Biz Silikon Vadisi gelmektedir Bize güvenin

Şimdi, üst Silikon Vadisi firmaların çeşitli onlar blokta en şeffaf İnternet şirketi olduğunu göstermek için bir fırsatçılığını bir oyun başlattık.
Prism adlı bir gizli ABD istihbarat sisteminin bir parçası olarak “doğrudan erişim,” ilgili ilk raporlar, yanlış olduğu ortaya çıktı var. Ama Prism raporları ABD’nin en büyük teknoloji şirketleri kullanıcı verilerinin kendi geniş troves nasıl kullandığımız hakkında uzun süredir gizlilik korkuları sermiştir. E-posta, video ve çevrimiçi sohbet dahil olmak üzere – – İnternet devleri NSA verileri incelemek için Prism kullandığı raporları aşağıdaki inceleme altında gelmiş ona Dış İstihbarat Gözetleme Kanunu (FISA), tartışmalı yasaları biri altında yapılan istekleri ile toplar Mevcut NSA-gözetleme taşkınlık kalbinde.
Çarpıcı benzer yasal dilde – – onlar NSA “doğrudan” ya da dizginsiz vermek olduğunu inkar ihbar Edward Snowden, Apple, Google, Facebook ve Yahoo tüm verilen ifadeleri Guardian ve Washington Post için sağlanan Prism kaçak, ardından onların bilgisayar sunucularına erişim.
Ama şirketler görünüşe göre bu inkar daha ileri gitmek ihtiyacı hissetti ve son günlerde şeffaflık olan bağlılıklarını göstermek için bir yarışma yapan var.
Aldığımız sayısı ve kapsamı açısından – bu “FISA açıklamalar dahil olmak üzere ulusal-güvenlik isteklerinin toplam sayısı, yayınlanmasına izin ABD Adalet Bakanı Eric Holder ve FBI Direktörü Robert Mueller sorulduğunda Google geçen hafta şeffaflık savaş başladı. ”
Google’ın bile ulusal güvenlik FISA istekleri aldığı kabul ilk kez olduğu için bu isteği dikkate değer oldu. Facebook ve Microsoft hızlı benzer istekleri ile izledi. Adalet sözcüsü bir Bölümü ajansı talebi gözden sürecinde olduğunu ZAMAN söyledi.
Daha sonra, hafta sonu, Google farklı bir şeffaflık rapor yayınladı hiçbir zaman Facebook, ABD’nin bilgi talepleri verileri ifşa izin hükümetle anlaşmaya vardı. Facebook 31 Aralık 2012 sona eren altı aylık, bu 18.000 ve 19.000 hesapları arasında kapsayan suç ve ulusal güvenlikle ilgili talepleri de dahil olmak üzere 9.000 ve 10.000 veri istekleri arasında aldığını söyledi.
“Biz tartışmaların bir sonucu olarak, şimdi bir şeffaflık raporunda içerebilir mutluyuz tüm ABD ulusal güvenlikle ilgili isteklerini (FISA yanı sıra Ulusal Güvenlik Mektupları dahil olmak üzere) – şimdiye kadar hiçbir şirket yapmak için izin edilmiştir , “Facebook genel danışmanı Ted Ullyot şirketin rakipleri de bir o kadar da ince kazmak dedi.
Kısa bir süre sonra, Microsoft şirket 31.000 ve 32.000 tüketici hesapları arasında etkileyen 6.000 ila 7.000 suç ve ulusal-güvenlik istekleri aldığını belirten, benzer verileri yayınladı.
Yahoo aldığı söyleyerek, Pazartesi günü geç saatlerde takip “suç, Yabancı İstihbarat Gözetleme Kanunu (FISA) ve diğer istekleri dahil, 12.000 ila 13.000 kişi.”
Daha fazla: Google 1 milyar doları Waze, kırmızı-sıcak cep trafik uygulaması, satın alma neden İşte
Burada sorun. Facebook, Microsoft, Apple ve Yahoo hükümetle varılan anlaşmaya göre, şirketlerin sadece toplam ABD veri isteklerinin toplam sayısı serbest bırakmak için izin verildi. Onlar 50 FISA kişi, 500 aldıysanız önemlisi, ayrı ayrı FISA istek sayısını patlak izin verilmedi. “Bu sadece Microsoft’un küresel müşteri tabanının küçük bir kısmını etkileyen,” John Frank, bu nedenle, biz bilmiyoruz veya 5000. Sonuç olarak, açıklamaları, ise gizli ABD ulusal güvenlik araştırmalarda şirketlerin katılımının niteliği ve kapsamı olan NSA-gözetleme tartışma, en merkezi soruna övgüye değer, etek.
Microsoft’un yardımcısı genel hukuk müşaviri, bir blog yazısı söyledi. “Tek başına Şeffaflık kamu güvenini geri yeterli olmayabilir, ama başlamak için harika bir yer.”
Pazartesi günü, Apple partiye katıldı ve Aralık 1, 2012 31 Mayıs 2013, her iki suç da dahil olmak üzere, 9.000 ila 10.000 hesapları veya cihazları ile ilgili müşteri verileri için ABD kolluk gelen 4.000 ila 5.000 istekleri aldığını açıkladı soruşturma ve ulusal güvenlik “konularında.” Apple, veri serbest olduğunu söyledi “şeffaflık çıkarına.”
“Biz şirket FISA istekleri için özel numaraları patlak izin gerektiğine inanıyoruz,” Amie Stepanovich, Elektronik Gizlilik Bilgi Merkezi, bir Washington merkezli kamu faiz kuruluşta Yurtiçi Gözetim Projesi müdürü söyledi. “Bu rakamlar ülke çapında şeffaflık sağlayacak. Ayrıca FISA kapsamında hedeflenen bireysel kullanıcılar bile aslında sonra, gözetim maruz kaldığını haber almak gerektiğine inanıyoruz, bu yüzden mahkemede gözetim itiraz şansına sahip.”
Amerika’nın en büyük internet şirketlerinin ABD hükümetinin tartışmalı veri toplama programı rolleri hakkında gişe rekorları kıran açıklamaları takip, kamuoyundaki imajını desteklemek için kendilerini takılmadan.
IncludingApple, Google, Facebook ve Yahoo – – haber büyük teknoloji firmaları önerdi beri kendi sunucularına serbest ya da “doğrudan” erişim ile Ulusal Güvenlik Ajansı (NSA) sağlayan, şirketlerin göstermek için saldırgan bir kampanya yürüten olduğunu onlar ‘ devlet yardakçıları değiliz.

EU-Asia