Abenomics של יפן בשאלה

ממשלתו של אייב צפויה להציע בקרוב רפורמות שיהפכו את שוק העבודה גמיש יותר, לעודד את ההגירה, להביא את תחנות כוח גרעיניות למצב מקוון ולצייר נשים יפניות יותר בשוק העבודה.
יישום הרפורמות במועד ידרוש תיאום הדוק עם קבוצות אינטרס ציבורית, תמיכה מתמשכת ותמרונים פוליטיים מיומן על ידי ממשלתו של אייב.
התכנית – המכונה Abenomics לאחר האדריכל שלו, ראש הממשלה, שינזו אבה – כוללת תיאום הוצאות ממשלה, בנק מרכזי וגירוי רפורמות כלכליות מבניות.
הרעיון הוא שהצעדים יהיו לדחוף את המחירים בסופו של 15 שנים של דפלציה, שהוביל לצמיחה חזקה יותר לכלכלה השלישית בגודלה בעולם.
התכנית סייעה להחליש את הין ושפרה באופן דרמטי את הרווחים של יצואנים, נהיגה מדד הניקיי דרך הגג בתהליך.
עד שבוע שעבר, כלומר, כאשר מסחר הפך קטוע. הניקיי הוא עכשיו 13% הנחה גבוהה האחרון שלה, ופרסם סדרה של אחד daydeclines הדרמטי.
התנודתיות הותירה משקיעים תוהים אם קובעי מדיניות יכולה למשוך את ההליכה על החבל המתוח שלהם, תוך הימנעות מהמלכודות הטמונות בדרבון הצמיחה במדינה הכי-חב בעולם.
הנה מה שיפן עומדת בפני:
חוב
ביפן יש בעיה חוב. החוב הציבורי ברוטו של המדינה צפוי לרמה של 230% מהתמ”ג עד שינה 2014, לאחר שנים של גירעונות תקציביים.
כלכלנים מזהירים כי יפן תהיה חכמה כדי לתקוף את רמות החוב שלה עולות בעוצמה דומה על ידי בקיעת תכנית לקצץ בקצבאות ולהעלות את המסים בטווח הבינוני.
מחירי איגרות חוב
על מנת שAbenomics לעבודה, מחירי איגרות חוב צריכים להישאר גבוה.
הבנק המרכזי של יפן כיום הוא קונה חוב לטווח ארוך בקצב מהיר, בתקווה שהרכישות שלו תשמור את תשואות לטווח ארוך נמוכות. המטרה היא לעודד את המשקיעים לחפש במקום אחר לתשואות גבוהות יותר, דפוס שיעודד השקעה ותוצאה בצמיחה כלכלית.
הארגון לשיתוף פעולה ופיתוח כלכליים וקרן המטבע בינלאומית, לדוגמה, במידה רב נתן את ברכתם לAbenomics. אבל שני הארגונים טוענים יפן חייבת לפעול במהירות כדי לשלוט החוב שלה.
“חוסר אמצעים פיסקליים ממשיים כדי להביא את חוב ציבורי, או עיכוב בהעלאת מס הצריכה, יכול לרומם את הסיכונים של עלייה בתשואות אג”ח ממשלתית, שתערער את היציבות הפיסקלית ומגזר פיננסי”, אמר קרן המטבע בדו”ח שפורסם לאחרונה שבוע.
הכלכלה הריאלית
הניקיי היה מוטב הכי גבוה פרופיל של Abenomics, והיא עדיין מופיעה כ -30% השנה, למרות התנודתיות האחרונה.
עם זאת, זה לא ברור שההתרגשות היא תרגום לכל חלקי המשק. שכר הוא שטוח, ואילו מכירות הקמעונאיות ומדדים מדדים אחרים לא הצליחו להרשים.
סיפור בנושא: האם Abenomics עובד?
כלכלנים צופים כי אינפלציה לבעוט בבמהלך השנה הקרובה – אך מחירים עדיין נופלים, בהמשך למגמת ירידת המחירים המתמשכת ביפן.
סיפור בנושא: 7 זוכים גדולים בגל הניקיי
אבל אחרי חודשים של יציבות, מחירי איגרות חוב ירדו לאחרונה. תשואות על אג”ח ממשלתי יפני ל -10 שנים פגעו 1% בסוף חודש מאי, הרמה הגבוהה ביותר מזה יותר משנה.
כלכלנים שאומרים שהבנק המרכזי הוא רודף מטרות סותרות. כבנק פועל לריבית נמוכה יותר, הוא גם מנסה לג’ין את האינפלציה, מגמה שצריכה לדחוף את המחירים גבוהים יותר.
עסק לא גמור
נדבך אחד של אסטרטגית Abenomics שלא יושם – רפורמות מבניות – עלול להיות חשוב ביותר בטווח ארוך. אבל מקבל פרלמנט לשתף פעולה עשוי להוכיח קשה.
מהלכים דרמטיים באג”ח יפני ושוקי מניות בימים אחרונים העלו שאלות בנוגע ליכולת הקיום ארוך טווח של תכנית ההתאוששות הכלכלית השאפתנית של המדינה.

EU-Asia