse suuri pingutusi NSA jälgida mobiiltelefoni kõned ja jälgida e-posti ja Interneti-liiklust peaaegu kõik ameeriklased.
Kriitikud slam teda reetur. Toetajad rahe teda kangelaseks.
Nüüd Snowden, kes seisab spionaaži eest Ameerika Ühendriikides, on Venemaa ja otsib varjupaika Ecuador.
Laupäeva õhtul, Correa ütles pall oli Venemaa kohus.
“Me ei tahtnud olla selles olukorras. Hr Snowden on kursis hr Assange, kes soovitas tal paluda varjupaika Ecuador. Et seda taotlust, peab ta olema Ecuadori territooriumile,” Correa ütles intervjuus Ecuadori Oromar TV laupäeva õhtul. “Sel hetkel, lahendus Snowden lõplik sihtkoht on käes, et Venemaa ametivõimud.”
Assange, kelle organisatsioon hõlbustab salastatud dokumente ning on abiks Snowden varjupaiga pakkumine, ütles, et ta ei suutnud paljastada andmeid endine NSA töövõtja konkreetse asukoha või seisundit tema puhul. Ta kritiseeris USA ametnikele survet Ecuador küsimuses.
“Varjupaik on õigus, et meil kõigil on. See on rahvusvaheline õigus. Ameerika Ühendriigid on rajatud suuresti vastu poliitilisi pagulasi teistest riikidest ja on õitses ta. Hr Snowden see õigus on,” ütles Assange. “Ideaalis peaks ta saama tagasi USAsse. Kahjuks see nii ei ole maailmas, kus me elame ja loodetavasti teises riigis annab talle õiglus, et ta on ära teeninud.”
Endine Kuuba liider Fidel Castro kaalutakse pühapäeval. Kirjas Nicaragua president Daniel Ortega avaldatud Kuuba riiklik meedia, Castro kiitis Ecuadori president seisvatele kuni USA ähvarduste üle Snowden.
USA asepresident Joe Biden palus Ecuador “palun lükata” varjupaigataotluse vastavalt Ecuadori presidendi Rafael Correa.
“See ei ole vastuvõetav,” Wikileaks asutaja Julian Assange ütles ABC “This Week” pühapäeval.
Euroopa ametnikud reageerinud raev pühapäevast raportis, et USA National Security Agency spied ELi asutused.
Euroopa Liit hoiatas, et kui aruanne on õige, see on tohutu mõju.
“Ma olen sügavalt mures ja šokeeritud umbes väited, et” Euroopa Parlamendi presidendi Martin Schulz ütles oma avalduses. “Kui süüdistused osutuvad tõsi, oleks see väga tõsine küsimus, mis on tõsine mõju ELi-USA suhteid. Nimel Euroopa Parlament, ma nõuan täielikku selgitamist ja nõuab täiendavat teavet kiiresti USA ametivõimud seoses et need väited. “

EU-Asia