American Pie warms mollë luftuar Spanjën

Novack planifikon zgjerimin edhe më shumë, ndërsa ai është i shqetësuar në lidhje me bel e tij.
“Unë duhet të jetë fatter sepse unë shije dhe hani një shumë të pies dhe ëmbëlsira,” tha Novack.
Cili na sjell përsëri në zgjedhjen time. Në mënyrë të qartë, unë nuk do të jetë në gjendje të ketë një opinion objektiv në lidhje me byrek me molla ose tortë djathit nëse kam provuar ato.
Pra, për hir të tregimit, unë gërmuan in Research është hulumtim. Dhe kjo bindur mua se të stilit amerikan desserts mund të dalë mjaft mirë, madje edhe kur përgatitet larg nga cilësimet e tyre normale.
Novack edukatë ndërprerë bisedën tonë për të marrë një tjetër telefonatë në telefonin e tij celular. Ai thotë se ai është rreshtuar vetëm deri 10 hotele më shumë për të marrë pies e tij. Pavarësisht krizës ekonomike, e mban telefonin e tij kumbues.
Pazakontë, sepse ai është një tetëdhjetëvjeçari. Ai duket goxha e arsyeshme. Ai thotë se ai ende luan tenis. Ai sigurisht ende drejton, sepse mora një udhëtim në makinën e tij nga dyqani në zyrën e tij, ku u takova papagall e tij të madhe.
“Unë i thashë, ‘pse nuk shkoj pas asaj të bërë pies pies mollë dhe qershi dhe gjëra si kjo. Sigurisht unë me të vërtetë nuk dija asgjë rreth asaj se si për të bërë atë,'” tha Novack.
Gjashtëdhjetë e pesë për qind e desserts janë shitur dhe të dorëzohen në restorante luksoze dhe hotele. Novack personalisht bindur secilin prej këtyre klientëve të mëdha, dhe ne shkuan së bashku për ofrimin e pastë në Aitana AC Hotel në bulevardin kryesor të Madridit.
“Ne të përmirësuar shuplakë tonë me pies,” tha Hugo Vazquez, ushqim dhe pije menaxher në hotel, “sepse të ftuarit amerikanë përpiqen për të gjetur produkte amerikane në Spanjë”.
Dyqani i tij, në veri të Madridit, është i zbukuruar me imazhet e ikonave të Hollivudit si Marilyn Monroe dhe Kirk Douglas, së bashku me stools të kuqe të ndritshme restorant dhe orendi të tjera të bëra në St Louis, Misuri, ku Novack ka lindur.
Por ai e di në lidhje me biznesin. Ai ndërtoi një firmë inxhinierike të suksesshëm gjatë dekadave, me projekte për industritë e energjisë bërthamore dhe automotive, në mesin e të tjerëve. Djali i tij më i vjetër tani drejton pies Liberty nga një zyrë qendrore të lëmuar në Madrid, i cili shërben gjithashtu si qendër administrative të firmës së byrek.
Kompania është duke bërë gati një fitim, madje edhe në 200,000 biznese të vogla kanë mbyllur në krizë.
Novack nuk është sipërmarrës i ri tipik Qeveria spanjolle synon të ndihmojë me një ligj të ri për ta bërë më të lehtë për të hapur një biznes.
Shikojnë më shumë: Spanja është bast mbi eksportet
Por edhe pa ndihmën, dyqan byrek ka krijuar shtatë vende pune, në një komb me papunësinë në rritje.
Novack thotë krijimi punë është mënyra për rimëkëmbjen ekonomike. Shpërblimin e vet çelësi duket të jetë një kuzhinier pastë veteran i cili dikur ka punuar në një dyqan të stilit amerikan byrek në Madrid që u mbyll vjet më parë.
Kuzhinier, David Mota, demonstruan në kuzhinë si ekipi i tij i vogël – një kuzhinier asistent dhe një ndihmës kuzhine – Përgatitja e crusts dhe mbushjet për pies. Novack ngulmon se ata mund të bëjë vetëm për ndonjë lloj byrek frutash.
Lexo më shumë: politikanët e Evropës trajtuar papunësinë
“Tregu i punës ka qenë i shtrydhur aq i ngushtë,” tha Novack, “ata (qeveria) duhet të gjejnë një mënyrë për të dhënë punë njerëzve, sepse në qoftë se njerëzit nuk kanë ndonjë para, ka pak ata mund të blejnë.”
“Sigurisht, në një moment kur gjërat janë si kjo,” shtoi Novack, “edhe restorante janë të dashur për të ofruar diçka që do të tërheqë vëmendjen e klientëve të tyre dhe produktet tona të bërë”.
Kjo ishte një zgjedhje të vështirë: byrek me molla apo New York-style qumështor?
Të dy u ulën para meje, duke kërkuar shijshëm në pjata të veçanta, në banak në Liberty Pies dhe ëmbëlsira në Madrid. I shtyrë kafen time mënjanë për të studiuar këtë mundësi.
Ne ishim në mes të filmuar një raport në lidhje me Burton Novack, një expat amerikan në Madrid, të cilin ju mund të telefononi një sipërmarrës të pazakontë.
Në mes të krizës ekonomike të Spanjës, ai hapi një dyqan dy vjet më parë për të bërë dhe për të shitur të stilit amerikan pies dhe ëmbëlsira.

EU-Asia