סמכו עלינו שאנחנו מעמק הסיליקון

עכשיו, כמה מהחברות בעמק הסיליקון העליונות עוסקים במשחק של אחד עליונות על כדי להראות שהם חברת האינטרנט השקופה ביותר בשכונה.
הדיווחים הראשונים על “גישה ישירה”, כחלק ממערכת מודיעינית מסווגת בארה”ב בשם Prism, יש התברר להיות לא נכון. אבל דיווחי פריזמה הדגישו פחדי פרטיות ארוכות שנים על אופן שבו חברות הטכנולוגיה הגדולות בארה”ב להתמודד עם troves העצום שלהם נתוני משתמש. ענקי האינטרנט הגיעו תחת בדיקה בעקבות דיווחים כי NSA משתמש פריזמה לבחון נתונים – כולל הודעות דואר אלקטרוני, קטעי וידאו וצ’אטים באינטרנט – שהיא גובה באמצעות בקשות במסגרת חוץ המודיעין Surveillance Act (FISA), אחד חוקים שנויים במחלוקת בלב הסערה NSA-חטטנות הנוכחית.
בעקבות דליפת פריזמה, שספק לגרדיאן ווושינגטון פוסט על ידי ההתרעה אדוארד סנודן, אפל, כל ההצהרות שהונפקו גוגל, פייסבוק ויאהו – בשפה משפטית דומה להפליא – להכחיש כי הם נותנים את NSA “ישירים” או בלתי מוגבל גישה לשרתי המחשב שלהם.
אבל החברות כנראה הרגישו הצורך ללכת רחוק יותר מאשר ההכחשות האלה, ובימים האחרונים היו עסוקים בתחרות להפגין את מחויבותם לשקיפות.
גוגל בבעיטה קרב השקיפות בשבוע שעבר כאשר הוא שאל את התובע הכללי האמריקאי אריק הולדר ומנהל ה-FBI רוברט מולר לרשות לפרסם “מספרים המצרפיים של בקשות הלאומית לאבטחה, כולל גילויים Fisa – במונחים של המספר שאנו מקבלים ואת היקפם. ”
בקשה שהיה ראוי לציון, כי זה היה הפעם הראשונה שגוגל אפילו הודתה כי הוא מקבל בקשות Fisa הלאומי בטחוניות. פייסבוק ומיקרוסופט בעקבותיו במהירות עם בקשות דומות. דובר מחלקת המשפטים אמרה פעם שהסוכנות נמצאת בתהליך של בדיקה בקשה.
ואז, בסוף השבוע, פייסבוק, שלא כמו גוגל מעולם לא פרסם דו”ח שקיפות, הגיע להסכם עם הממשלה שמאפשר לו לחשוף נתונים על בקשות מידע בארה”ב. פייסבוק אמר כי בששת החודשים שהסתיימו ב 31 דצמבר 2012, הוא קיבל בקשות נתונים בין 9,000 ל -10,000, לרבות בקשות פליליות ולאומי הקשורות לאבטחה, המשתרעות בין 18,000 ו -19,000 חשבונות.
“אנו שמחים כי כתוצאה מהדיונים שלנו, עכשיו אנחנו יכולים לכלול בדו”ח שקיפות את כל הבקשות הקשורות לביטחון הלאומי בארה”ב (כולל FISA כמו גם מכתבי הביטחון הלאומי) – שעד כה אף חברה לא הותרה לעשות “, אמר היועץ המשפטי של פייסבוק טד Ullyot בחפירה לא כל כך עדינה ביריבים של החברה.
זמן קצר לאחר מכן, פרסמה מיקרוסופט נתונים דומים, מצביע על כך שהחברה קיבל בין 6,000 ל -7,000 בקשות פליליות ובטחוניים, המשפיעות בין לאומי ו31,000 32,000 חשבונות הצרכנים.
יאהו ואחרי סוף יום שני, ואמר שקבלה “בקשות בין 12,000 ו 13,000, לרבות הפלילי, חוץ המודיעין Surveillance Act (FISA), ובקשות אחרות.”
נוסף: הנה הסיבה שגוגל קונה את Waze, אפליקציה ניידת תנועה לוהטת, עבור 1 מליארד דולרים
הנה הבעיה. על פי ההסכם פייסבוק, מיקרוסופט, אפל ויאהו הגיע עם הממשלה, חברות הורשו רק כדי לשחרר מספרים המצרפיים של בקשות נתונים בארה”ב בסך הכל. מכריע, הם לא הורשו לפרוץ בנפרד את מספר בקשות Fisa . “זה משפיע על חלק זעיר של בסיס הלקוחות הגלובלי של מיקרוסופט בלבד,” ג’ון פרנק, מסיבה זו, אנחנו לא יודעים אם הם קיבל 50 בקשות Fisa, 500 או 5000. כתוצאה מכך, את הגילויים, ואילו ראוי לשבח, חצאית סביב סוגיית מחלוקת NSA-חטטנות המרכזית, המהווה את המהות וההיקף של ההשתתפות של החברות בחקירות לאומי הביטחון החשאי של ארה”ב.
סגן היועץ המשפטי של מיקרוסופט, אמר בפוסט בבלוג. “שקיפות לבד לא יכולה להיות מספיק כדי להחזיר את אמון הציבור, אבל זה מקום מצוין להתחיל בו.”
ביום שני, אפל הצטרפה למפלגה והודיעה כי מ1 דצמבר 2012, 31 במאי 2013, הוא קיבל בקשות בין 4,000 ל -5,000 מאכיפת החוק בארה”ב לנתוני לקוחות הקשורים לחשבונות או התקנים בין 9,000 ל -10,000, כולל גם פלילי חקירות ו” עניינים “. לאומי אבטחה של אפל אמרו שהוא היה משחרר את הנתונים” בעניין של שקיפות “.
“אנו מאמינים כי יש לאפשר לחברות לפרוץ מספרים ספציפיים לבקשות Fisa,” אמר איימי סטפנוביץ’, מנהל פרויקט המעקב המקומי במרכז המידע לפרטיות האלקטרוני, ארגון ציבורי בריבית בסיסו בוושינגטון. “מספרים אלה יספק ארצי שקיפות. אנו גם מאמינים שמשתמשים בודדים ממוקדים תחת FISA צריך לקבל הודעה שהם היו נתונים למעקב, גם לאחר המעשה, ולכן יש להם ההזדמנות לערער על המעקב בבית המשפט. ”
חברות האינטרנט הגדולות באמריקה הן מעד על עצמם כדי לחזק את הדימוי הציבורי שלהם בעקבות גילויים שוברי קופות על תפקידם בתכנית איסוף הנתונים השנוי במחלוקת של ממשלת ארה”ב.
מאז דיווחי חדשות הציעו כי חברות טכנולוגיה גדולות – includingApple, גוגל, פייסבוק ויאהו – מספקות סוכנות לביטחון הלאומי (NSA) עם גישה בלתי מוגבלת או “ישירה” לשרתים שלהם, החברות כבר נהלו קמפיין אגרסיבי כדי להוכיח שהם ” לא מחדש המוקיונים ממשלה.

EU-Asia