ריבאונדים הניקיי לאחר ירידה דרמטית

חלק מהאנליסטים טוענים ששוק המניות של קניית יתר. אחרים מפקפקים שבהכפלה של בסיס הכסף על ידי הבנק המרכזי של יפן תהיה מסוגלת להפוך עשרות שנים של דפלציה מתמשכת ללא מעצבן שוק איגרות החוב העצום של המדינה ודוחף את עלויות אשראי.
הירידה של יום חמישי, שמחקה את הרווחים שנעשו על ידי המדד בחודש מאי, הייתה הירידה הדרמטית השנייה בימים האחרונים. בשבוע שלפני, הניקיי צנח 7% בפגישה אחת, ההפסד הגדול ביותר שלה מאז רעידת האדמה 2011 ואסון גרעיני.

כבר בשתיים משלושת עמודי התווך של המדיניות ‘Abenomics נמצאים במקום. ביפן יש הוצאות הממשלה עד ramped, והבנק המרכזי הזרקת כסף לכלכלה בקנה מידה עצומה.

הניקיי במצב רוח המרומם ביום שישי על ידי דו”ח מראה ייצור תעשייתי גדל מהר יותר, כי כלכלנים ציפו בחודש אפריל. דוח ממשלתי אחר ציין כי מחירים עדיין נופלים ביפן, עם מדד המחירים לצרכן העיקרי בירידה של 0.4% בחודש אפריל על 2012.
מחירים עשו עלייה, עם זאת, בהשוואה לחודש הקודם. כלכלני סוסייטה ג’נרל אמרו הדמויות היו “מעודדות ביותר” ו “מציעות דפלציה שפינתה את האינפלציה, לפחות לעת עתה.”
מדדים מרכזיים אחרים ברחבי העולם במידה רבה נותר חסינים מפני Nikkei’smisfortune, טוענים כי התיקון הגס קשור לחששות Abenomics, ההצעה השאפתנית של המדינה לצמיחה כלכלית.
היו משקיעים בחודשים האחרונים במידה רבה עודדו את השינויים במדיניות הפיסקלית ומוניטריים הובילו בראש הממשלה, שינזו אבה, והבנק המרכזי הראשי Haruhiko קורודה.
הירידה האחרונה עזבה את המדד יותר מ -10% מהשיא שלה ובתיקון טכני.

אייב הוא עובד על צפחה של שינויים כלכליים מבניים שנועדו להפוך את שוק העבודה של המדינה יותר גמיש ולעודד נשים להיכנס לשוק העבודה.
סיפור בנושא: 7 זוכים גדולים בגל הניקיי
הניקיי, שהפך בביצועים הטובים ביותר של כל מדד עיקרי בשנה זו, עדיין עד 32% מאז ינואר והתאושש 62% מאז מאי 2012. הין נחלש גם באופן דרמטי מאז אייב נכנס לתפקידו, ועוד כ -30% מעל לשיאו מול הדולר האמריקאי.
עם זאת, זה לא ברור שההתרגשות היא תרגום לכל חלקי המשק. שכר הוא שטוח, ואילו מכירות הקמעונאיות ואינדיקטורים ייצור תעשייתיים גם לא הצליחו להרשים.
הניקיי התקדם 1.4% ביום שישי כמדד התאושש מהירידה החדה של אתמול הביאה על ידי חששות הגוברים מעל תכנית המפנה הכלכלית של המדינה.

EU-Asia