Čína se zaměřuje na stínové bankéři

Ale Williams také řekl, že nedostatek komunikace od centrální banky bylo nepříjemné.
“Podle většiny norem chování lidové banky během posledních pár týdnů bylo mimořádně nezodpovědné,” řekl. “Je to nezasáhne jako mezibankovních sazeb záměrně kontaminované do extrémní úrovně, přesto, že má nástroje k tomu, a neobjasnil pro jeho nečinnost.”
V uplynulých letech, stínové banky vybojoval výklenek obchod v Číně. Nabízejí půjčky malým a středním podnikům, které jsou ignorovány velkých, státem řízených bank. Často jsou půjčky zabaleny a prodávány investorům, kteří hledají vyšší výnosy.
V mnoha případech, stín věřitelé poskytují cenné služby – nabídka kapitálu pro run-of-the-mlýn projektů, které by jinak jít nekrytých.
To není malá operace. Stínovému bankovnímu sektoru přesný dosah je neznámý, ale Fitch ratingová agentura odhaduje jeho velikost dosáhla zhruba 60% HDP v Číně.
Ale Peking se nyní obává, že úvěr se stává neefektivní, stále dominuje neregulovaných věřitelů a dosažení škála, kde by to mohlo SAP růst.
Tím, že sazby porostou, centrální banka signalizuje, že éra snadno dostupných úvěrů – který pomohl urychlit stínových bank – je u konce.
Centrální banka minulý týden povolila rychlost, při které čínské banky půjčují navzájem se dostala na rekordní úroveň nad 13%. Dalším klíčovým opatřením v hotovosti v bankovním systému – sedmidenní “repo sazba” – vyvrcholila na 25%.
Některé jasnost se objevily během víkendu, kdy oficiální státní média oznámila, že Čína je stínový bankovní systém byl skutečně centrální banky cíl.
“Není to tak, že tam žádné peníze,” řekl Xinhua komentář. “To, že peníze nejsou na správných místech.”
Související příběh: V Číně, trochu finanční chaos je v pohodě
Rozhodnutí není skočit a zatlačte výpůjční sazby pro finanční instituce, je viděn jako způsob, jak donutit vrátit se k tradiční bankovnictví. Peking nedávno vydalo varování na březích řeky, aby se zabránilo rizikových úvěrů a nadměrné expanzi úvěrů.
Centrální banka přerušil své mlčení v pondělí, což znamená, že jeho tvrdá lék bude pravděpodobně pokračovat.
“Komerční banky se musí věnovat pozornost likvidní situace na trhu a musí se posílit jejich analýzy a prognózy z faktorů ovlivňujících likviditu,” centrální banka uvedla v poznámce zveřejněné pondělí, ale ze dne 17. června.
Související příběh: Je Čínská dluh: krize ve výrobě?
Banka vypracovala po divokém dni obchodování v úterý, běžný doposud jak uspořádat tiskovou konferenci a vydat slib držet úrokové sazby z úvěrů na rozumné úrovni.
Mark Williams, šéf Asie ekonom Capital Economics, řekl výzkumu poznámku pondělí oznámil, že centrální banky úsilí o potlačení úvěru byly nejsilnější znamení, že ještě Čínské vedení je “ochotni trpět krátkodobou hospodářskou bolest, pokud je to nutné k dosažení udržitelnější růst . ”
Vládní problémem je, že půjčky roste příliš velký, příliš rychle, a doufá, že vyšší sazby budou bránit, že rozšíření. Ve stejné době, strach mezi investory je, že půjčky zásah může zpomalit ekonomiku více, než se očekávalo.
Za normálních okolností by centrální banka se přestěhovali rychle poskytnout likviditu a nižší ceny. Ale banka nečinně přihlíželi, když investoři stále víc nervózní, než banky nečinnost a nedostatek vedení. Neklid se projevuje na akciových trzích, které byly týrané jako sazby vzrostly.

EU-Asia