Ázijské akcie pevnejšie

Nepokoje v Egypte sa vyhrotila v stredu, kedy sa krajina ozbrojené sily odstrániť prezident Mohamed Mursi vynútiť riešenie politickej krízy, dláždiť cestu pre voľby.
Obnovené geopolitické napätie vyvolalo bezpečné útočisko nákupu, ktorý pomohol podporiť prútov. Spot zlato stúpol o 0,4 percenta na $ 1,255.81 za uncu.
Regionálne akcie boli v zásade vyššia, s Hong Kong akcie rastú o 1,9 percenta po tom, čo posuvné 2,5 percenta z predchádzajúceho dňa, pričom zásoby sa zvýšili o Shanghai 1 percento.
Japonský index Nikkei priemere nedosiahol však zmiernenie o 0,2 percenta.
“Objem pravdepodobne zostane nízka z dôvodu menšieho počtu účastníkov, ako americké trhy budú uzavreté ešte dnes,” povedal Hiroichi Nishi, asistent generálneho manažéra v SMBC Nikko Securities.
“Investori sa zameriavajú na dátach z USA piatkových miesta, a tak nebude mať veľké pozície dnes.”
Investori sa zameria na dáta z USA, Mzdy a personalistika Nonfarm pre čerstvé stopy, keď Federálny rezervný systém začne škálovanie späť jeho $ 85-miliárd-za-mesiac nákupné program.
Rastúce špekulácie, že Fed by mohol začať sa zužuje menovej stimuly ešte tento rok pomohol váži na ázijské akcie v minulom štvrťroku, s MSCI Asia-Pacific ex-Japan index posuvné takmer 8,6 percenta v období apríl-jún.
“Keby nič iné, by relatívne obyčajné číslo pravdepodobne viac pozitívne. Trh môže trvať hit, ak sú čísla príliš silné,” povedal Satoshi Okagawa, vedúci globálne trhy analytik spoločnosti Sumitomo Mitsui Banking Corporation v Singapure, s odkazom na údaje a pracovných miest potenciálny vplyv na ázijských akcií.
Politická kríza v Portugalsku bol ďalší dôvod k opatrnosti. Portugalská vláda sa snaží prežiť po odstúpení svojho ministra zahraničných vecí a minister financií tento týždeň, čo by ho zbavil väčšiny v parlamente.
Chaotická pohybuje cez noc boli čiastočne kvôli neochote investorov držať veľké medvedie pozície idú do štvrtkového zasadnutia ECB.
Zatiaľ čo ECB sa očakáva, že ponechať úrokové sadzby bezo zmeny, je pravdepodobné, že sa snaží upokojiť investorov zarachotil o nové politické napätie v Európe a americký Federálny rezervný plány pre začatie likvidácie jeho podnet.
Portugalsko akciový trh klesol o viac ako 5 percent na stredu utrpí najväčší pokles asi tri roky, zatiaľ čo výnosy vládnych dlhopisov sa krátko vyskočila nad 8 percent po prvýkrát od novembra (Xetra: A0Z24E – aktuality).
Ructions na finančných trhoch tam hrozila preliať do susedných krajín a zvýšiť náklady na pôžičky.
Toto riziko videl euro klesať rovnako ako 1,5 percenta voči jenu v jednej fáze na 128,66 stredu. Od tej doby sa späť k 129,80.
Voči americkému doláru, spoločná mena činil 1,2994 dolárov dole 0,1 percenta, ale predovšetkým päťtýždňové minimum 1,2923 dolárov stanovená na stredu.
US ropy stúpol o 0,1 percenta na 101,34 dolárov za barel, nie príliš ďaleko od 14-mesačné maximum 102,18 dolárov set v stredu.
Ceny ropy tlačil vyššia v stredu, pretože trh zostal opatrný nepokoje v Egypte, ktorý ohrozuje ďalej destabilizovať región Stredného východu, čo čerpadlá tretina svetovej ropy.
Ázijské akcie pazúry vyššia vo štvrtok, ale zisky boli zmiernené obavy z politickej nestability v Portugalsku a investorov opatrnosť pred kľúčových udalostí, vrátane amerických pracovných miest piatkových údajov.
MSCI (NYSE) s najširšou index pre ázijsko-tichomorskú akcií mimo Japonsko vzrástol o 1,1 percenta, návratnosti časť snímky stredajší viac než 2,4 percenta.

EU-Asia