Czy Snowden wyjść stosunków Chiny obrażeń

“Mamy zarejestrowanych nasze poważne zastrzeżenia do władz w Hong Kongu, jak również do chińskiego rządu na drodze dyplomatycznej i stwierdził, że takie zachowanie jest szkodliwe dla amerykańsko-Hong Kongu i USA-Chiny stosunki dwustronne.”
Oświadczenie dalej przypominać Rosję, że USA już w przeszłości powrócił liczne wysokie przestępców na wniosek rządu Rosji.
“Oczekujemy, że rząd rosyjski, aby spojrzeć na wszystkie opcje, aby wydalić pana Snowdena z powrotem do USA, by zmierzyć się sprawiedliwości za zbrodnie, za które jest opłata.”
“Może się zdarzyć, oni tak jakby myć go pod dywan jako pożałowania incydent i prawdopodobnie nie będzie miał żadnych skutków poza tym,” Young powiedział. “To chyba zbyt wcześnie, aby powiedzieć, ale moja intuicja jest to, że prawdopodobnie nie będzie zbyt wiele (fallout od Snowden).”
Podczas Hong Kong na Snowden oświadczenie ostentacyjnie zażądał wyjaśnień od Waszyngtonu roszczeń Snowden, że US włamał cele na terytorium, Młody powiedział, że wierzy, że ten miał na celu krajowych obaw Snowden, a nie jakiejkolwiek zawoalowany atak na Waszyngton.
“To po prostu mówi do ludzi w Hong Kongu już wyrażonych wiele obaw o to, CY Leung (terytorium za naczelnego) powiedział, że nie będzie się pytania i myślę, że to po prostu powtórzył, że,” powiedział.
Inni analitycy twierdzą, że Hong Kong i Pekin były prawdopodobnie ulgę, że potencjalnie długotrwałe i kłopotliwe dyplomatyczny problem był już poza ich jurysdykcją.
Jin Canrong, wiodący badacz stosunków zagranicznych i stowarzyszony dziekan Szkoły Renmin University Stosunków Międzynarodowych w Pekinie, powiedział Hongkongu South China Morning Post, że wylot Snowden był idealny do Pekinu.
“Bomba zegarowa, która może stanowić zagrożenie dla stosunków chińsko-USA został zażegnany, choć saga będzie iść i Snowden nadal może więcej rewelacji. Strategia Beijing używa w kontaktach z przypadku było pozwolić Hong Kong poradzić niezależnie i zachować odległość od niego. Wierzę, Pekin nie będzie aktywnie korzystać z wywiadu Snowden ujawnił, bo to by sprowokować Washington i natrzeć solą do swoich ran “.
Jin powiedział również papier: “Właściwie Beijing wprowadziła pewne zyski z sagi Snowden, ponieważ jego rewelacje pod warunkiem Beijing być karta przetargowa dla przyszłych negocjacji z Waszyngtonem w cyberprzestrzeni; Washington stracił moralne podstawy w tej dziedzinie.”
Analitycy twierdzą, że Chiny używane Snowden roszczeń że US zhakowane sieci komputerowych w Hong Kongu i kontynentem umieścić USA w defensywie w ich trwającego sporu cyberbezpieczeństwa.
Tymczasem analitycy będzie czekał z niepokojem, czy Waszyngton złoży żadnej oficjalnej skargi w danej sprawie.
Czy wymagana ilość twarzy – istotną częścią dyskursu chińskiej dyplomacji – został zapisany z sagi Snowden musi jeszcze rozegrać.
Chociaż nie spekulacje, że Pekin był za ostatecznej decyzji, aby umożliwić NSA wycieków Snowden opuścić Hong Kong – semi-autonomicznym terytorium Chin – W niedzielę, Władze Hongkongu twierdzą, proces sądowy był niezależny od Chin.
Simon Młoda Ngai-man, dyrektor Centrum Prawa Porównawczego i publiczny na Uniwersytecie w Hong Kongu, bagatelizować widoczne splunął między Waszyngtonem i Hong mówiąc nie może być niczym więcej, do decyzji Hongkongu niż to, co publicznie utrzymuje: że Waszyngton nie spełnia wymagań zawartych w Hongkongu prawa, które pozwoliły policji do zatrzymania Snowdena.
“Nie znamy wszystkich szczegółów, dlaczego Rząd Hong Kong powiedział dokumentów na żądanie nie był na miejscu, być może rząd USA rzucili się w wysyłaniu ich opakowaniem nad i naprawdę nie przedstawił dobry zestaw dokumentów” Young powiedział, dodając, że jego zdaniem odpowiedź z Departamentu Sprawiedliwości USA były dość mierzona.
Jednak powiedział, że coraz tymczasowy nakaz, aby wymagał “niski próg” przygotowania.
“Dlaczego nie Władze Hongkongu poruszać się szybciej? Władze Hongkongu prawdopodobnie powiedzieć, że to jest po prostu nasz protokół, to jak robimy te rzeczy, w tym przypadku nie widzę żadnego powodu, aby to wyjątek i traktują go z każdej większej pilności. ”
Urzędnik Departamentu Sprawiedliwości USA powiedział, że Stany Zjednoczone nie spotkał wymagania i zakwestionował twierdzenie, ze rząd Hongkongu.
Pomimo obaw dwustronne więzi między USA i Hong Kongu mogą zostać uszkodzone, Young powiedział relacje między obu rządów było zbyt głębokie i długotrwałe dla dramatu ekstradycji mieć każdy stały wpływ.
To było z pisma z Rady Bezpieczeństwa Narodowego (NSC) w poniedziałek, że Stany Zjednoczone są głęboko poirytowany Hongkongu.
Sformułowane w języku dyplomatycznym, oświadczenie napisane pozycji Waszyngtonu: Hong Kong upuścił piłkę na Edwarda Snowden i USA chce Rosja, aby go podnieść.
“Jesteśmy rozczarowani decyzją władz w Hong Kongu aby umożliwić Pan Snowden uciec pomimo prawomocnego wniosku USA o zatrzymaniu go w celu jego ekstradycji na mocy porozumienia amerykańsko-Hong Kong Surrender”, powiedział NSC rzeczniczka Caitlin Hayden w oświadczenie.

EU-Asia