Āzijas krājumiem cietāka

Nemieri Ēģiptē bija galvu trešdien, kad valsts bruņoto spēku noņem prezidentu Mohamed Mursi piespiest rezolūciju politiskās krīzes, bruģējot ceļu vēlēšanām.
Atjaunoti ģeopolitiskā spriedze izraisīja drošā patvēruma pirkšanu, kas palīdzēja pamatā dārgmetālu. Spot zelta pieauga par 0.4 procentiem līdz $ 1,255.81 par unci.
Reģionālās akcijas kopumā bija augstākas, ar Honkongas akcijas pieauga par 1,9 procentiem pēc bīdāmās 2,5 procentiem iepriekšējā dienā, bet Shanghai krājumi pieauga par 1 procentu.
Japānas etalons Nikkei vidēji sliktāk, tomēr, atvieglojot par 0,2 procentiem.
“Apjoms, visticamāk, saglabāsies zems, jo mazāk dalībnieku, jo ASV tirgi tiks slēgti vēlāk šodien,” teica Hiroichi Nishi, palīgs galvenais vadītājs SMBC Nikko Securities.
“Investori ir vērsta uz piektdienas ASV nodarbinātības dati, lai viņi neveiks lielas pozīcijas šodien.”
Investori koncentrējas uz ASV ārpus lauksaimniecības nodarbināto skaits datu svaigu versijām, kad Federālo rezervju sāksies mērogošana atpakaļ savu $ 85-miljardus-per-mēnešu obligāciju pirkšanas programmu.
Pieaug spekulācijas, ka Fed varētu sākt sašaurinās savu monetāro stimulu šogad bija palīdzējis nosvērt uz Āzijas akcijām pēdējā ceturksnī, ar MSCI Āzijas-Klusā okeāna ex-Japānas indekss bīdāmās gandrīz 8,6 procentiem no aprīļa līdz jūnijam periodā.
“Ja kaut kas, salīdzinoši parasta skaits, iespējams, būtu pozitīvāks. Tirgus varētu veikt hit, ja to skaits ir pārāk spēcīga,” teica Satoshi Okagawa, vecākais globālā tirgus analītiķis Sumitomo Mitsui Banking Corporation Singapūrā, atsaucoties uz nodarbinātības dati un iespējamo ietekmi uz Āzijas akcijām.
Politiskā krīze Portugālē bija vēl viens iemesls piesardzību. Portugāles valdība ir cīnās, lai izdzīvotu pēc tās ārlietu ministrs un finanšu ministrs šonedēļ, kas varētu atņemt tai vairākumu parlamentā atkāpšanos no amata.
Šie neparastie pārceļas uz nakti bija daļēji tādēļ nevēlēšanos investoru rīkot lielus lācīgs amatus nonākšana ceturtdienas ECB sanāksmē.
Lai gan ECB ir paredzēts atstāt procentu likmes nemainīgas, tas ir iespējams, lai mēģinātu pārliecināt investorus grabēja ar jaunā politiskā Eiropā stresa un ASV Federālo rezervju bankas plāno sākt likvidāciju savu stimulu.
Portugāles akciju tirgus samazinājies vairāk nekā 5 procentiem trešdien, cieš savu lielāko kritumu apmēram trīs gadus, savukārt valsts obligāciju ienesīgums īsi uzlēca virs 8 procentiem pirmo reizi kopš novembra (XETRA: A0Z24E – ziņas).
Ructions finanšu tirgos tur draudēja pāriet uz kaimiņu valstīm un palielināt aizņēmumu izmaksas.
Šis risks redzēja eiro samazināsies pat par 1,5 procentiem attiecībā pret jenu vienā posmā, lai 128.66 trešdien. Kopš tā palielinājās līdz 129.80.
Pret dolāru, vienotā valūta bija noteikta 0,1 procentu 1,2994 $, bet virs piecu nedēļu 1,2923 $ zema, kas trešdien.
ASV jēlnaftas cena pieauga līdz 0,1 procentiem līdz 101,34 $ par barelu, ne pārāk tālu no 14 mēnešu augstāko līmeni $ 102,18 kopa trešdien.
Naftas cenas bija paaugstinājušās augstākas trešdien, jo tirgū bija jāuzmanās no nemieriem Ēģiptē, kas draud vēl vairāk destabilizēt Tuvo Austrumu reģionā, kas sūkņi trešo daļu no pasaules naftas.
Āzijas krājumiem atgūtā augstākas ceturtdien, bet ieguvumi slāpēja bažas par politisko nemieru Portugālē un investoru piesardzību pirms svarīgiem notikumiem, tostarp piektdienas ASV nodarbinātības dati.
MSCI (NYSE) ‘s plašāko indekss Āzijas-Klusā okeāna akciju ārpus Japānas pieauga par 1,1 procentiem, atgūt daļu no trešdienas slaidu vairāk nekā 2,4 procentiem.

EU-Asia