Čína sa na podporu ekonomiky

V oznámení reformy, štátna rada hovorí ekonomika bola v rozumnom stave, ale že je nutné urýchlenie reforiem je “stabilizovať rast”.
O deň skôr Štátna rada nariadil zákaz na výstavbu všetkých nových vládnych budov pre nasledujúcich päť rokov. Zákaz bol posledný krok v kampani Xi Jinping, Číny prezident, držať na uzde okázalé výdavkov komunistických straníckych funkcionárov, hlavným zdrojom nespokojnosti verejnosti.
Ale bol to tiež známkou toho, ako sa vláda snaží nasmerovať verejné peniaze na produktívnejšie končí rast sa spomalí. “Musíme naozaj používať naše obmedzené finančné prostriedky a zdroje na rozvoj ekonomiky a zlepšenie života ľudí,” štát Rada konštatovala.
Po tretie, povedal, že by vytvoriť viac finančných prostriedkov na zabezpečenie, aby krajina mohla plniť svoje ambiciózne plány rozvoju železničnej dopravy. Viac súkromní investori budú vyzvaní na účasť a nové produkty dlhopisov bude vydaná.
“Môžete volať tento mini-stimul. Je to celkom malý, ale je to na strane ponuky, a to je efektívnejšie,” povedal Lu Ting, ekonóm Bank of America Merrill Lynch
Politický balíček nasledovala ešte ďalšie dôkazy o prehlbujúcej sa recesie v Číne. Predbežný prieskum krajiny spracovateľskom sektore v júli, publikoval v stredu klesla na 11-mesačné minimum.
Štátna rada, čínsky kabinet, neskorý povedal v stredu, že dúfal, že sa “prebudiť energiu na trhu.”
Oznámila trojstupňový prístup. Po prvé, dočasne vyradené všetky pridanej hodnoty a prevádzkové dane pre podniky s mesačných tržieb menej než RMB20, 000 (3250 amerických dolárov). Uviedol, že daňové škrty, ktoré vstúpia do platnosti na začiatku roka august, by pomohlo viac ako 6m ktoré zamestnávajú desiatky miliónov ľudí
Po druhé, vláda zaviazala zjednodušiť povoľovacie postupy a znížiť administratívne náklady pre export spoločnosti. Medzi rôznymi pohybmi, povedal, že by dočasne zrušiť poplatky za inšpekcie na exporte komodít a zmodernizovať colné kontroly hotových výrobkov.
Čínsky rast spomalil na 7,5 percenta rastu medziročne v samotnom druhom štvrťroku a väčšina analytikov očakáva, že ďalej oslabí po zvyšok roka. Avšak na začiatku tohto týždňa Li Keqiang, premiér, jasne, že oficiálny cieľ pre rast rok zostala na 7,5 percenta, pripomienky, ktoré niektorí pozorovatelia čítajú ako znamenie, že vláda bola pripravená zasiahnuť vytiahnuť ekonomiku z jeho funk.
Čína predstavila opatrenia na podporu jeho stagnujúci ekonomiky, v najsilnejšej indikáciu ešte o vedenie v obavy o spomalenie a ten, ktorý tiež zdôrazňuje posun v prístupe Pekingu k riadeniu svojej ekonomiky.
“Mini stimul”, aj keď obmedzenú veľkosť, by mohlo znamenať ďalšie politické kroky pozdvihnúť rast. Vláda bude eliminovať dane na malé a stredné podniky, zníženie nákladov pre vývozcov a linky finančné prostriedky na stavbu železnice.
Na rozdiel od roku 2008, kedy Čína vyslala olbřímí stimulačný balíček odraziť globálnej finančnej krízy, to je miesto toho pomocou zoznamu cielených reforiem, ako znížiť výkon vlády a poskytnúť spoločnostiam väčší priestor k prevádzke.

EU-Asia