دلار ملت ریز درد منطقه یورو

در نبرد توییتر بدنام با اقتصاد برنده جایزه صلح نوبل و مقاله نویس نیویورک تایمز، پل کروگمن، که سوال که آیا بهبود تولید ناخالص داخلی استونی می تواند به عنوان طبقه بندی شده “پیروزی اقتصادی،” Ilves سیلی زد “از خود راضی، از خود راضی و سایه” گزارش.
الحاق به منطقه یورو، با وجود مشکلات آن، تضمین کشور ارائه یک ارز با ثبات تر، که به اعتماد به نفس به سرمایه گذاران، Ligi گفت، و همچنین به عنوان نشان دادن “همبستگی و همکاری های سیاسی.
“گاهی اوقات شما باید تعهداتی که شما را دوست ندارند اما [آنها را] برای ثبات عمومی است.”
بخت و اقبال کشور بالتیک کوچک، نشسته بر لبه شمال اروپا، به اجرا در تضاد کامل با مشکل جنوب منطقه یورو، که در آن بیکاری افزایش یافت تا به سطح رکورد و رکود در حال تبدیل شدن به مستحکمتر میکند.
مشکل ترین کشور منطقه یورو – – اما وزیر دارایی استونی، یورگن Ligi، به سی ان ان یونان گفت، “بهشت” در مقایسه به کشور خود را پس از سقوط اتحاد جماهیر شوروی سابق متحمل شده بود بود.
استونی، معاون رئیس سازمان برای توسعه اقتصادی و نشست شورای وزرای امور خارجه همکاری در پاریس هفته گذشته، یورو هفت ماه پیوست پس از یونان اولین کمک مالی خود را گرفته بود و به عنوان پول رایج به بحران تضعیف شده است.
Ligi سی ان ان گفت: پیوستن به یورو برای “اقتصاد باز کوچک” انتخاب طبیعی “بود.” “، بسیار وابسته به منطقه یورو، و در حال حاضر ما در حال شرکت کننده و موثر بر تصمیم گیری” او گفت: این کشور، است که فقط 1.3 میلیون نفر است، همیشه بوده است.
Ligi گفت: درایو ریاضت اقتصادی که از طریق اروپا تحت فشار قرار دادند به سختی توجیه برچسب. “من می خواهم از کلمه ریاضت اقتصادی در اروپا، که در آن اندازه از نظام اجتماعی نیمی از آن از سطح جهان و مصرف در میان بالاترین استفاده نیست.”
استونی بدهی به تولید ناخالص داخلی باقی می ماند قابل ملاحظه ای پایین تر از همتایان اروپایی خود، نشسته در 10.1٪ نسبت به یونان در بی پروا 156.9٪ و ایتالیا در یک دردناک 127٪.
اقتصاد صادرات استونی نیز ارتباط قوی خود را با کشورهای اسکاندیناوی، از جمله فنلاند و سوئد پشتیبانی می کند. بیکاری آن، در 10٪، همچنان بالا است، اما پایین تر از منطقه یورو را به عنوان کل، که در حال حاضر در 12.2٪ قرار دارد. سازمان همکاری اقتصادی و توسعه پیش بینی کرده است این به 12.3٪ در سال 2014 افزایش یابد. بیکاری جوانان استونی نشسته است در 23٪، دوباره پایین تر از 24.4٪ در منطقه یورو است.
کشور شوروی سابق خود را به بازار آزاد ساخته شده است، دارای تحصیلات عالی کشور با صنعت ارتباط از راه دور قوی. زادگاه اسکایپ تبدیل به عنوان E-Stonia پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی در سال 1991 شناخته شده است.
آن را از طریق یک برنامه بلند پروازانه از اتصال به اعتبار به Toomas هندریک Ilves، تعظیم کراوات پوشیدن سفیر سابق ایالات متحده که در حال حاضر رئیس جمهور این کشور راند.
Ligi گفت که این کشور از بحران که به دنبال استقلال خود را، زمانی که تورم 1000٪ رسیده است و آن را تحت اصلاحات سریع پولی را فراموش نکنید.
“Ligi گفت:” ما شده اند و تصمیم گیری های درست و پایدار. “بسیاری از کشورهای با سابقه مشابه و وضعیت از استونی مزیت مصرف نمی وجود دارد.
وی افزود: “این هیچ معجزه ای را که استونی در حال توسعه سریعتر از دیگران است.”
به گفت Ligi، استونی با تغییرات ساختاری با فرهنگ عملی با مته سوراخ. “[استونی]، بسیار منطقی … ما باید بسیاری از عقل سلیم” او گفت:. “ما همبستگی قدردانی اما ما مسئولیت شخصی را فراموش نمی کند.”
رهبران این کشور – از جمله Ilves ها – نیز ثابت شده مدافعان های چابک اصلاحات اقتصادی خود است.
استونی در سال 2009 از طریق برنامه های خشن خود را کاهش رفت، برش حقوق دولتی و حقوق بازنشستگی انجماد، پس از حباب املاک و مستغلات خود را سینه رفت. برنامه اطمینان استونی ماند در داخل قوانین ورود به منطقه یورو کمک کرد.
نرخ رشد این کشور به طور متوسط ​​8 درصد بین سال های 2003 و 2007، قبل از توفنده به رکود اقتصادی در سال 2008: تولید ناخالص داخلی آن در سال 2009 به 14.3 درصد کاهش یافت اما از آن زمان به بعد بازگشتند.
به گفته به Ligi، تولید ناخالص داخلی واقعی به سطح قبل از بحران بهبود در سال آینده. Ligi گفت: انقباض در “اعتباری، املاک و مستغلات و مصرف حباب” استوار بود، در حالی که اقتصاد امروز “در اساس بسیار قوی تر شده است.”
باشگاه یورو های تکان عمده رنج می برد اما جدیدترین کاربر عضو خود را به عنوان یک نور درخشان اقتصادی پدید آمده است.
استونی، که یورو در ژانویه 2011 به پیوست است، متزلزل کردن دردناک تاریخ اتحاد جماهیر شوروی و رونق اعتباری تغذیه و سینه برای بازسازی خود به عنوان یک اقتصاد با کاهش تعداد بیکاری و رشد به مراتب بیش از همسالان خود.

EU-Asia