Brazilci bojují o “vládní odpadu

Zatímco chválí velmi pokojné protesty, Rousseff řekl, že to, co charakterizovat jako “izolované a menší projevy násilí” by měl být konfrontován “s elánem.”
Vládní úředníci říkají, že si uvědomují, protestující svobodu projevu, ale že tam je nedostatek jednotného zprávy z demonstrantů.
Země je investice do Světového poháru a olympijských her zahrnuje peníze na zdravotnictví a veřejné dopravy, projekty, které se zabývají některé obavy protestujících “, náměstek ministr sportu Luis Fernandes řekl.
“Není absolutně nic rozporuplné mezi pořádání Světového poháru a investovat do zdraví a vzdělání,” řekl.
Jste tam? Sdílení fotografií nebo videa, ale zůstat v bezpečí
Protesty jsou organizovány převážně vysokoškolských studentů a skupina s názvem Free Fare hnutí, které chce veřejná doprava bude zdarma.
Protesty následovat týden menších demonstrací, které začaly v reakci na plány na zvýšení jízdného na veřejnou brazilského dopravního systému, 3-3,20 reais (1,38 dolarů na $ 1.47), ale rozšířil do širších protestů proti ekonomické a sociální otázky sužují zemi.
Protestující říkají, že jsou naštvaný, mimo jiné, vládní rozhodnutí utrácet peníze na Světovém poháru a další projekty, místo zlepšení zdravotní péče, vzdělání a další sociální programy.
Brazílie staví stadiony a vylepšení své infrastruktury před mistrovství světa a olympijských her v roce 2016, události, které bude klást na světě se zaměřují na latinskoamerické zemi 201 milionů lidí.
Policie z větší části ustoupila, ale odrazil ti kdo se snažil vstoupit do vládní budovy tím, že praští jeho oken s policejními bariérami.
Brazilci říkají, že jsou naštvaný, vysokých daní, korupce a bohaté výdajích na blížící se mistrovství světa fotbal, mimo jiné stížnosti. Protesty v pondělí byl největší v zemi minimálně 20 let.
Prezident Dilmah Rousseff řekl v úterý jejich poselství byl slyšet.
“Přímou zprávu z ulic je více občanství, lepší školy, lepší nemocnice, lepšího zdravotního stavu, k přímé účasti,” řekla v celonárodně vysílané adrese. “Moje vláda se snaží a usiluje o sociální transformace.”
Pocit mezi demonstranty je, že platí do systému, který není, že se jim zpátky dost na oplátku.
“Je to všechno o národních priorit,” řekl Fernando Jones, iReporter CNN, který se podílel na protestech v Rio de Janeiru. “Chceme, aby zdraví, chceme vzdělání.”
Brazilci jako je on sám se ocitnou ptát, jak vláda používá své daně pro své občany, zatímco sledoval, jak jsou vynakládány miliony na přípravu na mistrovství světa a olympijské hry 2016.
Sao Paulo je dějištěm další noc protestů v Brazílii, s demonstranty vyzývající k vládě lépe reagovat na potřeby Brazilci.
Protesty byly představené ve velkých městech po celé zemi, ale Sao Paulo byl ohniskem pochody úterních.
Tisíce kteří se shromáždili byly většinou klidné a atmosféra byla téměř slavnostní. Ale aspoň jedna malá skupina neúspěšně pokusili vynutit si jejich cestu do obecního domu.

EU-Asia