Chiny oskarża GSK przekupienia

Rozwoju Narodowego i Reform powiedział 33 leków firmy będą badane na cenę, a 27 więcej zapytań twarz powyżej kosztów produkcji. GlaxoSmithKline jest wśród firm skierowanych wraz z Astellas (ALPMF) i Sandoz.
Producenci leków są pod presją, aby obniżyć koszty w Chinach ludności kraju dorasta, trend, który jest wysiłku kraju systemu medycznego i opieki.
– CNN Xueqiao Ma i CNNMoney Mark Thompson przyczyniły się do tego artykułu.
“Przekupstwo i korupcja nie ma miejsca w naszej branży”, powiedział rzecznik. “Obserwujemy na bieżąco nasze przedsiębiorstwa w celu zapewnienia, że ​​spełnia nasze rygorystyczne procedury zgodności – zrobiliśmy to w Chinach i nie znaleziono dowodów przekupstwa lub korupcji lekarzy i urzędników państwowych.”
Podobne opowieści: China sondy mleko dziecko ustalanie cen
“Po pierwszym przesłuchania podejrzani przyznali się do zbrodni, a dochodzenie jest w toku,” bezpieczeństwo podało ministerstwo.
GlaxoSmithKline powiedział, że nie mógł wypowiedzieć się na temat liczby kadry przetrzymywanych przez władze Chin i został pilnie poszukuje więcej informacji.
Korupcja jest uważany endemicznie w szerokie połacie chińskiego przemysłu, i jest postrzegany przez wielu jako koszt prowadzenia działalności w tym kraju.
Rządząca Partia Komunistyczna jest szczególnie wrażliwe na zarzuty przekupstwa po kilku głośnych członkowie zostali złapani w skandalach w ostatnich latach.
Podobne opowieści: China otwiera dochodzenie w cen leków
Nie jest jeszcze jasne, czy zarzuty GlaxoSmithKline są związane z sondą praktyk ustalania cen na 60 firm farmaceutycznych, ogłosił w zeszłym tygodniu przez władze.
Chiny twierdziły, że wykroczenia przez kierownictwo GlaxoSmithKline zawarte fałszowania formularzy podatkowych w celu ułatwienia zwrotu łapówek.
Ponadto kierownictwo są również podejrzany o branie łapówek i łapówki od partnerów biznesowych.
Chiny oskarża GlaxoSmithKline o zorganizowanie kampanii łapownictwa i korupcji, którego celem jest sztuczny wzrost cen leków w kraju.
Chińskie Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego się zarzuty w oświadczeniu napisali online czwartek. Firma farmaceutyczna, to powiedział, że przekupił urzędników rządowych, stowarzyszeń medycznych, szpitale i lekarze w niektórych największych miastach Chin, w tym Changsha, Szanghaju i Zhengzhou.
GlaxoSmithKline (GSK) powiedział, że zdaje sobie sprawę z zarzutów i będzie w pełni współpracować z dochodzenia….

EU-Asia