Çin rüşvet GSK suçluyor

Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu 33 ilaç şirketleri, fiyat üzerinden incelenecektir söyledi girdi maliyetleri üzerinde 27 daha fazla yüz sorular ise. GlaxoSmithKline Astellas (ALPMF) ve Sandoz ile birlikte, hedef şirketleri arasında yer almaktadır.
Kırklareli Valisi Cengiz ülke nüfusunun ülkenin sağlık sistemi ve bakım tesisleri süzme bir eğilim, büyüdükçe Çin’de maliyetleri azaltmak için baskı altındadır.
– CNN Xueqiao Ma ve CNNMoney Mark Thompson Bu makalenin katkıda bulunmuştur.
“Rüşvet ve yolsuzluk iş yeri yoktur,” bir sözcüsü söyledi. “Biz sürekli bizim sıkı uyum prosedürleri karşılamak sağlamak için işletmelerin izlemek – Çin’de bu yapılır ve rüşvet ya da doktor ya da hükümet yetkililerinin yolsuzluk hiçbir kanıt bulduk.”
İlgili hikayesi: Çin probları bebek süt fiyat sabitleme
“İlk sonra şüphelilerin suçları itiraf ettiler sorgulama ve soruşturma devam etmektedir,” güvenlik bakanlığı söyledi.
GlaxoSmithKline bu Çinli yetkililer tarafından tutulan yöneticilerin sayısı hakkında yorum olamazdı ve acilen daha fazla bilgi almak isteyen söyledi.
Yolsuzluk Çin endüstrisinin geniş bozkırlarında endemik olduğu düşünülmektedir, ve ülkede iş yapmanın bir maliyeti olarak birçok kişi tarafından algılanmaktadır.
İktidardaki Komünist Partisi birçok yüksek profilli üyeleri son yıllarda skandallar içinde yakalandı sonra rüşvet iddialarına özellikle duyarlıdır.
İlgili hikayesi: Çin ilaç fiyatları soruşturma açılır
Bu GlaxoSmithKline iddiaları yetkililer tarafından geçen hafta açıklanan 60 ilaç şirketleri de fiyatlama uygulamalarının bir sonda bağlı olup olmadığını henüz belli değil.
Çin GlaxoSmithKline yöneticilerinin zalimler rüşvet ödenmesini kolaylaştırmak için vergi formlarının tahrif dahil olduğunu iddia etti.
Buna ek olarak, yöneticiler de iş ortakları rüşvet ve komisyon alma şüpheleniliyor.
Çin yapay ülkede ilaç fiyatları artırmaya yönelik rüşvet ve yolsuzluk kampanyası düzenlediğini bir GlaxoSmithKline suçladı.
Çin’in Bakanlığı Kamu Güvenliği iddiaları bir açıklamada online Perşembe, yayınlanmıştır yaptı. Ilaç firması, dedi, hükümet yetkilileri, tıbbi dernekler, hastaneler ve Changsha, Şangay ve Zhengzhou dahil olmak üzere Çin’in büyük şehirlerinden bazı, doktorlar rüşvet vardı.
GlaxoSmithKline (GSK) bu iddiaların farkında ve soruşturma ile tam işbirliği söyledi.

EU-Asia