Brasiillased võitluse üle valitsus jäätmete

Kiites suuresti rahumeelsete protestide, Rousseff ütles, et see, mida ta iseloomustab kui “üksikud ja väiksemad vägivallaaktid” tuleb silmitsi “jõuliselt”.
Valitsuse ametnikud ütlevad nad tunnustavad protestija sõnavabadus, kuid puudub ühtne sõnum meeleavaldajad.
Riigi investeering World Cup ja olümpiamängudel kuuluvad raha tervishoiu ja ühistranspordi projekte, mis käsitlevad mõned meeleavaldajad muresid asetäitja Sport minister Luis Fernandes ütles.
“On midagi vastuolulist vahel korraldamine World Cup ja investeerida tervishoiu ja hariduse valdkonnas,” ütles ta.
Oled sa seal? Jaga pilte ja video, kuid turvaliselt
Proteste on korraldatud suuresti üliõpilastest ja rühm nimega Free Hind liikumine, mis tahab ühistransport olema tasuta.
Proteste jälgida nädalas väiksemaid meeleavaldusi, mis algas vastuseks plaanis tõsta piletihindu Brasiilia ühistranspordisüsteemi, 3-3,20 reaal ($ 1,38 kuni $ 1,47), kuid on laiendanud laiulatuslikkesse proteste üle majandus-ja sotsiaalküsimustes kannatavad riigis.
Protestijate öelda nad on vihane, muuhulgas valitsuse otsuste kulutada raha World Cup ja muude projektide asemel parandada tervishoiu, hariduse ja muude sotsiaalprogrammide.
Brasiilia ehitab staadionid ja ümberkorraldamine infrastruktuuri enne World Cup ja 2016 olümpiamängudel, sündmused, mis paneb maailma tähelepanu Ladina-Ameerika riik 201 miljonit inimest.
Politsei enamjaolt oli tagasi, kuid tõrjutakse neid, kes püüdis siseneda valitsuse hoone bashing oma aknad politsei tõkked.
Brasiillased, et nad on vihane kõrged maksud, korruptsioon ja kesised kulutusi tulemas World Cup jalgpalliturniir, väites muu hulgas. Protestid esmaspäeval olid suurimad riigis vähemalt 20 aastat.
President Dilma Rousseff ütles teisipäeval oma sõnumi ära kuulamata.
“Otsene sõnum tänavatel on rohkem kodakondsus, paremaid koole, parem haiglad, parem tervis, otseseks osalemiseks,” ütles ta riiklikult televisioonis aadress. “Minu valitsus püüab ja pühendunud sotsiaalse transformatsiooni.”
Tunne seas meeleavaldajat, et nad maksavad arvesse süsteemi, mis ei ole neile tagasi piisavalt tagasi.
“See kõik on umbes riiklikud prioriteedid,” ütles Fernando Jones, CNN iReporter osalenud proteste Rio de Janeiro. “Me tahame, tervis, tahame haridus.”
Brasiillased nagu ise satuvad küsib, kuidas valitsus kasutab oma maksud oma kodanikele, vaadates nagu miljoneid kulutatakse ettevalmistusi World Cup ja 2016 Olympic Games.
Sao Paulo on stseen teise öö protestide Brasiilias, kus meeleavaldajad nõuavad valitsuse kiiremini reageerima brasiillased vajadustele.
Protestid on lavastatud suuremates linnades üle kogu riigi, kuid Sao Paulo oli keskpunktiks teisipäevase marsse.
Tuhandeid, kes kogunesid olid enamasti rahulik, ja atmosfäär oli peaaegu pidulik. Aga vähemalt üks väike grupp üritatud suruda oma viis munitsipaalhooneks.

EU-Asia