Chrysler odmawia przypomnieć terenowe

Ponieważ rozpoczął proces przywracania w 1966 roku, NHTSA powiedział, że był zaangażowany w 17000 oddzielnych wycofania z udziałem około 500 milionów pojazdów.
“Public jazdy powinien wiedzieć, że NHTSA aktywnie bada ten problem i prosi, że Chrysler zainicjowania zaprzestania bezpieczeństwa i powiadomić wszystkich zainteresowanych właścicieli wady,” NHTSA Administrator David Strickland powiedział w oświadczeniu. “NHTSA ma nadzieję, że Chrysler będzie ponownie rozważyć swoje stanowisko i podjąć działania w celu ochrony swoich klientów i społeczeństwa na prawo jazdy.”
Dochodzenie NHTSA rozpoczęła się na wniosek Centrum Bezpieczeństwa Auto, grupy interesu publicznego Washington. Grupa powiedziała, że ​​były 201 wypadki z 285 ogień zgonów z udziałem Grand Cherokee i 36 wypadków skutkujących 53 zgonów z udziałem Wolno.
W rzadkim odpalenie rządu USA, Chrysler Group odmowy National Highway Traffic Safety Administration dla żądania wycofania 2700000 SUV.
Agencja rządowa mówi, konstrukcja zbiornika gazu stosowane w 1993 r. do 2004 Łazika Wielkiego Cherokee i 2002 do 2007 Jeep Libertys jest niebezpieczna.
Chrysler – obecnie kontrolowany przez włoskiego Fiata producent samochodów po 2009 sponsorowanych przez rząd USA planu ratunkowego – powiedział, że pracuje w agencji nad obawami pojazdów w obecnym sporze od 2010 roku.
Chrysler twierdzi, że konstrukcja zbiornika gazu cytowanego przez NHTSA – umieszczony za tylną osią – jest powszechnie akceptowany wzór stosowany w wielu innych samochodach. Mówi ona także, że śmiertelne wypadki, które miały miejsce z udziałem pojazdów były niemal wszystkie szybkie, wysokiej energii wypadków, w których inny projekt byłby nie ma różnicy.
Na przykład, to powiedział jeden wypadek wymagał ciągnik-przyczepa podróży 65 mil na godzinę, który uderzył stacjonarną Grand Cherokee.
Podobne: Ford Escape, Hyundai SUV Tucson zrobić słabo w testach zderzeniowych
“Wierzymy, że wstępne wnioski NHTSA są oparte na niepełnej analizie danych źródłowych, i jesteśmy zobowiązani do kontynuowania pracy w agencji, aby rozwiązać ten spór,” powiedział automaker oświadczenie. To powiedział, że zwykle prowadzi przypomina przed otrzymaniem jakichkolwiek informacji z agencji bezpieczeństwa.
To pierwszy raz od 1996 roku, że firmę zakwestionował żądanie odwołania z agencji bezpieczeństwa. Sprawa, w której udział biorą Chrysler, był nad systemem pasów bezpieczeństwa na 91.000 samochodów. Chrysler – która była niezależna amerykańska firma w czasie – wygrał decyzję sądu federalnego w sprawie tego sporu dwa lata później.
Chrysler powiedział, że dane ośrodka znacznie zawyżają liczbę zgonów spowodowanych przez tył pojazdu wypadków i pożarów.
Clarence Ditlow, Auto Centrum Bezpieczeństwa dyrektora wykonawczego, poprosił Chrysler przypomnieć te modelu Cherokee: Grand roku na własną rękę, a także zapisywane do NHTSA prosząc agencję zamówić wycofania.
“Jedynym sposobem, aby zapobiec więcej ofiar pożaru to dla NHTSA zamówić obowiązkowego wycofania bezpieczeństwa i wymagają Chrysler zaprojektować skuteczny środek”, powiedział Ditlow w liście do NHTSA.
Podobne: Sprzedaż samochodów nadal zyskiwać w maju
Nawet własny list Ditlow do Chrysler CEO Sergio Marchionne mówi, że obecne wersje Cherokee i Liberty posiada przeprojektowany zbiornik gazu, które nie stanowią takie samo zagrożenie.
Ale Auto Centrum Bezpieczeństwa powiedział ryzyko pożaru na Wielki Cherokee w latach modelowych mowa, jest ponad 20 razy większe niż ryzyko w porównywalnej Ford Explorer. List NHTSA do Chryslera powiedział pojazdy żądanie wycofania działać źle w odniesieniu do liczby ofiar śmiertelnych, pożary, bez ofiar śmiertelnych i Wycieki paliwa w porównaniu do wszystkich, ale jednego pojazdu podobnego.
Choć ani Chrysler ani NHTSA dałoby szacunkowy koszt przypomnieć, Centrum Bezpieczeństwa Auto szacuje, że koszt Chrysler nie więcej niż 300.000.000 dolarów, aby zainstalować 3 milimetrów stalowa rama, zbiornik paliwa, zawór zwrotny i lepszy wąż wlewu paliwa i rozwiązania problemem.
Michelle Krebs, starszy analityk Edmunds.com, powiedział Chrysler jest podejmowanie ryzyka, biorąc na NTHSA, nawet jeśli są one ostatecznie okazały się być w porządku.
“Tak, to kosztuje dużo pieniędzy, aby naprawić i to dużo pojazdów,” Krebs powiedział. “Ale to może kosztować sporo pieniędzy w kategoriach przyszłej sprzedaży, jeśli udaje.”
Zwraca uwagę, że problemem pomogło odwoływanie domina Toyota Motor (TM) z jego pozycji jako najlepszych na świecie samochodów.
“Firma jak Toyota może odbijać. Może Chrysler odbijać z już kruchego renomę na jakość?” powiedziała. “Jest źle, jeśli to zrobisz, diabli, jeśli nie chcesz.”
Chrysler twierdzi, że istnieje wiele modeli innych samochodów o zdecydowanie wyższych cenach śmiertelności, i że wypadki cytowane przez agencję “występuje mniej niż jeden raz na milion lat pracy pojazdu.”
“Wydaje się, że NHTSA gospodarstwa Chrysler Grupa nowym standardem dla integralności zbiornika paliwa, który nie istnieje i teraz nie istnieje, gdy pojazdy Jeep zostały wyprodukowane,” powiedział, że firma.

EU-Asia