Chiny twierdzą, przez USA ataków cybernetycznych

Ostrzeżenie pana Huanga jest jak Beijing progi cyber kontrowersje bezpieczeństwa może zatruć stosunki z Waszyngtonem jak oba rządy starają się umieścić więzi na gładszą torze z szczytu między panem Xi i Obama.
Profesor Shi powiedział, że to będzie trudne dla Obama odrzucić żądanie Pekinu w celu omówienia bezpieczeństwa cybernetycznego w zamkniętych posiedzeniach, a nie w miejscu publicznym, ale problem nie “made stosunki dwustronne bardziej skomplikowane”.
China Daily powiedział cyber ataki z USA było “jak grób, jak te US twierdzi China przeprowadził”, a cytowany wyższego urzędnika cyberbezpieczeństwa jako wezwanie Waszyngtonu nie otwarcie naciśnij Pekin nad cyberataków.
Ostrzeżenie jest jak Obama jest pod presją, że nie tylko w swoim pierwszym szczycie prezydenta z panem Xi w Annenberg Estate w Kalifornii w piątek.
“Mamy góry danych, jeśli chcemy oskarżać USA, ale to nie jest pomocne w rozwiązaniu problemu,” Huang Chengqing, dyrektor Narodowego Sieci Komputerowej nadzwyczajną Response Team Chin (CNCERT), powiedział anglojęzyczną China Daily .
“Znaczenie prowadzenia spraw bezpieczeństwa w Internecie wciąż rośnie, ale problem może być rozstrzygnięty w drodze komunikatu, nie konfrontacja,” Pan Huang powiedział, według papieru.
CERT są organy krajowe, które starają się wykrywać i chronić przed incydentami bezpieczeństwa w Internecie.
Po oskarżeniach przez amerykańskich naukowców, że chiński rząd i armia są sponsorujących zorganizowany wysiłek, aby ukraść tajemnice handlu USA przez hacking, rozmowy są montażu w Waszyngtonie w kraju na “nazwa i wstydu” Chiny a nawet odwetu z handlu i wiz sankcji.
Ośrodek Studiów Amerykańskich na Uniwersytecie Renmin w Pekinie.
“Jak dotąd, rząd chiński nie przedstawił dowodów, że duża część ataków cybernetycznych na Chinach pochodzą od rządu USA. Dlatego nie mogli znacząco obniżyć amerykańskich oskarżeń”.
Uwagi pana Huang echo skarg przez głównego inżyniera CNCERT w wywiadzie z Financial Times w zeszłym miesiącu, że upolitycznienie kwestii bezpieczeństwa cybernetycznego był utrudniającym CERT “wysiłki w celu wymiany informacji i ochrony przed atakami.
Beijing używa argumentu, że Chiny są jednym z głównych ofiar ataków cybernetycznych sama i wiele z tych ataków emanują z USA. To jest jego zwykła reakcja na oskarżenia USA o kradzież sponsorowanego przez państwo cyber z Chin, która stara się ustawić na bardziej zrównoważone ramy negocjacji.
Ale pana Huanga komentarzy zaznaczyć najsilniejszy język tak daleko.
“Wydaje się, Chiny wciąż w zadziwiająco słabszej pozycji, ponieważ nie oskarżył rząd amerykański o cyberataki na Chiny”, powiedział Shi Yinhong, dyrektor
Pekin podniósł stawkę na USA nad oskarżeń o cyber ataków Chin, ostrzegając, że ma też dowodów przeciwko USA przed spotkaniem Baracka Obamy i Xi Jinping w tym tygodniu.

EU-Asia