סין נעה כדי להגביר את הכלכלה

ב הכרזה על הרפורמות, מועצת המדינה אמרה את הכלכלה הייתה במצב סביר, אבל שזה צריך לדחוף קדימה לרפורמות “לייצב את הצמיחה”.
יום קודם לכן מועצת המדינה שגזרה איסור על הבנייה של כל בנייני הממשלה החדשים לחמש השנים הקרובות. האיסור היה הצעד האחרון במסע פרסום על ידי שי Jinping, נשיא סין, כדי לרסן את הוצאות ראוותניות על ידי פקידי המפלגה קומוניסטיים, מקור עיקרי של חוסר שביעות רצון ציבורי.
אבל זה היה גם סימן של איך הממשלה מנסה לכוון את הכסף ציבורי למטרות פרודוקטיביות יותר כמו צמיחה מאיטה. “אנחנו באמת חייבים להשתמש בכספים ובמשאבים המוגבלים שלנו לפיתוח הכלכלה ושיפור חייהם של אנשים”, אמרה במועצת המדינה.
שלישית, הוא אמר שזה היה יוצר יותר ערוצי מימון, כדי להבטיח שהמדינה יכולה למלא את תוכניות הפיתוח של הרכבת השאפתנית שלה. יעודדו משקיעים פרטיים יותר להשתתף ומוצרי אג”ח חדשים שיונפקו.
“אתה יכול לקרוא לזה מיני גירוי. זה די קטן אבל זה בצד ההיצע, וזה יעיל יותר,” אמר לו טינג, כלכלן בבנק אוף אמריקה מריל לינץ’
חבילת המדיניות המיושמת ראיה נוספת של ההאטה העמקה של סין. סקר מקדים של מגזר הייצור במדינה בחודש יולי, שפורסם ביום רביעי, נפל לשפל של 11 חודשים.
מועצת המדינה, הקבינט של סין, אמר בסוף ביום רביעי זה קיווה “לעורר את האנרגיה של השוק”.
זה הודיע ​​גישת שלושה פינים. ראשית, יש לו באופן זמני ביטלה את כל ערך מוסף ותפעול מסים על עסקים עם מכירות חודשיות של פחות מ RMB20, 000 (3250 $). הוא אמר את קיצוצי המס, אשר נכנס לתוקף בתחילת אוגוסט, היו עוזרים יותר מ6m מפעלים אשר מעסיקים עשרות מיליון אנשים
שנית, הממשלה התחייבה לפשט את הליכי אישור ולהפחית את עלויות ניהול עבור חברות יצוא. בין המהלכים השונים, הוא אמר שזה באופן זמני יהיה לבטל תשלומי מכס ליצוא סחורות ולייעל את בדיקות מכס של מוצרים תעשייתיים.
הצמיחה סינית האטה לרמה של 7.5 אחוזים צמיחת שנה על שנה ברבעון השני ורוב האנליסטים מצפים לזה כדי להחליש עוד יותר על שאר השנה. אבל בתחילת השבוע Li Keqiang, ראש הממשלה, הבהיר כי יעד הצמיחה הרשמי לשנה שנותר על 7.5 אחוזים, הערות שכמה משקיפים לקרוא כסימן לכך שהממשלה הייתה מוכנה להתערב על מנת למשוך את הכלכלה מחוץ לפאנק שלה.
סין חשפה אמצעים כדי לשפר את הכלכלה האיטית שלה, באינדיקציה החזקה ביותר עד כה לדאגה של המנהיגות על האטה ואחד שגם מדגיש את שינוי בגישתה של בייג’ינג לניהול כלכלתה.
“הגירוי המיני”, אם כי מוגבל בגודלו, יכול לבשר על עוד מהלכי מדיניות כדי לתמוך בצמיחה. הממשלה תבטל מסים על עסקים קטנים, להפחית את העלויות ליצואנים וקו את הכספים לבניית מסילות ברזל.
בניגוד לשינה 2008, כאשר סין לפרוס חבילת תמריצים ענקית כדי להדוף את המשבר הפיננסי העולמי, שהוא משתמש במקום שורה של רפורמות ממוקדות כדי להפחית את כוחה של הממשלה ולתת לחברות מרחב גדול יותר לתפעול.

EU-Asia