Çin’in 1. et marka kusurlu geçmiş

ABD Tarım Bakanlığı da “FSIS (Gıda Güvenliği ve Denetim Servisi) mülkiyet değişikliği ne olursa olsun Smithfield ürünleri düzenlemek devam edecektir.” Olduğunu CNN doğruladı
O önerilen birleşme ABD’nin satın alma yavaşlatmak eylemleri kaçınmalısınız Çin’in gıda korkutuyor rağmen ve bir kazan-kazan durumu olduğunu da sözlerine ekledi.
2012 Haziran ayında, Pekin’de bir kadın olduğu iddia edilen bir süpermarkette satın Shuanghui sosis bir paket içinde birkaç ölü kurtçuklar bulundu. Keşfinden önce sosis yedi kızları, bildirildi Global Times göre, kusma ve ishal zarar, Çince dil insanlar altında bir İngilizce gazete Günlük var.
2012 Mayıs ayında, Guangzhou Çin’in güney kıyı kenti sanayi yetkilileri Shuanghui en kimyon aromalı sosis ishale neden olabilir “aşırı” bakteri, içerdiği rapor, Shanghai Daily bildirdi.
Ve 2011 yılının Mart ayında, Çin Merkez Televizyonu bir Shuanghui Uluslararası yan yemek içeren clenbuterol ile beslenen olmuştu domuz satın bildirdi. Yasadışı katkı yalın hayvanlar tutar ama yemiş eğer insanlar öldürebilir. Shuanghai başkanı daha sonra tüketicilere özür diledi ve iki hafta âyetlerini sonra kayıplara yaklaşık 2000000000 $ açıkladı.
Son birkaç yıl içinde Çin’de büyük gıda skandalları hem yurtiçinde hem de yurtdışında endişeleri artırdı.
2008 yılında, 13.000 ‘den fazla çocuk melamin-kusurlu süt içtikten sonra hastalandı. 2011 yılında, Çin hükümeti bilim adamları pirinç 12 milyon ton toksik metaller ile kusurlu olduğunu ortaya çıkardı. Aradan geçen yıllarda, diğer gıda güvenliği konularında tilki ve fare gibi patlayan karpuz büyüme hormon enjekte yapılmış sahte sığır eti dahil ettik.
“Gerçekten de, orada Çin’de gerçekleşen birçok gıda skandalları, ama ben geçmişte bireysel vakalarda dayalı Çin domuz eti pazarının bir karar yapmak değil,” Çin gıda uzmanı ve Renmin Üniversitesi Profesör Zheng Fengtian söyledi. “(Shuanghui) sorunlarınız devam ederse, iş bu kadar uzun sürdü olmazdı.”
Smithfield Shuanghui edinimi başarılı olursa ve dünyanın en kalabalık ülke domuz onun aşk devam etmesi halinde büyük olasılıkla korur başlıkları – Çin domuz ürünleri dünyanın en büyük üreticisi ve tüketicisi.
Yaptığı açıklamada, Shuanghui Uluslararası anlaşmanın tamamlanmasından sonra Smithfield aynı işlemi, yönetim ve marka korumak için söz verdi. Şirket, aynı Amerikalı üreticiler, gıda tedarikçileri ve çiftçiler ile işbirliği devam edeceğini söyledi.
2002 ile 2012 tarihleri ​​arasında, ülkede artan zenginlik ardından, Çin’in kişi başına düşen domuz eti tüketimi geçen yıl domuz ürünleri 86 kilo yaklaşık dörtte bir oranında arttı. Amerikan talep ise aynı zaman içinde% 12 düştü.
Kurtçuklar, aşırı bakteri ve yasadışı katkı iddiaları Çin’in devlet medya tarafından bir dizi rapor göre, en az 2011 tarihinden itibaren Çin’in en büyük et ürünleri şirketi, Shuanghui Uluslararası, rahatsız etmektedir. Çarşamba günü, Hong Kong merkezli Shuanghui yaklaşık 5 milyar ABD merkezli Smithfield Foods, domuz Dünyanın en büyük işlemci, satın almak niyetini açıkladı.

EU-Asia