Chrysler atsakās atgādināt džipi

Kopš tā sāka atgādināt procesu 1966.gadā, NHTSA, ka tā ir bijusi iesaistīta 17000 atsevišķās atsaukšanu, iesaistot aptuveni 500 miljoni automobiļu.
“Braukšanas sabiedrībai vajadzētu zināt, ka NHTSA ir aktīvi pēta šo jautājumu, un pieprasa, ka Chrysler uzsākt drošības atsaukšanu un informē visus ieinteresētos īpašniekiem defektu,” NHTSA administrators David Strickland teica paziņojumu. “NHTSA cer, ka Chrysler pārskatīs savu nostāju, un veikt pasākumus, lai aizsargātu savus klientus un braukšanas sabiedrību.”
NHTSA izmeklēšana sākās pēc centra Auto drošības, Vašingtona sabiedrības interešu grupas. Grupa teica, ka bijuši 201 ugunsdzēsēju avārijas ar 285 nāves gadījumu, iesaistot Grand Cherokees, un 36 nelaimes rezultātā 53 nāves gadījumu, iesaistot Libertys.
Jo reti noraidījumu no ASV valdības, Chrysler Group atteikuma Nacionālā Autoceļu satiksmes drošības administrācija lūgumu par atsaukšanu 2,7 miljoni apvidus auto.
Valdība aģentūra saka, gāzes tvertnes dizainu izmanto 1993-2004 Jeep Grand Cherokees un 2002-2007 Jeep Libertys ir nedrošs.
Chrysler – tagad kontrolē Itālijas autoražotājs Fiat pēc 2009 ASV valdības finansēta sanāciju – paziņoja, ka tā ir strādājusi ar aģentūru nekā bažas par pašreizējā strīdā kopš 2010 transportlīdzekļiem.
Chrysler apgalvo, ka gāzes tvertnes iepriekš ar NHTSA dizains – novietoti aiz aizmugurējās ass – ir vispāratzīts dizains izmanto daudzās citiem transportlīdzekļiem. Tajā arī teikts, ka nāves gadījumi, kas radās, iesaistot transportlīdzekļus, bija gandrīz visi ātrgaitas, augstas enerģijas negadījumi, kuros atšķirīgu dizainu nebūtu nekādas nozīmes.
Piemēram, tā teica viens negadījums bija iesaistīti traktora piekabe truck ceļojumā 65 jūdzes stundā, kas skāra stacionāru Grand Cherokee.
Related: Ford Escape, Hyundai Tuscon apvidus darīt slikti sadursmes testā
“Mēs uzskatām, ka NHTSA sākotnējie secinājumi ir balstīti uz nepilnīgu analīzi pamatā esošajiem datiem, un mēs esam apņēmušies turpināt sadarboties ar aģentūru, lai atrisinātu šo domstarpības,” teica autoražotājs paziņojumu. Tā teica, tas parasti veic atgādina, pirms tā saņem visus paziņojumus no drošības aģentūra.
Tā ir pirmā reize kopš 1996.gada, ka autoražotājs ir apstrīdējusi atgādināt pieprasījumu no drošības aģentūra. Šī lieta, iesaistot arī Chrysler, bija vairāk nekā drošības jostu sistēmā 91000 automašīnām. Chrysler – kas bija neatkarīgs ASV uzņēmums tajā laikā – ieguva federālās tiesas lēmumu par šī strīda divus gadus vēlāk.
Chrysler sacīja, ka Centra skaitļi ievērojami pārspīlēt nāves gadījumu skaitu, ko izraisa aizmugures avārijām un ugunsgrēkiem.
Clarence Ditlow, centrs auto drošības s izpilddirektors, ir lūgusi Chrysler atgādināt šos modelis Gads Grand Cherokees viena pati, un ir arī rakstīts, lai NHTSA lūdzot aģentūrai pasūtīt atsaukšanu.
“Vienīgais veids, kā novērst vēl ugunsgrēka nāves gadījumu ir NHTSA pasūtīt obligātu drošības atgādināt un pieprasīt Chrysler, lai izstrādātu efektīvu aizsardzību,” sacīja Ditlow savā vēstulē NHTSA.
Related: Automašīnu pārdošanas turpina iegūt maijs
Pat Ditlow pašu vēstuli Chrysler CEO Sergio Marchionne saka, ka pašreizējās versijas Cherokee un brīvība, ir pārveidots gāzes tvertne, kas nav radīt tādu pašu risku.
Bet par auto drošības centrs teica ugunsgrēka risks Grand Cherokee loma modeļa attiecīgajiem gadiem ir vairāk nekā 20 reizes lielāks nekā risks salīdzināmā Ford Explorer. NHTSA vēstule Chrysler teica, ka atsaukšanas pieprasījumu transportlīdzekļi veic slikti attiecībā uz nāves gadījumiem, ugunsgrēkiem bez nāves, un degvielas noplūdes, salīdzinot ar visiem, bet vienu līdzīgu transportlīdzekli.
Kaut arī ne Chrysler ne NHTSA dotu paredzamās izmaksas atsaukšanu, par auto drošības centrs lēsts, tas varētu izmaksāt Chrysler ne vairāk kā $ 300 miljonus uzstādīt 3 milimetru tērauda buksēt, degvielas tvertne pretvārsts un labāku degvielas uzpildes šļūteni un risināt problēma.
Michelle Krebs, vecākais analītiķis Edmunds.com, teica Chrysler uzņemas risku, ņemot par NTHSA, pat ja tās galu galā izrādījušies pareizi.
“Jā, tas maksā daudz naudas, lai noteiktu un tas ir daudz transportlīdzekļu,” Krebs teica. “Bet tas var maksāt daudz naudas izteiksmē nākotnes pārdošanu, ja tā backfires.”
Viņa norāda, ka atsaukšana problēma palīdzēja knock Toyota Motor (TM) no savas pozīcijas kā pasaules top autoražotājs.
“Piemēram, Toyota uzņēmums var piepeši atpakaļ Vai Chrysler piepeši atpakaļ ar savu jau tā nestabilo reputācija uz kvalitāti?”. viņa teica. “Tas ir nolādēts, ja jūs darāt, nolādēts, ja jums nav.”
Chrysler saka, ka ir daudzi modeļi citu auto ar daudz augstāku mirstības līmeni, un ka incidenti minētie aģentūras “notiek mazāk nekā vienu reizi par vienu miljonu gadu transportlīdzekļa darbību.”
“NHTSA šķiet, tur Chrysler Group jaunu standartu degvielas tvertnes integritāti, kas neeksistē tagad nepastāvēja tad, kad Jeep automobiļi tika ražoti,” sacīja uzņēmuma.

EU-Asia