Buffett obed ide na 1.000.000 dolárov

Buffett sa stal jedným z popredných svetových filantropov. On je rozdávanie prevažnú časť svojho majetku v hodnote desiatok miliárd. Najväčší dar pôjde na Billa a Melindy Gatesovcov, charitatívny beh priateľa Buffetta, Microsoft (MSFT, Fortune 500), zakladateľ Bill Gates.
Buffett sa tiež začala Dať sľub: Viac ako 100 miliardárov z celého sveta zaviazali darovať polovicu svojho čistého imania počas svojho života, alebo na ich smrti.
Všetci uchádzači musia byť vopred kvalifikáciu. Ponúkanie začalo 2. júna. Minimálne prihodenie bol $ 25.000. Obed sa bude konať v New Yorku City steakhouse Smith & Wollensky.
Súvisiace články: Warren Buffett je optimistický … o ženách
Výťažok z aukcie idú na San Francisco charitatívne GLIDE. Vo svojom 50. roku, GLIDE prevádzkuje rad boja proti chudobe a vzdelávacie programy. Slúži takmer 1 milión jedál každý rok chudobným a pracuje s rozpočtom asi 17.000.000 dolárov – štvrtiny z nich pochádza z vládnych zdrojov.
Tohtoročné najvyššiu ponuku v aukcii výrazne pod minuloročnou záznamu 3.500.000 amerických dolárov, a to bol najmenší od roku 2007.
“Nikdy nevieme, z roka na rok, ako veľmi budeme zvyšovať,” povedal zakladateľ GLIDE reverend Cecil Williams. “Či už prejde, vidíme to ako darček, ktorá je potrebná, a to je spoločné.”
Vzhľadom k tomu, dražba sa začala v roku 2000, sa zvýšil 15.800.000 dolárov pre organizáciu.
V 14. ročníku, Berkshire Hathaway (BRKA, Fortune 500) CEO Buffett vydražený na obed pozvanie na eBay (EBAY, Fortune 500). Víťaz, ako je to bežné, ponuku anonymne.

EU-Asia