Untitled

Brooks Newmark, özel sermaye kıyafeti Apollo Management Hazine seçin komitesi ve eski üst düzey ortak bir milletvekili, banka ve hükümet o yönetiminde başka bir uzun vadeli taahhüt değil eğer terk Bay Hester sormaya hakkı olduğunu söyledi banka.
“Bir paylaşım sunan yapmak planlıyorsanız, anahtar yönetimi ile herhangi bir belirsizlik potansiyel pay sahipleri için engel verecek,” dedi.
“O [Bay Hester] karmaşık bir yeniden yapılanma tamamlanmış ve etkin ileriye dönük yeni RBS oluşturulan ve muhtemelen içeri yeni bir genel müdür sahip olmak mantıklı etti”
“Eşiğine geri RBS getirdi sonra, şimdi kurtarma aşamasından geçmek için zamanı,” Bay Osborne dedi.
Yönetim kurulu, bu dahili ve harici görünümlü, Bay Hester bir halefi için hemen bir arama başlatmak olacağını Çarşamba günü yaptığı açıklamada.
Sayın Hester rezil Fred Goodwin yerine geç 2008 yılında RBS içine paraşütle oldu. Banka, küresel mali kriz beklemeye alıyordu gibi, Hollanda bankası ABN Amro Sayın Goodwin en felaket devralmasının ardından hükümet para £ 45bn ile Bailed gerekiyordu.
O RBS dramatik bir küçülme ve temizlik imza attı, ancak hükümet isterdi kadar dramatik interntional ve yatırım bankacılığı geri çekmek için baskı direnmiş.
RBS grubu yüzde daha 20 tarafından ünitenin bilanço küçültmek için önceki bir planı uygular olarak gitmek için ayarlanmış 11.300 yatırım bankacıları en fazla 2.000 ile, Perşembe günü yatırım bankası daha fazla kesim destek duyurmak için ayarlanır.
Ayrıca durumu daha da yakın insanlara göre, İrlanda iştiraki Ulster Bank özel bir odaklanma ile, takipteki işletmelerin daha fazla RBS temizlemek için bir girişim olabilir.
Bay Osborne önce bankadan RBS en toksik varlıklarının en az kaldırılması için değil birçok pratik nedenlerle sundu, ancak şansölye şimdi seçeneği düşünüyor ve önümüzdeki hafta yaptığı Mansion House konuşmasında ayrıntıları verebilir.
O hızla sağlığına RBS geri yüklemek için olası bir seçenek olarak bir “iyi banka / kötü banka” bölünmüş belirleyecektir Andrew Tyrie parlamento bankacılık standartları komitesi tarafından bir rapor beklediğini söyledi.
Bütün bunlar RBS için umut olduğunu hızlı reprivatisation tutun olabilir. Hazine sesi bir değişiklik olarak, Bay Osborne yardımcıları artık şansölye “umutsuzca seçimden önce hisse satmaya çalışan değil” demek.
Başbakanı çok 2008-9 yılında İşçi Partisi hükümeti tarafından ödenen 503p altındaki herhangi bir RBS satış David Cameron’ın “mümkün olduğunca hızlı” özel sektöre bankaya dönmek isteyen rağmen, siyasi olarak kabulünü zor olacağını kabul etmektedir.
Sayın Hester en kaldırılması için piyasada tepki karışık oldu. “Onun kalkış bir kayıp olacaktır,” Citigroup analistleri müşterilerine bir not yazdı. Ancak, RBS bir ilk 20 yatırımcı şunları söyledi: “Biz Hester için ilgili çok şey var Ama belki de şimdi yeni bir kişi … özelleştirme başında orada olmak atama zamanı..”
Halefi seçimi yatırımcılar için çok önemli olacaktır. Durum aşina iki kişi Sir Philip Hampton, RBS Başkanı, banka içinde ve dışında son birkaç hafta içinde hem de gayri resmi sondaj almıştı söyledi.
Richard Meddings, şu anda gelişmekte olan piyasalarda odaklı banka Standard Chartered, bu dolaylı yaklaştı edilmiş arasındadır, insanların dedi müdürü finanse.
Rolü için RBS en olasılıkla iç adaylar, bankanın temel olmayan portföyü veya perakende patron Ross McEwan sarma süreci başlı olan finans direktörü, Rory Cullinan, olmaya adaydır riski baş Nathan Bostock, olacaktır.
