Asiana pozwać stację TV do rasistowskiego wybryku

Asiana zidentyfikować pilota za sterami Boeinga 777, który przodozgryz swoje podejście i przycięty ścianie morza przed crash-lądowania na drodze startowej, co Lee Kang-Kuk. Były dwie inne piloci w kokpicie w czasie wypadku.
Asiana Lot 214 wiózł 291 pasażerów i 16 członków załogi, gdy awaryjnie lądować 6 lipca na pasie startowym po uderzeniu Falochron.
Trzech pasażerów zginęło, w tym dziewczynki, która zmarła z powodu obrażeń w piątek rano. Ponad 180 innych zostało rannych.
Stacja powiedział nazwiska zostały potwierdzone przez urzędnika NTSB w Waszyngtonie przed powietrzem.
NTSB również przeprosił za “nieprawdziwe i obraźliwe” nazw, które zostały błędnie potwierdzonych przez stażysta letnim.
“W dniu dzisiejszym, w odpowiedzi na zapytanie z gniazdka mediów, intern lato działał poza zakres jego władzy, gdy błędnie potwierdził nazwiska załogi na pokładzie samolotu,” NTSB powiedział w piątek w komunikacie.
Na razie nie wiadomo, kto wyprodukował fałszywych nazwisk, ale NTSB powiedział, że to nie był stażystą.
Te fałszywe nazwiska, które fonetycznie napisane zwroty takie jak “coś nie tak” i “We Too Low” zostały odczytane podczas transmisji w południe KTVU w piątek. Linia nazywa raport “poniżające” i powiedział, że “przegląd możliwych działań prawnych.”
W poniedziałek rano, linie wydawało się, że częściową przemianę serca.
Airline rzecznik Na Chul-hee powiedział Asiana zachowała kancelarię USA do złożenia wniosku o zniesławienie przeciwko stacji telewizyjnej. Ale, jak powiedział, firma nie ma planów, aby złożyć oddzielny pozew przeciwko NTSB.
“Po przeglądu prawnego, firma zdecydowała się złożyć pozew przeciwko sieci, bo to był ich raport, który spowodował uszkodzenia wizerunku firmy,” powiedział.
W piątek, KTVU anchor Tori Campbell odczytać nazwy. Stacja news, affiliate CNN, później przeprosił na antenie i na stronie internetowej.
“Nic nie jest dla nas ważniejsze niż mieć najwyższy poziom dokładności i uczciwości, i dokonujemy przeglądu naszych procedur, aby zapewnić tego typu błąd nie powtórzy,” KTVU zamieścił na swojej stronie internetowej.
“Nazwiska zostały przedstawione przez stację, do stażu w celu potwierdzenia,” powiedział NTSB rzeczniczka Kelly Nantel. “Stażysta nie tworzą nazwiska i dostarczyć je do stacji.”
NTSB powiedział, że to nie zwalnia lub potwierdzenia tożsamości członków załogi i osób uczestniczących w wypadkach komunikacyjnych.
“Pracujemy ciężko, aby zapewnić, że tylko odpowiednio udokumentowane informacje dotyczące śledztwa zostaje zwolniony i głęboko żałować dzisiejszy incydent,” oświadczenie NTSB powiedział.
NTSB nie zidentyfikować stażystę, ale powiedział: “Odpowiednie działania zostaną podjęte w celu zapewnienia, że ​​taki poważny błąd nie powtórzy.”
Asiana Airlines twierdzi, że będzie kontynuować jego planowanym pozwie przeciwko Oakland, California, stacji telewizyjnej – ale nie zamierza podjąć działania prawne przeciwko National Transportation Safety Board.
Przez weekend, Korean Airlines powiedział, że pozwać obu podmiotów po stażysta w NTSB błędnie potwierdził “nieprawdziwych i obraźliwych” nazwy, jak z pilotów feralnego lotu 214.

EU-Asia