Apple iPhone testuje detektor pohybu

Apple sa zdá byť testovanie mimo funkcie pre riadenie pohybu, ktorá vám umožní ľuďom kontrolovať ich iPhone pohybom hlavy.
Funkcie, prvýkrát popísané 9to5 Mac, bol objavený v developerskej verzii najnovšie Apple mobilného operačného systému iOS, 7, a ešte nie je verejne dostupná. Je možnosť v ponuke Accessibility, ktorá potlačí obvyklé dotykové ovládacie prvky.
Funguje tak, že pomocou front-čelia fotoaparát iPhone alebo iPad k detekciu pohybov hlavy, podľa správy. Keď, systém automaticky spustí cez všetky voľby na displeji prístroja, kým používateľ vyberie ten, on alebo ona chce otáčaním svoju hlavu na jednu stranu.
Ľavé alebo pravé pohyby hlavy možno priradiť rôzne úlohy, vrátane návratu na hlavnú obrazovku, zobrazenie upozornenia alebo aktivácia hlasového asistenta Siri. (Môžete sledovať video demonstrationhere.)
Prístup sa časovo náročné, ale je schopný orientovať sa v menu telefónu týmto spôsobom s pohybmi hlavy by mohli byť užitočné pre ľudí s obmedzenou pohyblivosťou alebo inými vadami, ktoré robia dotyk alebo hlasové rozhranie ťažké používať.
Nová verzia mobilného operačného systému iOS je stále v beta testovaní, ak sú jeho funkcie používajú vývojári vytvárať nové aplikácie, zatiaľ čo Apple opravuje chyby a leští rozhrania. Pravidelné iPhone užívatelia budú môcť upgradovať na iOS 7 na jeseň.
Hlava-hnutie Funkcia je určená ako prístupnosti možnosť, ale je to ľahké si predstaviť podobné vlastnosti pre riadenie pohybu stáva bežným javom na zariadeniach v budúcnosti.
Technológia detekcie pohybu, ktorá vám umožní ovládať rozhranie počítača vzlietlo v posledných niekoľkých rokoch. Microsoft Kinect a čoskoro-k-byť-povolený zariadenie od Leap Motion používať výkonné fotoaparáty hĺbka snímača. Kinect dokáže detekovať osoby skelet, tvár a dokonca aj výrazy. Leap rozpozná gestá ako pohyby prstov.
V krajnom prípade môže pravidelné smartphone kamery vykonávajú niektoré drobné funkcie detekcie pohybu, ale sú stále v raných fázach a potrebujete pracovať predtým, než sú dosť dobré, aby sa praktické nástroje.
Možnosti riadenia pohybu sa už objavujú v oblasti smartphonov. Samsung Galaxy S4 podporuje očí posúvanie, presúvanie stránku, keď používateľ oči pozerať sa nahor alebo nadol, a zisťovať, kedy pohyb zastavil.
Ak sa pozriete od videa počas prehrávania, môže sa automaticky pozastaví. To tiež podporuje gestá, ako je vyzdvihnutie volanie, keď sa mávnuť rukou nad zariadením.

EU-Asia