Čína obviňuje GSK za podplácanie

rozvojový a reformná komisia povedal 33 farmaceutické firmy budú skúmané v priebehu cien, zatiaľ čo 27 ďalšie tvár otázky cez vstupných nákladov. GlaxoSmithKline je jednou z cieľových spoločností, spolu s Astellas (ALPMF) a Sandoz.
Drugmakers sú pod tlakom na znižovanie nákladov v Číne, ako je počet obyvateľov starne, čo je trend, ktorý sa napína krajiny zdravotného systému a starostlivosť o zariadení.
– CNN Xueqiao Ma a CNNMoney Mark Thompson prispel k tomuto článku.
“Úplatkárstvo a korupcia nemá miesto v našom podnikaní,” uviedol hovorca. “Neustále sledujeme naše podniky, aby sa zabezpečilo, že spĺňajú naše prísne dodržiavanie postupov – urobili sme to v Číne, a nenašla žiadne dôkazy o podplácanie a korupcia lekárov alebo vládnych úradníkov.”
Súvisiace príbeh: Čína sondy detské mlieko stanovenie cien
“Po prvom výsluchu podozriví priznali k zločinom, a vyšetrovanie pokračuje,” uviedlo ministerstvo bezpečnosti.
GlaxoSmithKline povedal, že nemôže komentovať počtu vedúcich držané čínskymi orgánmi a bol naliehavo hľadá ďalšie informácie.
Korupcia je myšlienka byť endemitom v širokých pruhoch čínskeho priemyslu, a je mnohými vnímaný ako náklady na podnikanie v krajine.
Vládnuca komunistická strana je zvlášť citlivý na obvinenia z úplatkárstva po niekoľkých vysoko postavených členov sa uloví do škandálov v posledných rokoch.
Súvisiace príbeh: Čína otvorí vyšetrovanie cien liekov
Ešte nie je jasné, či GlaxoSmithKline obvinenia sú viazané na sonde postupov oceňovania na 60 farmaceutických firiem oznámila minulý týždeň úrady.
Čína tvrdí, že pochybenie vedúcich pracovníkov GlaxoSmithKline zahŕňali falšovanie daňových formulárov, aby sa uľahčilo platenie úplatkov.
Okrem toho sú manažéri tiež podozrenie z prijímania úplatkov zo strany obchodných partnerov.
Čína obvinila GlaxoSmithKline nepresadili kampaň úplatkárstvu a korupcii zamerané na umelé zvýšenie ceny drog v krajine.
Čínske ministerstvo verejnej bezpečnosti obvinenia vznesené vo vyhlásení zaslali on-line vo štvrtok. Farmaceutická spoločnosť, povedal, podplatil vládni úradníci, lekárskej asociácie, nemocnice a lekári v niektorých z najväčších čínskych mestách, vrátane Changsha, Šanghaji a Zhengzhou.
GlaxoSmithKline (GSK), povedal, že si bol vedomý obvinenia a bude plne spolupracovať s dotazom.

EU-Asia