Avustralya PM Gillard oylamadan sonra devrik

İç liderlik oy ALP içinde rekabet ve bölünme ay izledi.
ALP içinde Rudd taraftarlarının rakibi Gillard liderlik onun için çağrıda bulunan bir dilekçe dolaşan, ama başlangıçta kaçındı. Bu arada, Gillard Kabinesi içinde bakanlar en az sekiz onu hükümetten onlarca yıllık deneyimi tasfiye, istifa etti.
Avustralya parlamenter sistemde, iktidar partisinin lideri başbakan olarak görev üstlenir ve Perşembe sabahı, Canberra, Rudd ikinci kez yemin etti.
Gillard Çarşamba gecesi parti oylamadan sonra istifa etti ve o siyaseti bırakacağını açıkladı.
Gillard ölümü önemli bir faktör – ve Rudd Phoenix benzeri karşılığında – Avustralya bu yılın sonuna kadar tutmak için olan seçimler olacak.
Gillard liderliğinde, İşçi kamuoyu yoklamalarına göre, ezici yenilgi karşı karşıya idi. Ama aynı sandık bir Rudd liderliğindeki İşçi Partisi sandıkta çok daha iyi bir ücret olacak göstermektedir.
Avustralya Genel Valisi Quentin Bryce yemin Canberra Devlet House töreni yönetti. Vali genel devlet başkanı olarak Queen Elizabeth II temsil eder.
Rudd yeni bir parlamento ve hükümet almak için Eylül ayında sandık başına gitmek Avustralya seçmenler, ile çok popüler.
O “, durdurmak gerekir” son yıllarda geri Avustralya tutan negatif siyaset söyledi ve Başbakan olarak bu hedefe ulaşmak için çaba göstereceğiz ki.
O da “, büyük bir güç ve büyük bir enerji olağanüstü zeka bir kadın,” olarak Gillard haraç ödenen ve o bir azınlık hükümeti başlığı rağmen dikkate değer reformlar elde söyledi.
Kendi basın toplantısında, Gillard o ülkeyi fırsatı olduğu için minnettar olduğunu söyledi.
“Bu ayrıcalık gerçekten humbling oldu. Ben bu ayrıcalık için Avustralya İşçi Partisi teşekkür ve destek için Avustralya insanlara teşekkür,” dedi.
“Ben ilk 2010 yılında İşçi Partisi lideri için değerlendirilmesi için ileri koydum, ben bunu arkadaşlarıma ezici desteği vardı. Bunun için onlara teşekkür. Ve ben ama millet hizmet için sadece bana fırsatı verdiğiniz için onlara teşekkür bu ülkenin ilk kadın başbakanı olarak hizmet vermektedir. ”
Gillard parti içi sürtünme ay sonra oy kendisi için aramıştı.
2007 yılında seçildi ama 2010 yılında bir liderlik sorunu olarak Gillard tarafından devrilmesinden bu kızılkanat, o ile başbakanlık ofisine döner “dedi onur ve enerji ve amacı önemli bir duygusu ile, tevazu.”
Julia Gillard: yurt dışında Beğenilen, evde vilified
Tony Abbott, Avustralya resmi muhalefetteki Liberal Parti lideri, iyi bir devlet üzerinden siyaset odaklanan ALP suçladı.
Düzenlediği basın toplantısında, o “, bu daha iyi hak” Avustralya halkı dedi ve bir, güçlü, istikrarlı ve birleşik bir devlet istiyorsanız seçmen partisinin geri için çağırdı.
“Basit gerçekleri Sadece birkaç,” Abbott dedi. “2007’de, Kevin için oy ve Julia var. 2010 yılında, Julia için oy ve Kevin var. Sizinle sona erecek kim bilir 2013 yılında İşçi Partisi, oy mı?”
Yaklaşan seçim savaşa değinen Rudd çünkü nihayet partisinin liderliği itiraz kararı söyledi “onun tarafından boş boş durmak ve Abbott hükümet varsayılan olarak bu ülkede iktidara gelmek için izin vermek benim doğada sadece değil.”
Üç saat oylamadan önce, Rudd dayağı aldı.
“Çeşitli bakanlar son günlerde liderlik itiraz için arzu olarak bana kamu tavsiye ücretsiz ve açık sözlü olmuştur. Milletin aşkına, ben çözülmesi gereken bu konuda zamanı inanıyorum,” diye gönderilen bir açıklamada gazeteciler.
Rudd o parti rakiplerine karşı kazanmak kullanmak ister ama partiyi birleştirmeyi ele alınacağını söyledi.
Bu hafta, Başbakan yeterli olmuştu. Herhangi bir rakip hiçbir resmi meydan rağmen, o kesme blok onu güç koymak ve onun parti balta verdi.
“Ben milletin yararına olduğunu düşünüyorum yok – ve İşçi Partisi en iyi çıkarlarını – Bu konuda çözülecek,” diye oy dediği gibi dedi.
Ona rakip bir yumruk olarak, Gillard hiç kimse geleneksel bir şekilde bir liderlik oy monte etmek ona yaklaştı olduğunu bu hafta CNN bağlı Sky News Avustralya verdiği röportajda şikayet etti.
“Bana eski kafalı diyebilirsiniz ama bunlar normal olarak yapılır hangi şekilde bir meydan İşçi Partisi lideri yaklaşımlar ve liderlik için bir oy aramak için onlara sorar, sen el sallamak ve sonra oylama yapılır,” diye dedi.
Gillard o konuma meydan okumaya çağırır sonuncusu olacaktır oy, isimlerini koymak için herhangi bir meydan çağrısında bulundu.
Kevin Rudd üç yıl o zamanlar yardımcısı Julia Gillard tarafından ofiste yerini sonra, Perşembe günü Avustralya başbakanı olarak döndü.
Rudd Çarşamba günü İşçi Partisi liderliği için Gillard meydan ve parlamento diğer İşçi üyeleri arasında 57-45 oy kazandı.

EU-Asia