China: E-papīrgrozs no pasaules

“Liela daļa [par e-atkritumu] nāk caur nelegāliem kanāliem, jo ​​saskaņā ar Apvienoto Nāciju Organizācijas konvencijām, ir īpašs aizliegums elektronisko atkritumu tiek pārvesti no attīstītajām valstīm, piemēram, Amerikas Savienotajām Valstīm uz tādām valstīm kā Ķīnu un Vjetnamu.”
Vairāki migranti teica, ka darbs ir grūts, tas ļauj viņiem vairāk brīvības, nekā strādājot rūpnīcu līnijās, kur mazi bērni nav atļauts iekļūt telpās un darba stundas ir stingras.
E-atkritumi vai elektronisko atkritumu, sastāv no visu, sākot no metāllūžņos televizoriem, ledusskapjiem un gaisa kondicionētājiem, lai šo veco galda datoru, kas varētu savākt putekļus jūsu skapis.
Daudzi no šiem sīkrīkus sākotnēji tika ražotas Ķīnā. Ar dīvainu grodumu pasaules ekonomikā, daudz no šīs elektronisko junk atgriežas Ķīnu mirt.
“Saskaņā ar ANO datiem, aptuveni 70% no elektronisko atkritumu pasaulē iegūtie beidzās Ķīnā,” sacīja Ma Tianjie, runasvīrs par Pekinas biroja Greenpeace.
Attiecībā uz pēdējo desmit gadu laikā, dienvidaustrumu pilsēta Guiyu, ieskauta Ķīnas galvenais ražošanas zonā, ir galvenais centrs, kā atbrīvoties no e-atkritumu. Simtiem tūkstošu cilvēku šeit ir kļuvuši eksperti pēc demontāžas pasaules elektronisko junk.
Par šķietami katrā ielā, strādnieki sēdēt uz ietves ārpus darbnīcām lielisks veic iekšām sadzīves tehnikas ar āmuriem un treniņi. Ar Guiyu ceļi ir izklāta ar saišķi plastmasas, vadi, kabeļi un citiem gružiem. Dažādas sastāvdaļas ir atdalītas, pamatojoties uz to vērtību un atkārtotas pārdošanas potenciālu. No vienas ielas sēž zaļo un zelta plates pile. Uz citu, metāla gadījumi galddatoriem.
“Mēs pārdodam šo plastmasas ar Foxconn,” vienu no strādnieku sacīja, atsaucoties uz Taivānas uzņēmums, kas ražo produktus daudzām pasaules elektronikas uzņēmumiem, tostarp Apple, Dell un Hewlett-Packard.
Netīrs, bīstams darbs
Tas var būt viens no pasaules lielākajiem neformālo pārstrādes operācijās elektronisko atkritumu. Vienā ģimenes pārvaldītā garāžā, darbiniekiem šķita specializējamies šķirošanas plastmasu no veciem televizoriem un automašīnas dažādos grozos. “Ja šis plastmasas kauss ir caurums, jums mest to prom,” sacīja vīrietis, kurš vadīja operāciju, norādot uz rozā plastmasas krūze. “Mēs to un atkārtoti pārdot to.”
Bet pārstrāde ir Guiyu ir netīrs, bīstams darbs. “Kad pārstrāde ir izdarīts pareizi, tā ir laba lieta, videi,” sacīja Ma, Greenpeace pārstāvis Pekinā.
“Bet, ja pārstrāde tiek veikta primitīvās veidos, piemēram, mēs esam redzējuši Ķīnā ar elektronisko atkritumu, tas ir ļoti postošs vietējai videi.”
“Presei dzīvsudraba var rasties demontāžas aprīkojuma, piemēram, plakanā ekrāna displeju,” rakstīja Greenpeace ziņojumā, ar nosaukumu “Toksisks Tech.” “Sadedzināšana vai apglabāšana poligonos, var izraisīt arī dzīvsudraba noplūdi vidē … kas var bioloģiski akumulējas un biomagnify ar augstu līmeni pārtikas ķēdēs, jo īpaši zivīm.”
Lielākā daļa Guiyu iesaistīto darbinieku e-atkritumu biznesā ir migranti no trūcīgām reģionos Ķīnā un mazizglītotie. Daudzi no viņiem mazinājusi iespējamo kaitējumu ražošanas nozare varētu izraisīt viņu veselībai.
Viņi lūdza tikai, lai izmantotu savas ģimenes vārdus, lai aizsargātu savu identitāti.
Grupas, kas identificē sevi kā Zhou, galva bija vēl viens šokējošs uzņemšanu.
“Tas nedrīkst skaņu jauki, bet mums nav uzdrīkstēties ēst rīsus, ka mēs saimniecību, jo tā ir apstādīta šeit ar visu piesārņojumu,” Zhou teica, norādot uz ūdens pieteicies rīsu nelobītu blakus him.Zhou, vietējais lauksaimnieks
“Protams, tas nav veselīgi,” sacīja Lu, sieviete, kas tika ātri šķirošanas plastmasas gabaliņi no ierīcēm, piemēram, datora klaviatūras, tālvadības pults un pat datoru pelēm. Viņa un viņas kolēģi dega plastmasas, izmantojot šķiltavas un sprādzienus lāpas, lai noteiktu dažāda veida materiāla.
“Bet ir ģimenes, kas šeit dzīvo paaudzēm … un ir maza ietekme uz viņu veselību,” viņa teica.
Neskatoties uz vides degradāciju un toksisku izgarojumu caurstrāvo gaisu, daudzi Guiyu teica, ka apstākļi ir ievērojami uzlabojusies gadu gaitā.
“Es atceros 2007.gadā, kad es pirmo reizi atbraucu, tur bija plūdi no trash,” teica Wong, 20 gadus vecs vīrietis, kurš ferried komplektus elektronisko atkritumu apkārt uz motocikla ar piekabi, kas tai pievienoti.
“Pirms cilvēki tika mazgāšanas metālus, dedzināšana lietas, un tas stipri bojāts cilvēku plaušas,” Wong piebilda. “Bet tagad, salīdzinot ar iepriekš, [iestādes] ir sašķelts uz leju diezgan grūti.”
Bet iedzīvotāji, kuri nestrādāja par e-atkritumu biznesā piedāvāja ļoti atšķirīgs uzņemties par piesārņojumu Guiyu.
Lauksaimnieku, kas bija pārvietoti no kaimiņu Guangxi province kultivēt rīsu Guiyu grupa pastāstīja CNN tie neuzdrošinājās dzert vietējo labi ūdens.
Viņi apgalvoja, ja viņi mēģināja mazgāt drēbes un veļa ar ūdeni, tas kļuva audumi dzeltens.
Pie reizes, izskatās, ka darbinieki gūst kādu milzu plastmasas ražu, jo īpaši, ja sievietes stāvēt uz ceļmalām raking potītes-dziļa “laukus” plastmasas mikroshēmas.
Vienā darbnīcā, vīrieši šķēlēs atvērtu maisi šo plastmasas mikroshēmām, ko viņi pēc tam ielej lielās mucās šķidruma. Pēc tam viņi izmanto, lāpstas un kailām rokām, lai maisīt šo sintētisko sautējums.

EU-Asia