Sayın Hester 12 aylık ücret ve faydaları eşdeğer TL 1,6 yılı Aralık ayında bir kıdem tazminatı, ancak yıllık bonus alırsınız. O 2m hakkında hisse eşdeğer, devam eden uzun vadeli teşvik ödül hakkı kalacaktır.
Eşdeğer £ bugünkü hisse fiyatları da 3 milyon-TL 4m – Ancak bu toplam yüzde ve yüzde 65 yüzde 45 arasında için gerçekleşebilir maksimum kesecek performans koşulları, tabi olacaktır.
Bay Osborne Bay Hester en “önemli bir katkı” övdü ve Sir Philip onun “kesinlikle büyük başarıları” kabul etti.
Ama onlar işinden CEO’su hafifletti açıktır. Sayın Hester kendisini bankanın reprivatisation başında sürdürülebilir karlılık ve çoban için RBS dönüş görmek için en az bir iki yıl kalmak için istekli olmuştu. Geçenlerde Financial Times gazetesine verdiği demeçte: “Ben kazanan değil nefret ediyorum, nefret ediyorum.”
Kendisi için ve RBS en iyi ücretli yatırım bankacıları için hem de ikramiye üzerinde yıllık satırlar olmuştur. Bay Hester, eski Credit Suisse yönetici, sağlam RBS yatırım bankacılığı çalışma ve ABD perakende bankacılık varlığını tutmak için çok mücadele ediyor.
Ama geçen yılın sonlarında – Bay Osborne tarafından doğrudan bir müdahale sonra, ve sermaye üzerinden düzenleyiciler baskısı altında – Bay Hester iki konularda yumuşadı. Yatırım bankası artık üçüncü ve vatandaşlar, ABD’deki tüketici kol, flotasyon için hazırlanıyor küçüldü ediliyor.
Değiştirme Bay Hester bir meydan okuma olacaktır. Sona erdi bir ilişki – bankacılar bile adaylığını nedeniyle yaptırım ihlalleri üzerinde StanChart ve ABD düzenleyiciler arasında üst üste geçen yıl yer alması politik olarak sorunlu olabileceğini işaret rağmen Sayın Meddings, genellikle uygun bir aday olarak birkaç İngiliz yöneticiler arasında yer alıyor para cezaları milyonlarca dolar grubuna yüzlerce maliyet.
Bay Osborne yaptığı açıklamada: “Stephen Hester, 2008 yılında RBS de iş üstlendi zaman kırık bir kültüre sahip bir büstü banka ve finansal istikrar için büyük bir risk oluşturuyordu.
“RBS bugün daha güvenli, daha güçlü ve müşterilerine destek daha iyi yapabiliyor. Onun bu dönüş mümkün kılmak için yaptığı her şey için Stephen Hester övmek istiyorum. Bankanın büyüklüğü ve karmaşıklığı önemli ölçüde üzerinde çok daha büyük bir odaklanma ile, düşürüldü Büyük Britanya’daki müşterilerine hizmet.
Büyük ölçüde donuk, kredi, rüzgar-aşağı “çekirdek olmayan” bir £ 250bn portföyü de dahil olmak üzere – Bazı bankacılar uzun 2013 sonunda RBS en turnround programı ile, istifa etmeyi Bay Hester için doğal bir zaman olacaktır inandık – Aralık bütün ama tam olarak ayarlanır.
Hükümet 2015 genel seçimlerden önce, RBS yılında 82 yüzde ortaklık ve Lloyds Bankacılık Grubu yılında yüzde 39 hissesini satış süreci başlatmak için istekli olmuştu.
Banka içerdekilerin Bay Hester Sir Philip ile, özellikle son aylarda, hükümet ile zor bir ilişkisi vardı ve söylüyorlar.
Sir Philip RBS tarafından yayınlanan bir video röportajda şunları söyledi: “Bu, dünyanın en zorlu iş işlerden biri olmuştur.”
“Bankalar ve bankacılar için kamuya açık Stephen, onun be daha zor için çok zor. Olmuştur.”
Stephen Hester İngiltere hükümetinin yarı kamulaştırılmış grubunun başka bir revizyon için iter ve borç veren kendi 82 yüzde hissesini satmaya başlayan zemin hazırlanırken yılın sonunda Royal Bank of Scotland CEO’su istifa etmektir.
George Osborne, şansölye, için yardımcıları o ve bankanın yönetim kurulu RBS reprivatised ve bir İngiliz ticari bankası olarak yeniden kurulan görürdünüz beş yıllık bir geçiş yol açabilecek yeni CEO tayin için istekli olduğunu söyledi.

EU-Asia