Buffett öğle yemeği 1 milyon dolar için de geçerli

Buffett dünyanın önde gelen hayırsever biri haline gelmiştir. O servet, milyarlarca değerinde onlarca toplu uzağa vermektedir. En büyük bağış Bill & Melinda Gates Vakfı, Buffett arkadaşı, Microsoft (MSFT, Fortune 500) kurucusu Bill Gates tarafından yürütülen hayır kurumuna gidecek.
Buffett da verilmesi Rehin başladı etti: dünyanın dört bir yanından 100’den fazla milyarder yaşamları boyunca onların net değeri yarısı bağış sözü verdi, ya da ölüm var.
Bütün isteklilere ön nitelikli olmalıdır. Teklif 2 Haziran’da başladı. Minimum teklif 25.000 $ oldu. Öğle yemeği New York steakhouse Smith & Wollensky yapılacaktır.
İlgili: Warren Buffett boğa olduğunu … kadın
Açık artırma elde edilen San Francisco sadaka GLIDE gidin. 50. yılında, GLIDE yoksullukla mücadele ve eğitim programları bir dizi çalışır. Bu yoksullara her yıl yaklaşık 1 milyon yemekleri servis ve yaklaşık 17 $ milyon bir bütçe üzerinde çalışır – hükümet kaynaklarından gelen dörtte biri.
Açık artırmada bu yıl en iyi teklifi de 3.5 milyon dolar geçen yılki rekor altında olduğunu ve 2007 yılından bu yana en küçük oldu.
“Biz yükseltmek için gidiyoruz ne kadar, yıldan yıla, asla bilemezsiniz,” GLIDE kurucusu Rahip Cecil Williams söyledi. “Yoluyla gelir ne olursa olsun, biz gerekli ve bu paylaşılan bir hediye olarak görüyorum.”
Ihale 2000 yılında başlamasından bu yana, bu organizasyon için 15.800.000 $ yükseltti.
14 yıl için, Berkshire Hathaway (BRKA, Fortune 500) CEO’su Buffett eBay (Maçlarımız, Fortune 500) bir öğle yemeği daveti kapalı ihalesi. Kazanan, yaygın olarak, anonim teklif.

EU-Asia