Brezilyalılar hükümet atık kavga

Büyük ölçüde barışçıl protestolar övgüde bulunmakla birlikte, Rousseff ne o olarak karakterize “şiddet izole ve küçük eylemler” karşı karşıya gerektiğini söyledi “gayretle.”
Hükümet yetkilileri, ifade protestocu özgürlüğü tanımak demek, ancak göstericiler bir birleşik mesajın bir eksikliği olduğunu.
Dünya Kupası ve Olimpiyatlar için ülkenin yatırım sağlığı ve protestocuların endişelerini tanımlamayı toplu taşıma projeleri için para içerir Yardımcısı Spor Bakanı Luis Fernandes dedi.
“Bir Dünya Kupası düzenleme ve sağlık ve eğitim yatırım arasındaki çelişkili hiçbir şey olamaz” dedi.
Orada mısın? Hisse fotoğraf ya da video, ama güvenli kalmak
Protestolar üniversite öğrencileri tarafından büyük ölçüde organize ve bir grup toplu taşıma ücretsiz olmak istiyor Serbest Ücret Hareketi, denir edilmektedir.
Protestolar 3 3.20 reali (1,38 $ ile $ 1.47) için, Brezilya’nın toplu taşıma sistemi için ücretleri artırmak için planlarına tepki olarak başlayan küçük gösteriler bir hafta takip, ancak ülkenin başına bela ekonomik ve sosyal konularda geniş protestolar içine genişletmiştir.
Protestocular, sağlık bakımı, eğitim ve diğer sosyal programlar geliştirmek yerine Dünya Kupası ve diğer projeler üzerinde para harcamak için başka şeyler, hükümet kararları arasında, hakkında kızgın olduğunu söylüyor.
Brezilya stadyum inşa ve önümüzdeki Dünya Kupası ve 201 milyon insanın Latin Amerika millete dünyanın odak koyacağız 2016 Olimpiyat Oyunları, olayların altyapısını elden geçiriyor.
Çoğunlukla Polis geri çekildi, ancak polis bariyerleri ile pencere saldırarak, hükümet binası girmeye çalıştı olanlar püskürttü.
Brezilyalılar, yüksek vergiler, yolsuzluk ve diğer şikayetler arasında yaklaşan Dünya Kupası futbol turnuvası, üzerinde lüks harcama hakkında kızgın olduğunu söylüyor. Pazartesi günü protesto en az 20 yıl içinde ülkenin en büyük vardı.
Başkan Dilma Rousseff kendi mesaj duydum ediliyordu Salı söyledi.
“Sokaklardan doğrudan mesaj doğrudan katılımı için daha fazla vatandaşlık, daha iyi okullar, daha iyi hastaneler, daha iyi sağlık, için,” o bir ulusal televizyonda adresi söyledi. “Hükümetim çalışıyor ve toplumsal dönüşüm kararlıdır.”
Protestocular arasında duygu karşılığında yeterince geri vermiyorum bir sisteme ödüyoruz olmasıdır.
“Bu ulusal önceliklerin her şeydir,” Fernando Jones, Rio de Janeiro’da protesto katılan bir CNN iReporter söyledi. “Biz sağlık istiyoruz, biz eğitim istiyoruz.”
Kendisi gibi Brezilyalılar kendilerini milyonlarca Dünya Kupası ve 2016 Olimpiyat Oyunları için hazırlıklar harcanan olarak izlerken hükümet, vatandaşları için kendi vergi nasıl kullandığını soran bulabilirsiniz.
Sao Paulo Brezilyalılar ihtiyaçlarına daha duyarlı bir hükümet çağrısında göstericiler ile, Brezilya’da protesto başka bir gecenin sahne.
Protestolar ülke çapında büyük şehirlerde sahnelenen, ama Sao Paulo Salı günü yürüyüşleri odak noktası oldu edilmiştir.
Toplanan binlerce çok huzurlu ve atmosfer neredeyse festival oldu. Ama en azından küçük bir grup başarısız bir belediye binası kendi yolunu zorlamaya çalıştı.

EU-Asia