آیا کشورهای BRIC تغییر شکل حمل و نقل هوایی؟

روسیه، بیش از حد، فراهم می کند یک پارادوکس پیشرو در تکنولوژی هوافضا در جنگ سرد، آن را تا کارگران ماهر و دسترسی به مراکز تحقیقاتی پیشرفته -. به خصوص در علم مربوط به حرکت اجسام در گازها و هوا ثابت شده آن موشک سایوز تنها راه فضانوردان از هر کشور می تواند به باقی می ماند ایستگاه فضایی بین المللی است. اما در حالی که آن هنوز نیروگاه هواپیمای نظامی و صادر کننده باقی مانده است، موفقیت تجاری آن است تکه ای، با وجود کمک از شرکای ایتالیایی شده است. آخرین سوخوی Superjet روسیه، بعید است به شکستن خارج به طور کامل به بازار گسترده تر فراتر از کشورهای مستقل مشترک المنافع سابق به نظر می رسد. دنبال هواپیمای تک راهرو، MC-21 مقصد رو به افزایش در برابر A320neo غالب ایرباس و بوئینگ 737 MAX.
سیاتل یا تولوز در سائو پائولو، بنگلور یا تیانجین؟
او تمایل به ساخت تا صنعت هوافضا بومی است که به راحتی قابل درک است. این برنامه بسیار ماهر، مشاغل به خوبی پرداخت می شود و نیاز به زنجیره ای بزرگ عرضه های صنعتی. پرستیژ و احترام بین المللی جایزه اضافه شده است. از همه مهمتر، در عرصه نظامی صنعت هوافضا مطمئن می سازد که یک ملت می تواند توسعه، ساخت، اجرا و حفظ پیشرفته ترین تجهیزات نظامی خود را. هوا و فضا نیز یک کسب و کار سودآور ارائه محصولات با تکنولوژی پیشرفته است که فرمان حق بیمه با سفارشات غول پیکر را از آسیایی به سرعت در حال رشد بودجه شرکت های هواپیمایی ایر آسیا و شیر هوا نشان می دهد ، پتانسیل عظیمی است.
ساخته شده در برزیل
یک ملت BRIC جعل یک مسیر برزیل پس از قهرمان ملی هواپیمای Embraer هواپیماهای منطقه ای و هواپیما سکه نظامی آغاز شد، در حال حاضر با موفقیت به بازار کسب و کار جت شکسته -. به حدی از باز کردن یک کارخانه در فلوریدا حتی ایرباس دنبال خواهد شد و بوئینگ در راه اندازی نسخه دوباره موتوره از خانواده E-جت هواپیمای خود را، اما آن را تا به جاه طلبی های بزرگ، بیش از حد، در هوا و فضا نظامی – KC-390 حمل و نقل خود را با هدف به جای لاکهید مارتین C-130 به عنوان استاندارد نظامی جت شده حمل و نقل در همین حال، سوپر توکانو هواپیما حمله نور آن توسط ایالات متحده برای عرضه به نیروی هوایی افغانستان انتخاب شد – یک دستاورد کلیدی است.
Infographic: دولت از حمل و نقل هوایی جهانی
مرکز جهانی گرانش هوانوردی تغییرات چشمگیر در طول 110 سال گذشته قرار گرفته است. قبل از اروپا پس از جنگ جهانی دوم حمل و نقل هوایی با اقیانوس اطلس کشتیهای هوایی، دریایی با سرعت بالا و پژوهش موتور جت تحت سلطه. پس از جنگ، tookover آمریکا در حمل و نقل جت های تجاری به عنوان آنها در یک مسابقه تسلیحاتی با اتحاد جماهیر شوروی در طول جنگ سرد درگیر. از سقوط دیوار برلین، اروپا تجدید حیات در حمل و نقل هوایی تجاری به صحنه رفت، با ایرباس و بوئینگ در مبارزه با خطوط هوایی.
اما به عنوان قدرت اقتصادی شیفت به آسیا و اقیانوس آرام، ما ظهور جدید را ببینید
هواپیماهای بدون سرنشین هند
در جای دیگر، هند نیز دارای برنامه های بزرگ – اگر چه این در اطراف پروژه های هوافضا نظامی می گذرد این پروژه مشترک با روسیه به ساخت جنگنده خفا و نیز برنامه ریزی برای توسعه خود را در خفا هواپیماهای بدون سرنشین بدون سرنشین خود را با این حال، با وجود موفقیت خود را در تولید مهندسان و پر جنب و جوش بخش IT – تلاش آن را با برنامه های بومی هواپیما پروژه قبلی ملی هند جنگنده، Tejas LCA، دچار فقدان یک موتور مناسب نور حتی ساده تر 14 صندلی نمونه رفت و آمد، Saras NAL، در سال 2009 سقوط کرد. با این حال، پروژه های حمل و نقل توربوپراپ مشترک با روسیه نشان می دهد که هند است به احتمال زیاد به رها کردن فقط رتبهدهی نشده است.

EU-Asia