Untitled

Kristof Bender pirmininko pavaduotojas politikos institutas, Europos stabilumo iniciatyvos, sako Kroatijos pažanga į “slenksčio Europos Sąjungoje yra gana puikus.
“Mes neturime pamiršti, kaip blogai ji buvo 1990-aisiais,” Benderio sakė. “Tamsiausias akimirkų karo, okupacijos, masinių žudynių, etninis valymas ir autokratinis vadovavimo ir draugas kapitalizmo visi buvo ten.”
“Sveiki atvykę į savo sąjungą, kviečiame į mūsų sąjungą”, ES prezidentas Hermanas Van Rompuy sakė minios.
4,4 milijonų žmonių tauta yra 28 ES nare, o antrasis Balkanų šalis, kuri išaugo iš Jugoslavijos pelenų įstoti į Sąjungą. Slovėnija tapo nare 2004 metais.
“Visa, kas sako apie mus, jūs turėtumėte žinoti, mes esame racionalūs žmonės, kurie realiai save ir savo šalį bei savo šalies vaidmens Europos ir pasaulio šalis”, premjeras Zoranas Milanovic miniai.
Kroatija tikisi, kad naftos ir dujų telkinių Adrijos jūros
Daug iššūkiai
Su mažos kredito reitingas šiukšlių ir politinės klasės dažytas kaltinimų paplitusios korupcijos, Kroatijos iššūkiai yra mažai tikėtina, kad dingsta per naktį.
Tai trejus metus į skolų krizę, kuri kenčia sfera šalis visoje pietų Europoje.
Vienas iš iššūkių Kroatijai yra jos augimo perspektyvos. Finansinės katastrofos 2008 m lėmė griežtas dvigubos recesijos, kad išvyko iš šalies ekonomika išlieka bloga nuotaika.
Tačiau dabartinė vyriausybė – vadovavo Milanovic – imasi priemonių, kad išvalyti šalies aktą atidžiai prižiūrint iš Europos Sąjungos.
Lapkričio šalies buvęs ministras pirmininkas Ivo Sanaderas, buvo įkalintas 10 metų po to, kai kaltu imtis darbo užmokesčio susiformavę iš užsienio kompanijų.
Sanaderas – kuris buvo premjeras 2004-2009 – pabėgo iš šalies, bet buvo sulaikytas Austrijoje.
Pernai, nedarbas pasiekė 17,3%, ty nusileidžia tik Graikijoje ir Ispanijoje, remiantis Eurostato – Europos Komisijos duomenų archyvas.
“ES nebus už Kroatijos ekonomikos panacėja,” Ar Bartlett, vyresnysis mokslinis bendradarbis London School of Economics, CNN sakė sausį.
Kova su korupcija
Kroatija taip pat ir išvalyti politinę klasę, kuri yra pilna korupcijos viduryje. Kadangi šalies įkūrimo 1990-ųjų pradžioje, ji kovojo uždusti nuo spekuliavimo nuo galios pozicijas.
“Transparency International” – organizacija, kovojant su korupcija – reitingą Kroatija žemiau Ruanda, Jordanijoje ir Kuboje savo korupcijos suvokimo indeksą 2012 m. Tačiau šalis vis dar atėjo pirmiau Italija – Europa yra trečia pagal dydį ekonomika.
“Šalies keitėsi labai lėtai nuo 1990 metų,” sakė Zorislav Petrovič, galvos Skaidrumo Internernational Kroatijoje.
Kroatija oficialiai tapo naujausias narys Europos Sąjungą pirmadienį, ženklinimas nutraukti 10 metų kampanijos už Balkanų valstybės, kuri susidarė nuo kruvino pilietinio karo griuvėsių.
Šventė prasidėjo kaip laikrodis ištiko vidurnakčio sekmadienį. Fejerverkai apšviesti dangų sostinės Zagrebo, choras dainavo “Odė džiaugsmui” ir tūkstančiai clinked šampanas akinius ir kilo Cheers.

EU-Asia