Alan Wheatley Global Economics korrespondent

LONDON (Reuters) – Nagu isa, kes on öelnud, tema poeg hambahaldjas ei eksisteeri, Ben Bernanke peab leidma viisi, kuidas leevendada investorite kes tunnevad reedetud kuna ta rääkis neile, et see oli ka fantaasia loodan, et ta võiks hoida trükkimine vaba raha kunagi rohkem.
Finantsturud muidugi teadsin sisimas, et Föderaalreserv oleks alustada äravõtmise oma erakorralisel rahaliste stiimulite kui USA majandus oli välja kiirabi.
Aga võlakirjade tootlus on tõusnud ja aktsiahinnad on rippus kogu maailmas alates Fed esimees šokeeritud investoritele 22. mai öeldes pank võib “sammu alla” tempo võlakirjade oste lähikuudel.
Bernanke on võimalus kalibreerida ootused kui ta püksikud meedia kolmapäeval pärast kahepäevast koosolekut keskpanga poliitika kujundamise paneel.
Fed juht ei eitavad viimase kuu sõnavõtuga. Aga arvestades skaalal järgnev varaga turul selloff ta eeldatavasti näitab, et majandus on ikka veel liiga vähe, et õigustada aeglustab võlakirjade ostmist, nüüd 85000000000 $ kuus, kohe.
Ja kui tõsta intressimäärasid nulli lähedal, et päev jääb kauge.
“Segadus alates 22. mai sunnib neid tegema selgus esmatähtsaks seda järgmisel koosolekul,” ütles Ward McCarthy, rahandusjuht majandusteadlane Jefferies New Yorgis.
Kitsenev ajakava?
Selleks McCarthy spekuleerinud, et Fed võiks visandada oma baasi puhul alguskuupäev vähendada võlakirjade ostmine koos esialgse ajakava tuule alla, tingimusel, et tavapärasest piiratusest majanduskasvu, inflatsiooni ja finantsturgudel.
“Probleem on selles, nad ei saa kasutada lüliti. Nad peavad olema kaalutlusõigus, sest keegi ei tea, mida tulevik karud, et nad ei loobu kunagi oma paindlikkus – ja ega nad peaksid,” ütles ta.
Tootmine vaatluste New York ja Philadelphia tõttu sel nädalal, samuti riikliku küsitlus homebuilders, on ebatõenäoline, et viidata vajadusele kiire kitsenev Föderaalreservi leebe hoiaku.
McCarthy arvab majandus kasvab tempos umbes 2 protsenti, kuid see võib takerduma, kui inventuuri kogunemine kirkad.
Tõepoolest, paljud majandusteadlased oodata Fed müks alla oma keskse prognoosid 2013 kasv ja inflatsioon.
“Kokkuvõttes tingimused isemajandav taastumine ei ole veel paigas,” ütles Douglas Roberts, majandusteadlane Standard Life in Edinburgh. “Kui midagi, nõrk inflatsioonisurve annab Fed selge mandaadi keskenduda saada majanduskasvu ja töötab jälle.”
G8 optimism PMI pessimism
Karmistamist finantstingimused esindab madalam aktsia hind ja suurem võlakirjade tootlus on täiendav vastutuule jaoks maailmamajanduses kasvab endiselt tublisti alla trend tõttu pärast mõju suur finantskriis.
Aga juhid fraktsioon Kaheksa suurriikide kohtumisel Põhja-Iiri esmaspäev ja teisipäev, võib oodata, et proovida, et kindlustada usaldust rõhutades positiivset.
G8 kommünikees oli tõenäoliselt kajastama “mõnevõrra parem olukord maailmamajanduses” kui aasta varem, vastavalt Euroopa kõrge ametnik.
Mõnevõrra on operatiivne sõna. Andmed pakkuja MarkIT on ostujuhtide indeks (PMI) Hiina neljapäeval tõenäoliselt esitada täiendavaid tõendeid aeglustumine maailma suuruselt teine ​​majandus.
Eurotsooni PMI eeldatavalt teraga kõrgem juunis aga ikkagi osutada väheneb toodang 17 riikide bloki tsoonis, mis on olnud languses viimased kuus kvartalit.
“Tempo halvenemine on vähenenud. See on parim asi, mis võib öelda,” vastavalt Jens Larsen, peatoimetaja Euroopa majandusteadlane Royal Bank of Canada Londonis.
Viimased näitajad olid kooskõlas tagasihoidlik kas kolmandas või neljandas kvartalis, ütles ta.
“See ei ole palju rohkem. Ma ei ole eriti kindel euroalal. Samuti tunnen mugavam, et euroala ei ole pealkirja lõuna ajal üsna kiires tempos ja võimalusi suurte rahaliste vastust EKP on praegu üsna väike, “Larsen ütles.

EU-Asia