Čína tvrdí, kybernetické útoky USA

Pána Huanga varovanie prichádza v Pekingu pražcov kybernetická bezpečnosť spor mohol otráviť vzťahy s Washingtonom, rovnako ako obe vlády sa snažia, aby väzby na hladšie koľajniciach summite medzi pánom Xi a Barack Obama.
Profesor Shi povedal, že by bolo ťažké, aby pán Obama odmietnuť Pekingu dopyt diskutovať o kybernetickej bezpečnosti v zatvorenými dverami rokovaní skôr ako na verejnosti, ale otázka bola “vykonaná bilaterálne vzťahy zložitejšie.”
China Daily povedal, kybernetické útoky z USA boli “závažné ako tie v USA tvrdí, Čína vykonala”, a citoval vysoko postaveného úradníka kybernetickej bezpečnosti ako volanie na Washington, aby otvorene stlačte Pekingu nad kybernetickými útokmi.
Varovanie prichádza ako pán Obama je pod tlakom urobiť len, že po svojom prvom prezidentskom summite s pánom Xi Annenbergová Estate v Kalifornii v piatok.
“Máme hory dát, ak by sme chceli obviniť USA, ale nie je to užitočné pri riešení tohto problému,” Huang Chengqing, riaditeľ Národného Emergency počítačovej sieti Response Team Číny (CNCERT), povedal angličtine China Daily .
“Význam riešenie prípadov bezpečnosti internetu neustále rastie, ale problém môže byť vyriešená iba prostredníctvom komunikácie, nie konfrontácie,” povedal pán Huang povedal, že podľa papiera.
CERT sú vnútroštátne orgány, ktoré sa snažia detekovať a chrániť proti incidentov zabezpečenia Internetu.
Po obvinení zo strany amerických výskumníkov, že čínska vláda a armáda sú sponzorské organizovanú snahu ukradnúť obchodné tajomstvo USA cez hacking, hovory sú montáž vo Washingtone pre krajinu, do “čierne ovce”, Čína, alebo dokonca mstiť obchodu a vízovej sankcie.
Centrum amerických štúdií na Renmin University v Pekingu.
“Zatiaľ, čínska vláda nepredložila dôkaz, že veľká časť útokov na Čínu pochádza z americkej vlády. To je dôvod, prečo nebola schopná podstatne znížiť americké obvinenia.”
Pána Huang výroky odrážajú sťažností hlavného inžiniera CNCERT je v rozhovore s Financial Times minulý mesiac, že ​​politizácia problematiky počítačovej bezpečnosti sa bráni skupinami CERT, “snaha o výmenu informácií a ochranu proti útokom.
Peking používa argument, že Čína je jedným z hlavných obetí útokov sám a mnohí z tých útokov vzísť z USA. To je jeho štandardná reakcia na obvinenia z amerických štátom podporované počítačovej krádeže z Číny, ktorá sa pokúša nastaviť viac vyvážený rámec pre rokovania.
Ale pán Huang komentáre označte najsilnejší jazyk tak ďaleko.
“Zdá sa, že Čína je stále v pozoruhodne slabšiu pozíciu, pretože sme obvinili americkú vládu z kybernetických útokov proti Číne,” povedal Shi Yinhong, riaditeľ
Peking zvýšila svoje úsilie na USA cez obvinenia z kybernetických útokov zo strany Číny, varuje, že má tiež dôkazy proti USA pred zasadnutím medzi Barackom Obamom a Xi Jinping tento týždeň.

EU-Asia