Čína sa zameriava na tieňové bankári

Ale Williams tiež povedal, že nedostatok komunikácie od centrálnej banky bolo nepríjemné.
“Podľa väčšiny noriem správania ľudovej banky počas posledných pár týždňov bolo mimoriadne nezodpovedné,” povedal. “Je to nezasiahne ako medzibankových sadzieb zámerne kontaminované do extrémne úrovne, napriek tomu, že má nástroje na to, a nevysvetlil pre jeho nečinnosť.”
V uplynulých rokoch, tieňovej banky vybojoval výklenok obchod v Číne. Ponúkajú pôžičky malým a stredným podnikom, ktoré sú ignorované veľkých, štátom riadených bánk. Často sú pôžičky zabalené a predávajú investorom, ktorí hľadajú vyššie výnosy.
V mnohých prípadoch, tieň veritelia poskytujú cenné služby – ponuka kapitálu pre run-of-the-mlyn projektov, ktoré by inak ísť nekrytých.
To nie je malá operácia. Tieňovému bankovému sektoru presný dosah je neznámy, ale Fitch ratingová agentúra odhaduje jeho veľkosť dosiahla zhruba 60% HDP v Číne.
Ale Peking sa teraz obáva, že úver sa stáva neefektívna, stále dominuje neregulovaných veriteľov a dosiahnutie škála, kde by to mohlo SAP rast.
Tým, že sadzby porastú, centrálna banka signalizuje, že éra ľahko dostupných úverov – ktorý pomohol urýchliť tieňových bánk – je u konca.
Centrálna banka minulý týždeň povolila rýchlosť, pri ktorej čínske banky požičiavajú navzájom sa dostala na rekordnú úroveň nad 13%. Ďalším kľúčovým opatrením v hotovosti v bankovom systéme – sedemdňovej “repo sadzba” – vyvrcholila na 25%.
Niektoré jasnosť sa objavili počas víkendu, kedy oficiálne štátne médiá oznámila, že Čína je tieňový bankový systém bol skutočne centrálnej banky cieľ.
“Nie je to tak, že tam žiadne peniaze,” povedal Xinhua komentár. “To, že peniaze nie sú na správnych miestach.”
Súvisiace príbeh: V Číne, trochu finančný chaos je v pohode
Rozhodnutie nie je skočiť a zatlačte pôžičkovej sadzby pre finančné inštitúcie, je videný ako spôsob, ako donútiť vrátiť sa k tradičnej bankovníctva. Peking nedávno vydalo varovanie na brehoch rieky, aby sa zabránilo rizikových úverov a nadmernej expanzii úverov.
Centrálna banka prerušil svoje mlčanie v pondelok, čo znamená, že jeho tvrdá liek bude pravdepodobne pokračovať.
“Komerčné banky sa musí venovať pozornosť likvidity na trhu a musí sa posilniť ich analýzy a prognózy z faktorov ovplyvňujúcich likviditu,” centrálna banka uviedla v poznámke zverejnenej pondelok, ale zo 17. júna.
Súvisiace príbeh: Je Čínska dlh: kríza vo výrobe?
Banka vypracovala po divokom dni obchodovania v utorok, bežný doteraz ako usporiadať tlačovú konferenciu a vydať sľub držať úrokové sadzby z úverov na rozumnej úrovni.
Mark Williams, šéf Ázie ekonóm Capital Economics, povedal výskumu poznámku pondelok oznámil, že centrálne banky úsilie o potlačenie úvere boli najsilnejšie znamenie, že ešte Čínske vedenie je “ochotní trpieť krátkodobú hospodársku bolesť, ak je to nevyhnutné na dosiahnutie udržateľnejšej rast . ”
Vládne problémom je, že pôžičky rastie príliš veľký, príliš rýchlo, a dúfa, že vyššie sadzby budú brániť, že rozšírenie. V rovnakej dobe, strach medzi investormi je, že pôžičky zásah môže spomaliť ekonomiku viac, než sa očakávalo.
Za normálnych okolností by centrálna banka sa presťahovali rýchlo poskytnúť likviditu a nižšie ceny. Ale banka nečinne prizerali, keď investori čoraz viac nervózny, ako banky nečinnosť a nedostatok vedenia. Nepokoj sa prejavuje na akciových trhoch, ktoré boli týrané ako sadzby vzrástli.

EU-Asia