Brazílčania bojujú vládne odpadu

Kým chváli veľmi pokojné protesty, Rousseff povedal, že to, čo charakterizovať ako “izolované a menšie prejavy násilia” by mal byť konfrontovaný “s elánom.”
Vládni úradníci hovoria, že si uvedomujú, protestujúci slobodu prejavu, ale že tam je nedostatok jednotného správy z demonštrantov.
Zem je investícia do Svetového pohára a olympijských hier zahŕňa peniaze na zdravotníctvo a verejnej dopravy, projekty, ktoré sa zaoberajú niektoré obavy protestujúcich “, námestník minister športu Luis Fernandes povedal.
“Nie je absolútne nič rozporuplné medzi organizovanie Svetového pohára a investovať do zdravia a vzdelania,” povedal.
Ste tam? Zdieľanie fotografií alebo videa, ale zostať v bezpečí
Protesty sú organizované prevažne vysokoškolských študentov a skupina s názvom Free Fare hnutie, ktoré chce verejná doprava bude zadarmo.
Protesty nasledovať týždeň menších demonštrácií, ktoré sa začali v reakcii na plány na zvýšenie cestovného na verejnú brazílskeho dopravného systému, 3-3,20 reais (1,38 dolárov na $ 1.47), ale rozšíril do širších protestov proti ekonomickej a sociálne otázky sužujú krajinu.
Protestujúci hovoria, že sú naštvaný, okrem iného, ​​vládne rozhodnutie utrácať peniaze na Svetovom pohári a ďalšie projekty, miesto zlepšenie zdravotnej starostlivosti, vzdelaniu a ďalšie sociálne programy.
Brazília stavia štadióny a vylepšenie svojej infraštruktúry pred Svetového pohára a 2016 olympijských hier, udalosti, ktoré bude klásť na svete sa zameriavajú na latinskoamerickej krajine 201 miliónov ľudí.
Polícia z väčšej časti ustúpila, ale odrazil tí kto sa snažil vstúpiť do vládnej budovy tým, že praští jeho okien s policajnými bariérami.
Brazílčania hovoria, že sú naštvaný, vysokých daní, korupcia a bohaté výdavkoch na blížiace sa majstrovstvá sveta futbal, okrem iného sťažnosti. Protesty v pondelok bol najväčší v krajine minimálne 20 rokov.
Prezident Dilmah Rousseff povedal v utorok ich posolstvo bol počuť.
“Priamu správu z ulíc je viac občianstvo, lepšie školy, lepšie nemocnice, lepšieho zdravotného stavu, k priamej účasti,” povedala v celonárodne vysielané adrese. “Moja vláda sa snaží a usiluje o sociálnej transformácie.”
Pocit medzi demonštrantami je, že platia do systému, ktorý nie je, že sa im staré dosť na oplátku.
“Je to všetko o národných priorít,” povedal Fernando Jones, iReporter CNN, ktorý sa podieľal na protestoch v Rio de Janeiro. “Chceme, aby zdravie, chceme vzdelanie.”
Brazílčania ako je on sám sa ocitnú pýtať, ako vláda používa svoje dane pre svojich občanov, zatiaľ čo sledoval, ako sa vynakladajú milióny na prípravu na majstrovstvá sveta a olympijské hry 2016.
Sao Paulo je dejiskom ďalšiu noc protestov v Brazílii, s demonštrantmi vyzývajúce k vláde lepšie reagovať na potreby Brazílčania.
Protesty boli predstavené vo veľkých mestách po celej krajine, ale Sao Paulo bol ohniskom pochody utorkových.
Tisíce ktorí sa zhromaždili boli väčšinou pokojné a atmosféra bola takmer slávnostné. Ale aspoň jedna malá skupina neúspešne pokúsili vynútiť si ich cestu do obecného domu.

EU-Asia