Amerykańska szarlotka ogrzewa walczących Hiszpanii

Novack planuje większą ekspansję, nawet gdy on martwi się o jego własnej talii.
“Powinienem być grubsze, bo smak i jeść dużo ciast i ciastek,” Novack powiedział.
To prowadzi nas z powrotem do mojego wyboru. Oczywiste jest, że nie będzie w stanie mieć obiektywną opinię na temat szarlotki lub sernika chyba próbowałem ich.
Tak więc ze względu na historię, ja wykopałem w. badań są badania. I przekonał mnie, że w amerykańskim stylu desery może wyjść całkiem dobrze, nawet wtedy, gdy przygotowane z dala od swoich normalnych ustawień.
Novack grzecznie przerwał naszą rozmowę, aby zrobić kolejne połączenie na swoim telefonie komórkowym. Mówi, że po prostu w kolejce 10 więcej hoteli oderwać ciasta. Pomimo kryzysu gospodarczego, jego telefon dzwoni.
Nietypowe, bo jest octogenarian. Wygląda całkiem pasuje. Mówi, że wciąż gra w tenisa. On na pewno jeszcze jedzie, bo wybrałem się na przejażdżkę swoim samochodem ze sklepu do swojego biura, gdzie spotkałem jego dużą papugę.
“I powiedział:” dlaczego nie pójdę po tym co szarlotki i wiśniowe ciasta i tego typu rzeczy. Oczywiście, że tak naprawdę nie wie nic o tym, jak to zrobić “,” Novack powiedział.
Sześćdziesiąt pięć procent z deserów są sprzedawane i dostarczane do ekskluzywnych restauracji i hoteli. Novack osobiście przekonany, każdy z tych dużych klientów, i poszliśmy razem na dostawę ciasta do Hotel AC Aitana na głównym bulwarze Madrytu.
“Poprawiamy naszą bufet z ciasta”, powiedział Hugo Vazquez, żywności i napojów manager w hotelu “, ponieważ amerykańscy goście próbują znaleźć amerykańskie produkty w Hiszpanii.”
Jego sklep, w północnym Madrycie, jest ozdobiony wizerunkami ikon Hollywood, jak Marilyn Monroe i Kirk Douglas, wraz z jasnym czerwonych stolców restauracji i innych mebli wykonanych w St Louis w stanie Missouri, gdzie Novack urodził.
Ale wie o biznesie. Zbudował udanej firmy inżynierskiej przez dziesięciolecia, z projektów dla jądrowych i motoryzacyjnym, między innymi. Jego najstarszy syn, teraz prowadzi Pies Liberty z eleganckim biurze w centrum Madrytu, który służy również jako pie przedsiębiorstwa administracyjnego piasty.
Firma jest prawie zysku, nawet 200.000 małych firm zostały zamknięte w kryzysie.
Novack nie typowy młody przedsiębiorca hiszpański rząd ma na celu pomóc nowym prawem, aby ułatwić, aby otworzyć biznes jest.
Oglądaj więcej: Hiszpania stawia na eksport
Ale nawet bez pomocy, sklep pie stworzył siedem miejsc pracy w kraju, z bezrobocia gwałtownie wzrastać.
Novack mówi, tworzenie nowych miejsc pracy jest sposobem na ożywienie gospodarcze. Jego kluczowym wynajem wydaje się być weteranem cukiernik, który wcześniej pracował w amerykańskim stylu sklepu kołowego w Madrycie, że zamknięty rok temu.
Szef kuchni, David Mota, wykazane w kuchni, jak jego mały zespół – szef kuchni asystent i doradca kuchnia – przygotować skórki i nadzień dla ciasta. Novack nalega mogą oni po prostu o każdy rodzaj ciasta owocowego.
Czytaj więcej: Europejscy politycy walki z bezrobociem
“Rynek pracy zostały ściśnięte tak mocno,” Novack powiedział: “oni (rząd) musi znaleźć sposób, aby dać pracę ludziom, bo jeśli ludzie nie mają pieniędzy, jest mało mogą kupić.”
“Oczywiście, w momencie, gdy rzeczy są tak” Novack dodał, “nawet restauracje są chcąc zaoferować coś, co przyciągnie uwagę klientów i nasze produkty turystyczne”.
To był trudny wybór: szarlotka lub w stylu New York sernik?
Zarówno siedział naprzeciwko mnie, patrząc soczysty na oddzielnych płytkach, na ladzie w Liberty Pies i ciastka w Madrycie. I pchnął moją kawę na bok, aby studiować tę okazję.
Byliśmy w środku kręcenia raport o Burton Novack, amerykański emigrant w Madrycie, którego można nazwać niezwykły przedsiębiorcy.
W samym środku kryzysu gospodarczego w Hiszpanii, otworzył sklep z dwa lata temu i sprzedajemy amerykańskim stylu ciasta i ciastka.

EU-Asia