צורת הסטה-מנועי חשמל וחום גוף

התחרות היא בקנה אחד עם המטרה של החברה של חציית פליטת CO2 עד שנת 2050, ורבים מפתרונות יכולים להיות העתיד של טיסה הוא אפס פליטה.
Spiteri הוא מוביל את הקבוצה ממלבורן המכון המלכותית לטכנולוגיה, שנועד תרמילים על הכנפיים של מטוס קירור כדי לספק דלק בר קיימא למנוע הוא רואה בחזון ביו LNG -. משולב של ביו מתאן (תוצר הלוואי של אורגני פסולת מורכבת) וגז טבעי נוזלי -. החלפת דלק סילון מסורתי בסך הכל, אומר Spiteri, התערובת יכולה להפחית את פליטת CO2 של 97%.
מושגי המדע בדיוני שנשמעים אלה כבר גויסו על ידי קומץ של סטודנטים להנדסה לבקשתו של איירבוס, שיצר שותפות עם אונסק”ו לתת חסות טוס השלישי ברציפות תחרות הרעיונות שלך.
טאן קאי יוני, ראש צוות, רואה בחזון מושבי תא מרופד עם בד תרמואלקטרי שיכול להמיר האנרגיה של אדם לתוך של מתח 100 nanowatts. למרבה הצער, שמסתכם בכ מיליונית מה-iPhone שלך ​​צריך להישאר בכוננות. ובכל זאת, יוני טוען שסופו של דבר זה מסתכם.
לדברי דייל המלך, מנהל הבכיר של איירבוס למחקר וטכנולוגיה, המטרה היא לעסוק מחדשים של מחר, ואולי דחיפה אקולוגי מצפונם בתהליך.
“אנחנו מנסים לעודד את הדור הבא של מנהיגים לחשוב על דרכים שבן תעשיית התעופה יכולה להיות יותר יעילה לסביבה, ולהיות סימפתי להשפעה הסביבתית שלה”, הוא אומר.
“עולם התעופה אוהב את החלוצים, מפני שהם אחראים לקיומו”, אומר פיקארד “כמובן, שהם אינם מאמינים כי מה שאנחנו עושים אפשר לעשות עם טיסה מסחרית והם נכונים;. היום הוא יכול “לא צריך לעשות. אבל כאשר האחים רייט טסו לראשונה בשנת 1903, וינדברג חצה את האוקיינוס ​​האטלנטי בשנת 1927, אף אחד לא היה מעלה בדעה אז שמטוס שנשא 300 נוסעים יכול לבצע אותה הנסיעה”.
מומחים בתעשייה לוקחים עניין רב בפרויקט וירג’ין אטלנטיק של סר ריצ’רד ברנסון הוא נותן חסות, ולדברי פיקארד, הוא חושב על השימוש באנרגיה סולארית למטוס גרירה אל המסלול -. תהליך שיכול לחסוך עד שתי טונות של דלק לטיסה.
“המטרה שלנו היא לא לעשות מהפכה בתחבורה אווירית, כי זה יהיה שחצנות בשבילנו לנסות ולעשות את זה”, הוא אומר. “באמת, אנחנו רוצים לעשות מהפכה בהלך רוחו של העם”.
אוניברסיטת Putra מלזיה הציגה טכנולוגיה אחרת רומן חיסכון באנרגיה כרוכה בהמרת חום הגוף של נוסעים למתח חשמלי.
“זה סכום קטן, אבל לדמיין את זה נאסף מכ -550 מושבים בכל 10 שעות של טיסה יש מטוס תוחלת חיים של כמה מאה טיסות -. לאורך זמן זה ירידה גדולה”, הוא אומר.
תארו לעצמכם עתיד שבו מטוסים לרוץ על תערובת של סוללות, חום גוף וזבל פרות.
או אולי זיהום רעש יחדל להתקיים (בזכות מנוע צורה-shifting, כלומר). חפצים יכולים להגיע לקרוסלת המטען מהירה יותר, משום שהיא הייתה צופה על פני ואת מטוסים כמו Pucks על שולחן הוקי אוויר.

EU-Asia