Açığa iyi altyapı projeleri

Mali kısıtlama tüm konuşma ile, biz son yüzyılda gördüm büyük altyapı projelerinin tür için kasasına çok az var varsaymak kolaydır.
Doğru, Mühendisleri American Society gibi gruplar çok az yarının büyük projeler finanse etmek için bir kenara konduğunu belirtti varken AB, 2020 yılına kadar ulaştırma altyapısı bütçe azalttı – ama bütün azap ve kasvet değil.
Gelişmiş ülkelerde büyük projeler 2008 mali kaza guruldama artçı rağmen devam ederken pek çok gelişmekte olan ülkelerin ulaştırma harcamalarında, aşırı hızda önde hız edilir.
Burada, şu anda dünya çapında eserler, büyük en önemli ve muhteşem ulaşım altyapısı gelişmelerin bazılarına bir göz atın.
Uçak yolculuğu ülkenin gelişen ekonomisi doğrultusunda son yıllarda Çin’de hızla genişletti. 2011 yılında, Çin governmentannounced planları talebi karşılamak için 2015 yılına kadar 175 230 ülkede havaalanlarından toplam sayısını artırmak için.
Pekin yalnız şehrin mevcut havaalanı talepte beklenen artış ile başa çıkmak için yardıma ihtiyaç, yani o zamana kadar her yıl 450 milyon ila 500 yolcu işlemek için ayarlanır. Kentin Daxing bölgesinde yer alacak yeni havaalanı, inşaatı Ocak 2013 yılında teyit ve erken 2014 yılında başlayacak, yerel basında çıkan haberlere göre oldu.
Etihad Raylı Ağ
Gösterişli kalkınma projeleri ile dolu bir ülkede, demiryolu altyapısının asıl mesele dünyanın en yüksek binası veya insan yapımı lüks adalar göre sönük kalır – ama olmamalıdır.
1.200 kilometre Etihad Demiryolu ağı batıda Suudi Arabistan sınırından doğuda Umman sınırlarına, Birleşik Arap Emirlikleri Çöl hinterlandı arasında uzatacaktır.
11000000000 $ Maliyet ve Dubai, Abu Dabi ve Kuzey Emirlikleri tüm alarak, geliştiriciler yük ve yolcu proje sonunda Bahreyn, Kuveyt, Suudi Arabistan, Umman ve Katar kapsayan uluslararası bir demiryolu ağı ile katılmak umuyoruz.
Proje 2012 yılında Kenya, Etiyopya ve Güney Sudan’ın başkanları iddialı LAPSSET (- – Güney Sudan Etiyopya Ulaştırma Koridoru Lamu Liman) başlatmak için bir araya geldi.
Planlar bir petrol rafinerisi, Güney Sudan, demiryolu, karayolu ve hava araçları için ulaşım merkezleri gelen boru hatları, artı petrol tankerleri için dev bir bağlantı noktası bulunur. Turizm tesisi şehirlerin bir dizi de gelişme yolunu boyunca bekleniyor.
Ayrıca bkz: küçük ülkenin büyük bir ekonomik yumruk ile
Maliyetleri endişeleri, yerel çevre üzerindeki etkisini üzerinde kalsa da yaklaşık 25 $ milyar gelir ayarlanır. Lamu Limanı, UNESCO Dünya Mirası olarak listelenen ve çevresi korumalı deniz rezervleri ve orman ev sahipliği yapmaktadır.
Reuters bir Çinli şirket bu yıl Nisan ayında limanda üç rıhtım inşa etmek için ilk ihaleyi kazanan bildirdi ise Kenya hükümeti, projenin Lamu bölümü 23 milyon $ ayırdı.

EU-Asia