Ekologiczny pustynia z wody morskiej

Obiekt, który fundował nawozów firmy Yara International i qafco i kosztować 5.300.000 dolarów, aby skonfigurować.
“Z tym samym finansowania, można przywrócić ekosystemów i pomagać ludziom bardziej efektywnie poprzez środowiskowych systemów zarządzania zasobami naturalnymi,” mówi Patrick Gonzalez, ekolog lasu, który prowadził badania w regionie Sahelu Afryki Północnej z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley.
“Zamiast wylewanie wody na pustynnych piasków, które nie miały dużo roślinności w wiekach, można przywrócić ziemię, która do niedawna miała zdrowego drzewostanu. Naturalna regeneracja drzew w Sahelu jest mniej krzykliwe i bardziej trudne, ale można bezpośrednio korzystać rodziny, które zależą od drzew “, dodaje.
Pomimo mieszanych opinii, Hague powiedział, że strona okazała się z nowym napływem upraw, dodając, że wielu sceptyków zostały przekonać.
“To pomaga, gdy ludzie widzą ją na ziemię i spróbować ogórków i zobaczyć, że to jest prawdziwe”, mówi. “Udowodniliśmy, że może to być realizowane.”
“To są pomysły, które mogłyby wydawać się zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe”, przyznaje projekt CEO, Joakim Haugue, dodając, że w pierwszych dniach projekt spotkał się z równym stopniu entuzjazmu i sceptycyzmu.
“Naprawdę, choć jest bardzo prosta zasada, to był nasz punkt wyjścia do podjęcia tego, co mamy dość -. Wody morskiej, ciepła – i użyć go do produkcji, czego nam potrzeba więcej – wody, energii i zrównoważonej produkcji żywności. ”
Projekt ma zasięg globalny Oferuje chłodzone wodą morską szklarnie, skoncentrowana energia słoneczna i produkcji glonów -. Wszystkich pracujących symbiozie rozwiązać kilka światowych kryzysów ekologicznych za jednym zamachem.
Czytaj więcej: crowdfunding innowacji na Bliskim Wschodzie
“Katar jest jednym z najtrudniejszych warunkach klimatycznych na świecie, do pracy w tego typu rzeczy,” mówi Dr Virginia Corless, nauka i dyrektor ds. rozwoju. “Wysokie temperatury i wilgotność sprawiają, że bardzo trudne dla naszej technologii. Ale jeśli technologia działa tam, i to ma, że ​​udowodni, że to wykonalne dla wielu miejscach na całym świecie. ”
Oprócz produkcji żywności i odsolonej wody w regionach, które lokalnie brak zarówno zakład jest również patrząc na ekologizacji pustyni i tworzenie alternatywnych, ekologicznych źródeł paliwa.
Czytaj więcej: nowy klejnot Kataru kulturalne
Wreszcie morskich stosuje się także do uprawy alg, które mogą być wykorzystane do produkcji na dużą skalę bio-energetycznego -. Choć obecnie roślin alg jest wciąż w fazie badań produkcji Glony na własną rękę, mówi Corless, może być kosztowne i zależne od geograficznymi (zwykle musi być rozwijane drogie, poszukiwanych nieruchomości nadmorskich).
“Co robimy, jest wprowadzenie systemu uprawy glonów w jeszcze szerszym systemie, które mogą dzielić koszty i zwiększyć energię. Jednym z największych kosztów wspólnych, które mamy jest infrastruktura morskich,” mówi.
Neil Crumpton, przewodniczący i dyrektor generalny Hydrogen Planet, organizacja pozarządowa, która promuje zielonej energii, mówi projekt jest potencjalnie “game changer”.
“Największe problemy właśnie teraz są zmiany klimatu i zasoby wodne na całym świecie, i te proste technologie mogą rozwiązać oba,” mówi. “Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że jest to wizja nie, Miraż”.
Synergy to jeden z filarów projektu, jest to, co pozwala jej zająć tak wiele problemów na raz, jak skomplikowany, mechanizm środowiska Goldberg Rube Placówka oferuje stężony elektrownię słoneczną, która zamienia ciepło w parę, a następnie, z turbin. i prądnice, do energii elektrycznej, co z kolei pompy wody morskiej do miejsca, w którym jest używany do chłodzenia szklarnie.
Odpady słodkowodne od szklarni jest następnie wykorzystywana do nawadniania roślin na zewnątrz. Strategicznie posadzone żywopłoty poza pomocą cieplarnianego filtrować resztę, tworząc nawilżone i chłodniejsze warunki dla roślin wiatrem.
Niektórzy eksperci jednak pytanie, czy projekt Leśnej Sahara jest optymalne wykorzystanie zasobów.
W upalny pustyni w Katarze, naukowcy pokazują, że morskie mogą służyć do uprawy roślin.
Jedna inicjatywa badawcza hektar znany jako Projekt Leśnej Sahara – skromne rozmiary, ale nie w ambicji – opracowała zbiór jęczmienia, ogórków i rukolą w ciągu ostatnich kilku miesięcy przy użyciu kombinacji składników zwykle nie związanych z udanym rolnictwa: wody morskiej i duży wybór Kataru ciepła.
Stworzona w Norwegii, pierwszy w historii Las Projekt Sahara Placówka rozpoczęła w listopadzie ubiegłego roku w czasie z Konferencji Klimatycznej ONZ (COP18 e) w Doha. Realizuje szereg najnowocześniejszych technologii przyjaznych dla środowiska, które bierze to, co ma w Katar Nadmiar – ciepła i wody morskiej – i zamienia je na szereg cennych zasobów.

EU-Asia