Čína se na podporu ekonomiky

V oznámení reformy, státní rada říká ekonomika byla v rozumném stavu, ale že je nutné uspíšení reforem je “stabilizovat růst”.
O den dříve Státní rada nařídil zákaz na výstavbu všech nových vládních budov pro příštích pět let. Zákaz byl poslední krok v kampani Xi Jinping, Číny prezident, držet na uzdě okázalé výdajů komunistických stranických funkcionářů, hlavním zdrojem nespokojenosti veřejnosti.
Ale byl to také známkou toho, jak se vláda snaží nasměrovat veřejné peníze na produktivnější končí růst se zpomalí. “Musíme opravdu používat naše omezené finanční prostředky a zdroje pro rozvoj ekonomiky a zlepšení života lidí,” stát Rada konstatovala.
Za třetí, řekl, že by vytvořit více finančních prostředků k zajištění, aby země mohla plnit své ambiciózní plány rozvoji železniční dopravy. Více soukromí investoři budou vyzváni k účasti a nové produkty dluhopisů bude vydána.
“Můžete volat tento mini-stimul. Je to docela malý, ale je to na straně nabídky, a to je efektivnější,” řekl Lu Ting, ekonom Bank of America Merrill Lynch
Politický balíček následovala ještě další důkazy o prohlubující se recese v Číně. Předběžný průzkum země zpracovatelském sektoru v červenci, publikoval ve středu klesla na 11-měsíční minimum.
Státní rada, čínský kabinet, uvedl v noci na středu, že doufal, že se “probudit energii na trhu.”
Oznámila třístupňový přístup. Zaprvé, dočasně vyřazeny všechny přidané hodnoty a provozní daně pro podniky s měsíčních tržeb méně než RMB20, 000 (3250 amerických dolarů). Uvedl, že daňové škrty, které vstoupí v platnost na začátku roku srpen, by pomohlo více než 6m které zaměstnávají desítky milionů lidí
Za druhé, vláda zavázala zjednodušit schvalovací postupy a sníží administrativní náklady pro export společnosti. Mezi různými pohyby, řekl, že by dočasně zrušit poplatky za inspekce na exportu komodit a zmodernizovat celní kontroly hotových výrobků.
Čínský růst zpomalil na 7,5 procenta růstu meziročně v samotném druhém čtvrtletí a většina analytiků očekává, že dále oslabí po zbytek roku. Avšak na počátku tohoto týdne Li Keqiang, premiér, jasně, že oficiální cíl pro růst rok zůstala na 7,5 procenta, připomínky, které někteří pozorovatelé čtou jako znamení, že vláda byla připravena zasáhnout vytáhnout ekonomiku z jeho funk.
Čína představila opatření na podporu jeho stagnující ekonomiky, v nejsilnější indikaci ještě o vedení v obavy o zpomalení a ten, který rovněž zdůrazňuje posun v přístupu Pekingu k řízení své ekonomiky.
“Mini stimul”, i když omezenou velikost, by mohlo znamenat další politické kroky pozvednout růst. Vláda bude eliminovat daně na malé a střední podniky, snížení nákladů pro vývozce a linky finanční prostředky na stavbu železnice.
Na rozdíl od roku 2008, kdy Čína vyslala olbřímí stimulační balíček odrazit globální finanční krize, to je místo toho pomocí řady cílených reforem, jak snížit výkon vlády a poskytnout společnostem větší prostor k provozu.

EU-Asia