AB ucuz para akan tutar

Ev mali hala düşen harcanabilir gelir ve hükümetin kemer sıkma önlemleri ile sıkılmış ve iş ve bireylere kredi hala kısık. Theeurozone kargaşa İngiltere ihracatçılar için bir risk olmaya devam etmektedir.
İlgili: Yatırımcılar tahvil damping
IHS Global Insight baş ekonomisti Howard Archer bir açıklama için banka kararı para politikası ileri rehberlik doğru önemli bir kayma işaret söyledi.
“Artan küresel mali piyasalarındaki kargaşaya ortasında, Para Politikası Kurulu olasılıkla İngiltere’de para politikasında herhangi bir sıkılaşma önemli bir şekilde kapalı olduğundan erken bir aşamada açıkça yapmak için iyi bir hamle olduğunu hissettim” dedi.
Önceki uygulama ile önemli bir mola olarak, Avrupa Merkez Bankası ve İngiltere Merkez Bankası gelecekteki politika içine yatırımcılar çok daha fikir verdi ve piyasa faiz oranlarının yükselmesi olası etkisi hakkında uyardı – Federal Rezerv sonra ABD Hazine daha yüksek verim tarafından tetiklenen daha sonra bu yıl politikasını sıkılaştırmak başlar söyledi.
“İktidar konseyi anahtar Avrupa Merkez Bankası faiz oranlarını uzun bir süre için mevcut veya daha düşük seviyelerde kalmasını bekliyor,” Avrupa Merkez Bankası Başkanı Mario Draghi bir basın toplantısında açıkladı. Banka% 0.5 bir oranları düşük tutmaya karar verdi.
Son anket verileri durgunluk-hit avro ekonomi ve İngiltere’de hızlanan büyüme bir istikrar işaret var, ama Draghi riskleri aşağı doğru eğik olduğunu söyledi. O sıkı küresel para-piyasa koşulları hakkında uyarı olarak EnglandGovernor Mark Carney yeni Bankası katıldı.
Draghi, bankanın iktidar konseyi öngörülebilir gelecekte faiz oranlarında bir “aşağı önyargı” sinyalizasyon amacı ile ileri rehberlik vermek için bir oybirliğiyle karar söyledi. Avrupa Merkez Bankası enflasyon, büyüme ve kredi akışının değişiklikler için orta vadeli görünüm olarak rehberlik ayarlar, dedi.
“Bugün erken saatlerde İngiltere Mark Carney Bankası gibi, Avrupa Merkez Bankası parasal sıkılaştırmanın daha uzakta bazı zımni piyasa beklentilerinin olduğunu göstermektedir olacağını piyasalara sinyal istiyor,” Holger Schmieding, Berenberg baş ekonomisti söyledi.
Yatırımcılar dolar karşısında düşüş keskin yüksek ve euro ve pound Avrupa hisse göndererek, dovish konuşma alkışladı. Güven de Portekizce politikacılar bir hükümet çöküşü önlemek için çalışıyoruz işaretler tarafından yardım edildi.
Bu işsizlik ve enflasyon için belirli bir hedef politika bağlayan Fed yaklaşımının bir soluk taklit olsa da, onun 15 yıllık tarihinde rehberlik sorunu reddetmişti Avrupa Merkez Bankası için önemli bir değişikliğe işaret etmektedir.
İngiltere Merkez Bankası daha önce% 0.5 düşük bir rekor faiz oranlarını, ve £ varlık satın alma programını 375 milyar.
Ekonomistler piyasaları muhtemelen banka Fed çizgisinde faiz oranları konusunda rehberlik ileri sorunu başlayabilir Ağustos tarihine kadar beklemek zorunda söyleyerek, bu ay Carney yeni önderliğinde bankada herhangi bir dramatik değişiklikler beklentilerini aşağı oynamıştı.
Son iş anketler İngiltere ekonomisi ikinci çeyrekte kadar 0,6 olarak% büyüdü düşündürmektedir. Bu üçlü dipli resesyon önlemek başardı o zaman, çift yılın ilk üç ayında görülen oranı var. Konut fiyatları da artış olmuştur.
Ancak analistler ekonomi hala çok “kaçış hızı” den Carney sunmak için istihdam edilmeye başlandı olduğunu uyardılar.
Avrupa merkez bankaları yakın bir gelecekte ucuz para sağlamaya devam edeceğiz sinyal maliyetleri Perşembe borçlanma bir Fed bağlı başak kendi zayıf ekonomileri korumak için çalıştı.

EU-Asia