Alan Wheatley Globálna ekonomika korešpondent

LONDÝN (TASR) – Ako otec, ktorý povedal svojmu synovi zubná víla neexistuje, musí Ben Bernanke nájsť spôsob, ako upokojiť investorov, ktorí sa cítia zradení, pretože im povedal, to bolo tiež fantázia dúfať, že by mohol pokračovať v tlači bez peňazí čoraz viac.
Finančné trhy samozrejme vedel, hlboko, že Federálny rezervný systém by mal začať sťahovať mimoriadnu menový stimul, akonáhle sa ekonomika USA bola z pohotovosti.
Ale výnosy dlhopisov sa vyšplhal a ceny akcií sa zrútil na celom svete, pretože predseda Fed šokovala investorov, 22. mája tým, že banka môže “urobiť krok dole ‘v tempe nákupov dlhopisov v nadchádzajúcich mesiacoch.
Bernanke má možnosť rekalibrácii očakávania, keď on nohavičky médií na stredu po dvojdňovom zasadnutí centrálnej banky tvorby politiky paneli.
Šéf Fed nemôže dištancovať minulý mesiac poznámky. Ale vzhľadom na rozsah následnej aktív na trhu odpredaji, je čakal, že naznačujú, že ekonomika je stále príliš málo na ospravedlnenie spomalenie tempa dlhopisov nákupu, teraz 85000000000 dolárov za mesiac, hneď.
A pokiaľ ide o zvyšovanie úrokových sadzieb z takmer na nulu, ten deň je stále ďaleko.
“Zmätok od 22. donúti, aby jasnosť vysokú prioritu v tejto ďalšom zasadnutí,” povedal Ward McCarthy, hlavný ekonóm finančnej Jefferies v New Yorku.
Zužujúci HARMONOGRAM?
Za týmto účelom McCarthy špekulovali, že Fed by mohol zmapovať svoje base-case počiatočný dátum pre zníženie dlhopis kúpi spolu s predbežným harmonogramom vietor dole, a to za obvyklých výhradami na rast inflácie a finančné trhy.
“Problém je, že nie je možné použiť vypínač Musia mať právomoc, pretože nikto nevie, čo budúci medvede, aby sa nikdy vzdať ich pružnosť -., A ani by nemali,” povedal.
Výroba z prieskumov uskutočnených v New Yorku a vo Filadelfii v dôsledku tohto týždňa, rovnako ako národné ankete staviteľov domov, je nepravdepodobné, že ukazujú na potrebu rýchlej zužovanie akomodačná postoj Fedu.
McCarthy si myslí, že ekonomika sa rozširuje tempom okolo 2 percent, ale ktoré by mohli váhať, ak hromadením zásob zdvihne.
Naozaj, mnohí ekonómovia očakávajú, že Fed posunúť nadol jeho ústredné prognózy pre rok 2013 rast a infláciu.
“Všetci vo všetkých, podmienky pre sebestačného oživenia ešte nie sú na mieste,” povedal Douglas Roberts, ekonóm Standard Life v Edinburghu. “Keby nič iné, slabé inflačné tlaky dávať Fed jasný mandát zamerať na hospodársky rast a znovu spustiť.”
G8 optimizmus pesimizmus PMI
Sprísnenie finančných podmienok, sú nižšie ceny akcií a vyšších výnosov z dlhopisov je ďalší protivietor pre globálna ekonomika stále rastie a pod úrovňou trendu v dôsledku účinkov po veľkej finančnej krízy.
Ale predstavitelia skupiny ôsmich hlavných mocností, ktorí sa zišli v Severnom Írsku v pondelok a utorok, možno očakávať, že sa snaží posilniť dôveru zdôrazňovaním pozitívnej.
G8 komuniké bol pravdepodobne odrážať “, trochu lepšej situácii v globálnej ekonomike”, ako v predchádzajúcom roku, podľa vysokého úradníka EÚ.
Trochu je rozhodujúce slovo. Index poskytovateľ dát Markit nákupných manažérov (PMI) pre Čínu vo štvrtok je pravdepodobné, aby poskytol ďalšie dôkazy o spomalenie svetovej druhého najväčšieho hospodárstva.
V eurozóny PMI sa očakáva, že mierne vyššia, v júni ale stále poukazujú na klesajúci produkcie v 17-krajiny bloku zóny, ktorá bola v recesii za posledných šesť štvrťrokov.
“Tempo zhoršovania znížil. To je to najlepšie, čo možno povedať,” hovorí Jens Larsen, hlavný ekonóm Európskej Royal Bank of Canada v Londýne.
Posledný ukazovatele boli v súlade s miernym oživením buď tretí alebo štvrtý štvrťrok, povedal.
“Nie je to oveľa viac než to. Nie som nijako zvlášť presvedčení o eurozóne. Rovnako tak som sa cítiť lepšie, že eurozóna nie je na juh na veľmi rýchlym tempom a šanca rozsiahlej menovej odpovede od ECB sú teraz celkom malý, “povedal Larsen.

EU-Asia