Asijské akcie pevnější

Nepokoje v Egyptě se vyhrotila ve středu, kdy se země ozbrojené síly odstranit prezident Mohamed Mursi vynutit řešení politické krize, dláždit cestu pro volby.
Obnovené geopolitické napětí vyvolalo bezpečné útočiště nákupu, který pomohl podpořit prutů. Spot zlato stoupl o 0,4 procenta na $ 1,255.81 za unci.
Regionální akcie byly v zásadě vyšší, s Hong Kong akcie rostou o 1,9 procenta poté, co posuvné 2,5 procenta z předchozího dne, zatímco zásoby se zvýšily o Shanghai 1 procento.
Japonský index Nikkei průměru nedosáhl však zmírnění o 0,2 procenta.
“Objem pravděpodobně zůstane nízká z důvodu menšího počtu účastníků, jak americké trhy budou uzavřeny ještě dnes,” řekl Hiroichi Nishi, asistent generálního manažera v SMBC Nikko Securities.
“Investoři se zaměřují na datech z USA pátečních místa, a tak nebude mít velké pozice dnes.”
Investoři se zaměří na data z USA, Mzdy a personalistika nonfarm pro čerstvé stopy, když Federální rezervní systém začne škálování zpět jeho $ 85-miliard-za-měsíc nákupní program.
Rostoucí spekulace, že Fed by mohl začít se zužuje měnové stimuly ještě letos pomohl váží na asijské akcie v minulém čtvrtletí, s MSCI Asia-Pacific ex-Japan index posuvné téměř 8,6 procenta v období duben-červen.
“Kdyby nic jiného, ​​by relativně obyčejné číslo pravděpodobně více pozitivní. Trh může trvat hit, pokud jsou čísla příliš silné,” řekl Satoshi Okagawa, vedoucí globální trhy analytik společnosti Sumitomo Mitsui Banking Corporation v Singapuru, s odkazem na údaje a pracovních míst potenciální dopad na asijských akcií.
Politická krize v Portugalsku byl další důvod k opatrnosti. Portugalská vláda se snaží přežít po odstoupení svého ministra zahraničních věcí a ministr financí tento týden, což by ho zbavil většiny v parlamentu.
Chaotická pohybuje přes noc byly částečně kvůli neochotě investorů držet velké medvědí pozice jdou do čtvrtečního zasedání ECB.
Zatímco ECB se očekává, že ponechat úrokové sazby beze změny, je pravděpodobné, že se snaží uklidnit investory zarachotil o nové politické napětí v Evropě a americký Federální rezervní plány pro zahájení likvidace jeho podnět.
Portugalsko akciový trh klesl o více než 5 procent na středu utrpí největší pokles asi tři let, zatímco výnosy vládních dluhopisů se krátce vyskočila nad 8 procent poprvé od listopadu (Xetra: A0Z24E – aktuality).
Ructions na finančních trzích tam hrozila přelít do sousedních zemí a zvýšit náklady na půjčky.
Toto riziko viděl euro klesat stejně jako 1,5 procenta vůči jenu v jedné fázi na 128,66 středu. Od té doby se zpět k 129,80.
Vůči americkému dolaru, společná měna činil 1,2994 dolarů dolů 0,1 procenta, ale především pětitýdenní minimum 1,2923 dolarů stanovena na středu.
US ropy stoupl o 0,1 procenta na 101,34 dolarů za barel, nepříliš daleko od 14-měsíční maximum 102,18 dolarů set ve středu.
Ceny ropy tlačil vyšší ve středu, protože trh zůstal opatrný nepokoje v Egyptě, který ohrožuje dále destabilizovat region Středního východu, což čerpadla třetina světové ropy.
Asijské akcie drápy vyšší ve čtvrtek, ale zisky byly zmírněny obavy z politické nestability v Portugalsku a investorů opatrnost před klíčových událostí, včetně amerických pracovních míst pátečních údajů.
MSCI (NYSE) s nejširší index pro asijsko-tichomořskou akcií mimo Japonsko vzrostl o 1,1 procenta, návratnosti část snímku středeční více než 2,4 procenta.

EU-Asia