Brazīlieši cīnīties par valdības atkritumiem

Lai gan godinot lielākoties mierīgas protesta akcijas, Rousseff teica, ka tas, ko viņa raksturo kā “atsevišķās un nelielās vardarbības” būtu jāsaskaras “ar sparu.”
Valdības amatpersonas apgalvo, ka viņi atzīst, ka protester ir tiesības uz vārda brīvību, bet ka ir vienota ziņu no demonstrantiem trūkums.
Valsts ieguldījums Pasaules kausa un olimpiskajām spēlēm ietver naudu un veselību sabiedriskā transporta projektiem, kas risina daži no protestētājiem bažas, vietnieks sporta ministrs Luis Fernandes teica.
“Nav absolūti nekas pretrunu starp organizē Pasaules kausa un ieguldot veselības aprūpes un izglītības jomā,” viņš teica.
Vai tu tur? Koplietot fotogrāfijas vai video, bet esi drošs
Protesti tiek organizēti lielā mērā augstskolu studentiem un grupas, ko sauc Free Fare kustība, kas vēlas sabiedriskais transports būtu bez maksas.
Protesti seko nedēļu mazāku demonstrācijas, kas sākās, atbildot uz plāniem palielināt tarifus Brazīlijas sabiedriskā transporta sistēmu, 3-3,20 reais ($ 1,38 līdz $ 1,47), taču ir paplašināta plašākiem protestiem visā ekonomiskajiem un sociālajiem jautājumiem plaguing valsti.
Protestētāji apgalvo, ka viņiem ir dusmīgs par, cita starpā, valdības lēmumiem, lai tērēt naudu par Pasaules kausa, un citiem projektiem, nevis uzlabot veselības aprūpes, izglītības un citas sociālās programmas.
Brazīlija ēkas stadionus un atjaunojam savu infrastruktūru pirms Pasaules kausa, un 2016 Olimpiskās spēles, notikumu, kas ļaus pasaules uzmanību uz Latīņamerikas tautu 201 miljoni cilvēku.
Policija lielākoties bija atpakaļ, bet atsita tiem, kas mēģināja iekļūt valdības ēkā, bashing savus logus ar policijas barjerām.
Brazīlieši saka, viņi ir dusmīgi par augstiem nodokļiem, korupcija, un devīgs izdevumu par gaidāmo Pasaules kausa futbola turnīrs, starp citu sūdzību. Protesti pirmdien bija lielākais valstī vismaz 20 gadus.
Prezidents Dilma Rousseff otrdien paziņoja viņu vēstījums tika uzklausīts.
“Tiešais vēstījums no ielas, ir vairāk pilsonību, labākiem skolas, labāk slimnīcas, labāku veselību, tiešai līdzdalībai,” viņa teica valsts televīzijā adresi. “Mana valdība cenšas un apņēmusies sociālo transformāciju.”
Starp protestētājiem ir sajūta, ka viņi maksā par sistēmu, kas dod tos atpakaļ pietiekami pretī.
“Tas viss ir par valsts prioritātēm,” teica Fernando Jones, CNN iReporter, kas piedalījās protestos Riodežaneiro. “Mēs vēlamies, veselību, mēs gribam izglītību.”
Brazīlieši, piemēram, sevi atrast sev jautā, kā valdība, izmantojot savus nodokļus par saviem pilsoņiem, bet, skatoties kā miljoniem tiek iztērēti par gatavošanos Pasaules kausa un 2016 Olimpiskās spēles.
Sao Paulo ir norisinājušies citā naktī protestiem Brazīlijā, ar demonstrantiem, aicinot valdību vairāk reaģē uz brazīlieši vajadzībām.
Protesti ir iestudētas lielākajās pilsētās visā valstī, bet Sanpaulu bija centrālais punkts otrdienas gājienus.
Ar tūkstošiem, kuri pulcējās lielākoties bija mierīga, un atmosfēra bija gandrīz svētku. Bet vismaz viena neliela grupa neveiksmīgi mēģināja piespiest savu ceļu uz pašvaldības ēkā.

EU-Asia