اتحادیه های ترکیه پس از درگیری اعتصاب

اردوغان شکایت شنبه که تظاهرکنندگان او را ملاقات نمی نیمه راه.
“ما با دست ما رسیده است،” او گفت. “با این حال، برخی از مردم مشت خود را در پاسخ بازگشت. می تواند دست شما را با کسانی که با یک مشت رسیدن به لرزش؟”
او همچنین اظهارات معترضان که آنها محیط زیست هستند، خواستار آنها را “اراذل و اوباش” و با استناد به بوق خود را از شاخ به عنوان شواهد از تمسخر “آلودگی صوتی است.” و او تظاهرکنندگان تحریک خشونت های فرقه ای با حمله به یک زن در یک روسری، لگد زدن به او و او را بر روی زمین، کشیدن و ربودن پوشش سر او را متهم کرد.
اردوغان عملکرد دولت خود را در طول 10 سال گذشته را ستود، با استناد به افزایش استاندارد زندگی، quintupling از ذخایر و طرح هایی را برای ساخت یک فرودگاه بانک مرکزی است.
برای بیش از پنج ساعت، او به نظر می رسد خیره در یک پرتره از کمال آتاتورک، بنیانگذار دولت مدرن ترکیه. پلیس در نهایت در نقل مکان کرد به دستگیری بسیاری از کسانی که به او پیوستند، اما آیا ERDEM Gunduz – یک هنرمند عملکرد به سرعت لقب “مرد ایستاده” – در بازداشت بود اوایل سه شنبه نامشخص بود.
ترکیه شده است بیش از دو هفته از تظاهرات علیه دولت رجب طیب اردوغان، نخست وزیر موجب ویرانی می شود. اما بسیاری از کسانی که اواخر روز دوشنبه Gunduz پیوست گفت که آنها فقط برای صلح ایستاده بودند، در نظر گرفتن طرف.
“من در برابر همه خشونت ایستاده، گفت:” Koray Konuk، یکی از دستگیر شدگان. “من ایستاده وجود دارد به طوری که وقایعی که ما شاهد بوده ام و در حوادثی که در طول دو تا سه هفته گذشته می تواند به متوقف می آیند.”
Konuk، 45، به سی ان ان گفت که پلیس او را در یک اتوبوس با 20 نفر دیگر که Gunduz ملحق شده بودند، اما Gunduz با آنها نبود.
“من فقط ایستاده بود. آنها بازداشت یک مرد که فقط ایستاده بود،” او گفت. “این بی معنی است.”
تابلو سکوت روز دوشنبه دو روز بعد از پلیس جاروب به میدان تقسیم و و همسایه Gezi پارک به روشن کردن معترضان ضد اردوغان آمد. تظاهر کنندگان سعی در بازگشت به پارک در روز یکشنبه، تنها به توسط پلیس رانده.
اتحادیه های صنفی قرار داده فشار تازه اردوغان در اوایل دوشنبه، نصب و استقرار یک اعتصاب سراسری. اما جمعیتی که در میدان تقسیم راهپیمایی پراکنده با جوخه های ضد شورش با حمایت توپ آب مواجه شده است.
اعتراضات آغاز شده در پایان ماه مه بیش از برنامه های مقامات به نوبه خود Gezi پارک، فضای سبز مرکزی استانبول به یک مرکز. آنها به سرعت به تظاهرات بزرگ ضد دولتی که خواستار اصلاحات سیاسی تبدیل شده است.
یک سطح از ناامیدی وجود دارد ‘
در حالی که اعتراضات بعید است حاکمیت اردوغان، که شده است یکی از محبوب ترین رهبران ترکیه و اعتبار با نظارت یک دهه رشد اقتصادی را تهدید هستند، بالا بردن سوال در مورد آنچه منتقدان می گویند که سبک به طور فزاینده استبدادی حاکم است.
ان iReport: عروسی در میان teargas است
برخی از گروه تظاهرکنندگان معترض در محله های شهری در شهر، قرار دادن سنگر منتقل شده است. در همین حال، جو در درگیری بین پلیس و معترضان تبدیل زشت.
“گفت:” کلر موری، که در استانبول تعطیلات از نیویورک هفته گذشته، در حال حاضر آن را احساس می کند مانند یک سطح از ناامیدی وجود دارد. پلیس راحت تر با استفاده از تجاوز به نظر می رسد. ”
از شنبه شب، 116 نفر در جریان تظاهرات در آنکارا بازداشت شده اند و 242 نفر در تظاهرات استانبول دستگیر شده اند، گفت: حسین آتای اصلان، دبیر کل کانون وکلای پیشرو.
اردوغان همچنان مبارز، متهم خارج از با استفاده از این تظاهرات بیش از پارک. روز یکشنبه، هزاران نفر از حامیان او جمع شده بودند در تجمع چند مایل از میدان تقسیم، تکان دادن پرچم و خواندن ترانه در یک راهپیمایی که به طور گسترده ای به عنوان یک تجمع مجدد انتخابات برای نخست وزیر مشاهده شد.
اردوغان به دنبال تقابل حامیان خود را با معترضان. “، صدها نفر از هزاران نفر در اینجا مانند خرابکاری با بنزین بمب در دست خود را،” او گفت.
پس از جنجال آخر هفته، اتحادیه های کارگری نفوذ خود را به تظاهرات با اعتصاب یک روزه آنها اضافه شده است.
اتحادیه های درگیر صدها نفر از هزاران نفر از اعضای در سراسر بخش که شامل خدمات عمومی و خدمات شهری مانند آب و برق است. آنها نمی کنند، با این حال، به اندازه کافی به بسته آن صنایع را در دسترس نباشد.
یک کارگر در دفتر اتحادیه در استانبول گفت: “اهلی مانند حیوانات گرسنه نگه داشته” تحت دولت اردوغان، کارگران ترکیه شده اند.
“Gezi پارک ساخته شده است ما متوجه ما حیوانات در یک گله نیست، ما از افراد هستند، گفت:” کارگر، که نام خود را فراهم نمی کند.
اعتصاب قبلی در تظاهرات ضد دولتی در نزدیکی شروع این ماه صورت گرفت.
مرد تنها در سکوت، در میدان تقسیم استانبول ساعت ایستاده دوشنبه شب، پلیس هجوم که آخر هفته تظاهرات ضد دولتی را شکست تا با آب و گاز اشک آور توپ و کشیدن صدها دیگران را به شب زنده داری خود را.

EU-Asia